POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.03.2026, 12:52:24] • Świnoujście

W nocy alkohol legalny

W nocy alkohol legalny

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Nie będzie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Świnoujściu. Tak zdecydowała prezydent miasta Joanna Agatowska po konsultacjach z policją, strażą miejską, pracownikami pogotowia ratunkowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- Nie ma wystarczających powodów do podjęcia takiej decyzji - podkreśliła Joanna Agatowska. - Mamy równocześnie nadzieję, że przedsiębiorcy będą przestrzegać przepisów w tym zakresie. W tym zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim - dodała prezydent Świnoujścia.
Urzędnicy zapewniają, że jeśli statystyki dotyczące interwencji związanych z zakłócaniem ciszy nocnej pod wpływem alkoholu oraz awantur w okolicy punktów handlowych sprzedających piwo, wino czy wódkę pogorszą się, ponownie rozważą wprowadzenie takiego ograniczenia.

W nocy alkohol legalny

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Wprowadzenie w życie "nocnej prohibicji" wymaga zgody rady miasta.
W Świnoujściu w ubiegłym roku wydano około 300 koncesji na sprzedaż alkoholu. Liczba obejmuje również bary, puby i hotele i restauracje.


Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 66

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 22:39:21] • [IP: 194.233.101.***]

"Wprowadzenie w życie" nocnej prohibicji" wymaga zgody rady miasta" ale "zdecydowała prezydent miasta Joanna Agatowska"... Gdzie konsultacje z mieszkańcami?

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 22:01:36] • [IP: 176.4.2.**]

kto musi kupic alkohol w nocy, dla uzaleznionych potrzebujacych jest to duze ulatwienie. taka decyzja nie dotyczy przecietnego mieszkanca miasta. W nocy mozna kupic alkohol. .ale Kina nie dlugo nie bedzie, , to jest skandal . .ale zamiast kultury mamy jedna z najwiekszych trujacych substancj dla czlowieka w zasiegu reki przepraszam NOCY. To kpina

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 21:45:36] • [IP: 37.31.135.**]

To już nie radni muszą podjąć uchwałę po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami.?? Przecież jest demokracja czy już nie? No chyba że biznes i picie przystają bardziej do programu leczenia z alkoholizmu.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 21:41:31] • [IP: 176.221.125.**]

Widzicie potrzeby mieszkańców Rado Miejska, to może coś zróbcie w tej sprawie i powtórnie głębiej się zastanowić. Gdzie się podziała Rada Mieszkańców, co niedawno została powołana. Do roboty słuchać głosów mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 21:31:35] • [IP: 185.210.36.***]

Pijanymi łatwiej sie rzadzi

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 20:40:50] • [IP: 185.210.36.**]

i dobrze, to miasto i tak w nocy wygląda na wymarłe a po zamknięciu sklepów było by jeszcze gorzej

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 20:31:54] • [IP: 164.127.245.***]

..to zapraszam od.maja do października na ko stytucji:imprezy na sxhodachdawnego Domgosu do 5 rano, załatwianie potrzeb fizjologicznych w pobliskicj" tujach"-w czasie Famy...MON STOP KOLOR"-a po ewentualnej imterwencji telefomicznej na policję o interwencję to dyzurny z Policji pyta-"Ale ten duży Pan mocno udeżył tego mniejszego?...może coś sobie wykaśniali"-zapraszam latem.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 20:26:28] • [IP: 178.238.246.**]

Prezydentka jest wyrozumiała, alkocholik musi się napić!Jak mu zabraknie leci do np. Żabki czy innego nocnego sklepu, lub. Na stację paliw. ☹jak już się nachla to może da bo gębie kto będzie pod ręką.Wszystkie miasta w których jest zakaz nocnej sprzedaży gorzały i piwska, oraz małpek 🤢

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 20:11:12] • [IP: 185.210.39.**]

Nic dziwnego, przecież to miasto zabaw i uciech a niej akieś tam uzdrowisko.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 19:35:41] • [IP: 37.31.132.**]

lipa...zmiencie decyzje..trzeba pozamykac na noc monopolowe

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 19:12:10] • [IP: 31.175.6.**]

To wszystko wina PiS

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 18:51:36] • [IP: 91.94.19.***]

Zamiast miejskiej stacji paliw powstanie miejska pijalnia wódki?

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 18:50:29] • [IP: 185.210.36.***]

Samorząd świnoujski rozpija mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 17:58:19] • [IP: 178.238.251.***]

Polak nie wielbłąd, pić musi.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 17:53:17] • [IP: 178.238.251.***]

Czyli wszyscy chleją, na czele z z policją, strażą miejską, pracownikami pogotowia ratunkowego i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. BRAWO acha i z Panią Agatowską.

troll • Poniedziałek [23.03.2026, 17:43:49] • [IP: 178.238.249.***]

Kto nie lubi, , okowity, , niech pije, , rumianek, ,

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 17:17:50] • [IP: 89.151.19.***]

?? • Poniedziałek [23.03.2026, 15:07:13] • [IP: 95.171.194.***] potrzebujesz lekarza psychiatry?

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:57:44] • [IP: 37.248.177.**]

Pijta wódkę, jedzta śledzie, a będziecie jak ruskie niedżwiedzie. Silni jak tur, a głupie jak muł.🐲🐲🐲

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:32:31] • [IP: 176.221.125.**]

Krótkie i wąskie horyzonty co do alkoholu ma ta nasza prezydent i rada miejska wraz z mundurowymi. Bary czy hotele niech sobie handlują ale tu chodzi o sklepy czy stacje paliw. Czego nie wezmą przykładu z Norwegii. Alkoholicy mają możliwość kupna alkoholu i w domach chleją, potem są ciche awantury i rozstania czy mordobicie. Czy tego RM nie zna. Choćby uratowali jednego alkoholika to warto utrudnić dostęp do alkoholu. Proszę jeszcze raz się zastanowić RM.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:28:11] • [IP: 91.94.19.***]

Świnoujście to miasto alkoholików i chciwców. Liczą każdy grosz więc tu nigdy nie wprowadzą takich zakazów.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:20:59] • [IP: 37.31.130.**]

Alkohol niszczy nasz naród!

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:15:28] • [IP: 31.175.2.**]

słusznie.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:15:16] • [IP: 78.9.235.***]

przecież u nas jest ledwie kilka sklepów nocnych i to w rożnych częściach miasta więc to by bzdura była z tym zakazem sprzedaży alkoholu w nocy

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:08:12] • [IP: 89.151.18.*]

Cóż można się spodziewać po Lewuchach ….

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 16:02:27] • [IP: 31.175.44.**]

jak bardzo maja się pogorszyć skoro co noc są awantury pod sklepami monopolowymi? Może pod pani domem niech otworzą monopolowy to pozna pani ten ból. Nie pozostaje nam nic innego jak za każdym razem dzwonić na policję nawet po kilka razy w nocy żeby statystki się zwiększyły

Oglądasz 26-50 z 66
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■