POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.03.2026, 17:31:49] • Świnoujście

Szybki remont ulicy w centrum

Szybki remont ulicy w centrum

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Do końca marca, czyli przed Wielkanocą, na ulicy 11 listopada ułożona zostanie ostatnia warstwa nowej nawierzchni. Do połowy kwietnia na jezdni zostanie namalowane białe oznakowanie.

Realizacja przez drogowców harmonogramu remontu ulicy od ul. Grunwaldzkiej do ul. Matejki oznacza dla mieszkańców kolejne utrudnienia w ruchu drogowym, których muszą się spodziewać w najbliższych dniach.

Od 16 marca trwało mechaniczne usuwanie starej nawierzchni drogi oraz oczyszczanie podłoża. Teraz zostanie ono pokryte emulsją asfaltową, na której zostanie ułożona siatka szklano-węglowa, wzmacniająca konstrukcję jezdni i wydłużająca jej żywotność. Zastosowanie takiej technologii ma ograniczyć powstawanie w przyszłości spękań nawierzchni. Na tak przygotowanym podłożu zostanie ułożona warstwa wyrównawcza z mieszanki mineralno-asfaltowej, a następnie warstwa ścieralna jezdni o grubości czterech centymetrów. Te prace potrwają do końca marca. Do połowy kwietnia drogowcy umieszczą na drodze oznakowanie poziome.

Szybki remont ulicy w centrum

fot. Urząd Miasta Świnoujście

- Podczas remont ul. 11 listopada zostaną na nowo osadzone krawężniki, studzienki i kratki kanalizacyjne, by dostosować je do wysokości nowej jezdni - tłumaczy Urząd Miasta Świnoujście.
Kierowcy pytają jednak, dlaczego remont nawierzchni omija jej niewielkie fragmenty w rejonie sygnalizacji świetlnych?

- W tych miejscach w nawierzchni jezdni zainstalowane są czujniki związane ze sterowaniem sygnalizacją. To elementy tzw. inteligentnego systemu zarządzania ruchem (ITS - od red.). - Niestety, podczas remontu ulicy tej aparatury nie wolno ruszać - odpowiadają urzędnicy magistratu.


Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Środa [25.03.2026, 11:11:37] • [IP: 176.221.124.***]

10:48:14 Dla jadących od Moniuszki zielone światło zapala się z opóźnieniem około 3 sekund, a gaśnie wcześniej. Chcąc skręcić z Moniuszki w lewo wymuszamy na pojazdach mających zielone światło jadących z centrum miasta ul. Wojska Polskiego a skręcających w lewo. Przy nieco większym ruchu nie powinno się nawet wjeżdżać na skrzyżowanie.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 21:01:56] • [IP: 31.0.60.**]

Mam nadzieję że studzienki będą idealnie równo z asfaltem, w przeciwnym razie UM będzie mi naprawiał zawieszenie.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 20:26:37] • [IP: 185.210.36.***]

PIĘKNY PRZYKŁAD SZYBKIEJ I SOLIDNEJ PRACY DLA NASZYCH SĄSIADÓW Z NRD.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 17:06:20] • [IP: 37.248.222.***]

A kidy remont najgorszei ulicy Świnojścia.Krzywołustego i części Monte Cassino.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 15:44:24] • [IP: 88.156.232.***]

Przecież ten ITS zwykłe to pętle indukcyjne. Można je wymienić po prostu. Ale wtedy straci się gwarancje na ten ITS.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 13:58:00] • [IP: 91.94.28.***]

Chodniki ścieżki rowerowe 11 listopada dziura na dziurze brak kasy poszło na potańcówki brak słów

Gość • Wtorek [24.03.2026, 13:35:29] • [IP: 37.248.170.***]

raczej kolejna szybka prowizorka

GośćCiekawski • Wtorek [24.03.2026, 12:32:50] • [IP: 178.238.252.**]

... Szybki, to jest lot Jumbo-Jetem.Czy przy tej" szybkości" zachowają jakość remontowanej nawierzchni, tak tylko się pytam?

Gość • Wtorek [24.03.2026, 12:20:13] • [IP: 88.156.232.***]

Ciężko pracują panowie, uwijają się, kierują ruchem, będzie dobrze

Gość • Wtorek [24.03.2026, 11:11:20] • [IP: 31.175.38.**]

Tylko do Matejki?! A kiedy druga część?!

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:48:26] • [IP: 93.159.42.***]

Nowa Prezydent inwestuje w imprezy na plaży i pikniki na mrozie to jest dopiero geniusz wszystko się sypie w mieście ale zabawa musi być nigdy więcej takich rządów.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:48:15] • [IP: 37.248.169.***]

Mam nadzieję że studzienki będą idealnie równo z asfaltem, w przeciwnym razie UM będzie mi naprawiał zawieszenie.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:48:14] • [IP: 88.156.235.***]

• Wtorek [24.03.2026, 10:09:18] • [IP: 176.221.124.***] Tak z ciekawości, dlaczego ?

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:22:08] • [IP: 95.91.246.***]

Zrobić raz a dodrze (co nagle to po djable) Pozdrwaiam

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:09:18] • [IP: 176.221.124.***]

Z ul. Moniuszki w lewo na ul. Wojska Polskiego nie można skręcić nie łamiąc przepisów.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 09:32:48] • [IP: 185.210.38.***]

Kolejny artykuł o drobnym remoncie ulicy. Do końca marca nowa nawierzchnia. A potem 2 tygodnie malowanie pasów.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 09:24:36] • [IP: 185.210.38.**]

Wyspiańskiego jak leje po bombie

Gość • Wtorek [24.03.2026, 07:13:42] • [IP: 88.218.255.***]

co to znaczy nie wolno ruszać tych czujników czyli trzeba zostawić dziury to jakiś żart

Gość • Wtorek [24.03.2026, 07:05:54] • [IP: 89.151.19.***]

ITS, a ja myślałem, że to w iny sposób. iswinoujscie bawi i uczy

Gość • Wtorek [24.03.2026, 05:39:44] • [IP: 31.0.31.***]

lepiej robić pod siebie jak niema się pojęcia co i kim za tanie pieniądze się robi

antymaruda • Poniedziałek [23.03.2026, 22:44:20] • [IP: 178.238.245.***]

Lepiej nie robić nic, jak wynika z Waszych wpusów...dramat

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 22:14:03] • [IP: 176.221.125.***]

Na skrzyzowaniu ul. bałtyckiej i Wojska Polskiego tez jest ten super ITS. Jadac na rowerze z baltyckiej w strone WP czujnik na swiatlach nie wykrywa rowerzystow i mozna tam stać 10 minut na czerwonym świetle. Wszystkie światla na tym skrzyzowaniu są okresowe, ale to jedno jest z czujnikiem. Kto to wymyslil? Przeciez to jakis geniusz.

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 22:12:16] • [IP: 178.238.246.***]

Dobre drogi remontuja.Lechicka dramat.Ul.chrobrego dramat. Coś tam latają jak za komuny. Aż się prosi o nowy dywanik aswaltowy. Czy ktoś w tym mieście myśli i kalkutuje. Radni do wymiany

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 22:07:30] • [IP: 176.221.125.***]

A wy tak krytycy majtki macie poprane do roboty i zajmij się swoim jęzorem, krowa ma dłuższy i się nie chwali

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 22:02:25] • [IP: 37.47.143.**]

Napewno będzie lepiej niż było, więcej optymizmu. Ważne że w końcu remonty ulic ruszyły. Oby Piłsudskiego też było naprawione.

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■