POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.11.2025, 10:10:19] • zachodniopomorskie

Zachodniopomorskie podsumowanie akcji „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” 2025

Zachodniopomorskie podsumowanie akcji „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” 2025

fot. Sławomir Ryfczyński

Według wstępnych danych statystycznych, w okresie długiego weekendu i akcji „Wszystkich Świętych” od 31 października – 2 listopada 2025. doszło do 10 wypadków drogowych w których jedna osoba zginęła, a 11 osób zostało rannych.

Na drogach Pomorza Zachodniego sytuacja wyglądała inaczej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W porównaniu do świątecznego weekendu w 2024 roku nastąpił wzrost liczby wypadków o 4, wzrost liczby osób rannych o 3 osoby, natomiast liczba osób zabitych wzrosła o 1 osobę.

Głównym zdaniem policjantów było zapewnienie płynności ruchu przy cmentarzach i na głównych drogach prowadzących do nekropolii. W przypadkach tworzenia się utrudnień w ruchu samochodowym lub pieszym, policjanci ruchu drogowego podejmowali decyzję o ręcznym kierowaniu ruchem, poprzez co na terenie naszego województwa nie doszło do poważnych, długotrwałych zatorów drogowych. Do działań skierowano możliwie dużą ilość policjantów, którzy oprócz swojej pomocowej roli, kontrolowali również prędkość kierujących oraz ich stan trzeźwości, wręczali odblaski pieszym, które pozwalają kierującym dostrzec pieszych po zmroku z większej odległości. W czasie prowadzonych działań zatrzymano 61 nieodpowiedzialnych kierujących będących pod wpływem alkoholu, gdzie aż 50 z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości; mając powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednocześnie zatrzymano 11 osób, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem środków odurzających.

Dziękujemy wszystkim policjantom, którzy pełnili służbę w czasie długiego weekendu w ramach akcji "Wszystkich Świętych 2025".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 539 milionów złotych po stronie dochodów oraz 668 mln rezerwowanych na wydatki oraz zapewnienie finansowania deficytu w wysokości 129 milionów złotych, to najważniejsze dane przyszłorocznego planu finansowego Świnoujścia. Rada Miasta zgodziła się na propozycję prezydentki miasta i przyjęła budżet Świnoujścia na 2026 rok. Projekt poparło 15 radnych ■ Tunel pod Świną w Świnoujściu: w nocy 18/19 grudnia 2025 r. w godz. 22:00–05:00 wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, natomiast w nocy 19/20 grudnia 2025 r. od 22:00 do 23:00 obowiązywać będzie ruch wahadłowy, a od 23:00 do 05:00 tunel zostanie całkowicie zamknięty ■