POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.03.2026, 00:19:52] • zachodniopomorskie

Kontrole głośnych pojazdów i zakłócania porządku w mieście

Kontrole głośnych pojazdów i zakłócania porządku w mieście

fot. Policja

W odpowiedzi na liczne sygnały mieszkańców ulicy Jagiellońskiej, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podjął zdecydowane działania wobec kierowców pojazdów, które generują nadmierny hałas i zakłócają spokój mieszkańców.

Do akcji powołano specjalną grupę funkcjonariuszy, wyposażoną w nowoczesny sprzęt do precyzyjnego pomiaru poziomu emisji dźwięku. Dzięki temu możliwe jest szybkie i skuteczne reagowanie na przypadki łamania przepisów.

Pierwsze efekty są już widoczne: w miniony weekend 8 kierowców straciło dowody rejestracyjne swoich pojazdów, otrzymało zakaz dalszej jazdy, a także zostało ukaranych mandatami karnymi. To wyraźny sygnał, że Wydział Ruchu Drogowego nie będzie tolerować łamania prawa i zakłócania porządku w przestrzeni miejskiej, nie tylko na ulicy Jagiellońskiej, ale w całym mieście. Policjanci posiadają wiedzę na temat miejsc szczególnie narażonych na tego typu przewinienia.

Chcemy jasno podkreślić: nie ma i nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy w sposób świadomy generują nadmierny hałas. Działania te będą prowadzone cyklicznie i konsekwentnie, aby zapewnić mieszkańcom realną poprawę komfortu życia oraz przywrócić spokój i bezpieczeństwo w mieście.

Apelujemy również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów - wspólnie możemy zadbać o porządek i bezpieczeństwo w naszej przestrzeni publicznej.

ZKS KMP


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 58

Gość • Wtorek [24.03.2026, 11:49:16] • [IP: 93.159.188.***]

Jagiellońska Szczecin... Niezły odjazd! Teraz napiszcie o jakiejś akcji w Zamościu...

Gość • Wtorek [24.03.2026, 11:43:49] • [IP: 2.106.93.**]

A co nas Szczecin? W Świnoujściu codziennie wieczorem dzikie jazdy sobie urządzają. Policja nie reaguje…

Gość • Wtorek [24.03.2026, 11:24:01] • [IP: 37.31.132.**]

9:53 - dla ludzi starszych lub nawet w średnim wieku ze zwyrodnieniami stawów, nawet 500 m, zwłaszcza z obciążeniem, to daleko. Z Bricomarche do ul. Mieszka I jest ok.2, 5 km, z Aldi do ul.Matejki blisko skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja jest ok.2, 3 km.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 11:04:00] • [IP: 37.248.220.**]

Najpierw do psychologa sprawdzić ich czy mają zaburzenia niskiej samooceny. Chcą być zauważeni, usłyszeni.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 11:02:53] • [IP: 37.31.130.**]

89.151.21.*** idelany przykład ofiary lewackiej propagandy

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:53:16] • [IP: 89.151.19.***]

Szanowny Panie [IP: 37.31.132.**] Uwierz mi. 10 minut od domu do przystanku, to naprawdę blisko, to jest szczęście (to po prostu przystanek obok domu). A to 1.5 km. I cieszą się emeryci, że tak mają blisko. I jeżdżą tymi wózkami klik klik klik, kiek kiek kiek do przystanku, aby podjechać 2 przystanki i wysiąść i iść do Biedry, Która znów jest blisko 10 min od przystanku co wysiadają (1.5 km). I już godzinie wyboru jabłek, wracają. Oczywiście emerytom zajmuje to dłużej jak 10 min. Bo po drodze jest wiele możliwości rozmów i plotkowania i rozglądania się.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:41:00] • [IP: 89.151.19.***]

Do rowerzystów. Proszę. Nie jeździjcie bez lampek. Zatrważające jest to, ile tu widzę rowerzystów bez oświetlenia. To koszt 30 zł (przód tył) np takie żabki na gumce, co można wszędzie przyczepić. 15 zł i już jesteś widoczny. Powiem szczerze i brutalnie, w Świnoujściu jest jak na wsi (nie obrażając wieśniaków, wiecie o co chodzi). Taka świadomość tu jest, a raczej brak całkowicie świadomości. Pytanie do rowerzysty, co dziś pojedzie bez światła. Uważasz, że Twoje kalectwo jest mniej warte od 15 zł? Twoje kalectwo do końca życia. Zdajesz sobie z tego sprawę? Kosztowało 15 zł. I też innych kalectwo. O kasku nie wspomnę, bo jak tu jestem 1.5 roku, to nikogo z mieszkańców nie widziałem w kasku.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:35:58] • [IP: 104.28.114.**]

Za granicą są fotoradary akustyczne, przydałyby się w Polsce.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:34:02] • [IP: 104.28.114.**]

SUPER!!

Gość • Wtorek [24.03.2026, 10:04:48] • [IP: 176.221.124.***]

89.151.19.*** Jakiś nowy kaznodzieja?

Gość • Wtorek [24.03.2026, 09:53:03] • [IP: 89.151.19.***]

Jest wszędzie blisko :) 10 minut do przystanku tramwajowego, oznacza, że ma się wygodny przystanek obok domu. A to oznacza piechotą 1.5 km. Ja też namawiam do rowerów. Sakwy na bagażniku dają pełna swobodę zakupów. Dodatkowo rowerem jest szybciej. I tak, zapięcie trzeba kupić porządne. Mówi się, że powinno kosztować 10% wartości roweru. Łańcuchy Abus, AXA, Gerda, Kryptonite, etc. Oczywiście rowerów kosztujących powyżej 3-4 tys nie zostawiamy na wiele godzin, np jadąc do pracy. Wszędzie tak jest i musimy się z tym liczyć. Służą jedynie do wycieczek. A jak zostawiamy, to przypinamy do np. latarni (nie morskiej). Ogólnie polecam wyjść na ulicę i chodzić piechotą. Jest wspaniale.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 09:25:13] • [IP: 37.31.132.**]

2:17 •89.151.19.***] - nie jest wszędzie blisko. Z okolic Nowokarsiborskiej na Plac Wolności ok.2, 5 km, z Posejdonu do muszli koncertowej ok.2, 3 km a na prom 2, 7 km. No i kwestia skandalicznie przerzedzonych kursów promów - zamiast nich coraz częsciej musimy wybierać tunel, czyli autobus/auto. Na dworzec jest PKP 8, 5 km via tunel zbudowany tylko dla samochodów. Dochodzi jeszcze sprawa dźwigania zakupów, bo częstym celem jest duży sklep. Ja namawiam do używania rowerów, ale tu trzeba przypomnieć: działają u nas ekipy złodziei rowerów (zalecam więc używanie starych, o maĺej wartości jednośladów, przypinanie ich solidnymi zapięciami kosztującymi minimum 150 zł - droższe rowery zostawmy na użytek turystyczny).

Gość • Wtorek [24.03.2026, 09:23:53] • [IP: 91.94.29.***]

Jeżdżą szmaciarze z pierdzącymi tłumikami. Specjalnie psują te auta i potem silnik chodzi jak by miał się rozlecieć i strzela z rury. Emisję spalin od razu sprawdzić. No i te klapki, które wstawiają aby zakłócać spokój i zwracać na siebie uwagę.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 09:21:12] • [IP: 91.94.21.***]

A dlaczego nie robi się takich akcji u nas w Świnoujściu? Co robi drogówka i Straż Miejska? Tak głośne wydechy szczególnie w okresie nocnym to Dramat!!

Gość • Wtorek [24.03.2026, 08:37:43] • [IP: 185.210.38.**]

A CO NAS SZCZECIN INTERESUJE? WEŹCIE SIĘ ZA TYCH U NAS, PIERDZĄ TYLKO TYMI TŁUMIKAMI!

Gość • Wtorek [24.03.2026, 08:03:04] • [IP: 46.112.234.**]

No i nareszcie.Popieramy.

Pazdzioch • Wtorek [24.03.2026, 07:37:48] • [IP: 91.94.18.**]

U nas policjanci są już zmęczeni zanim dotrą do pracy

Gość • Wtorek [24.03.2026, 07:07:14] • [IP: 176.221.124.***]

A myślałam, że w końcu u nas we wszystkich częściach miasta, na prawo i lewobrzeżu. To masakra jak tymi trupami-rajdowymi autami urządzają sobie hucpę.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 07:01:43] • [IP: 89.151.19.***]

U nas też by się takie kontrolę przydały na te pierdzące wieczorami auta.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 06:56:54] • [IP: 31.175.8.**]

Kolej na Świnoujście 👍

Gość • Wtorek [24.03.2026, 06:55:03] • [IP: 176.221.125.***]

Jak policja chce zrobić coś sensownego to może w końcu wezmą się za nielegalne parkowanie? Przecież do cholery nawet na tym zdjęciu za plecami policjanta stoi auto zaparkowane częściowo na drodze na dla rowerów, ale oni będą łapać" za głośne auta". Od tego są stacje diagnostyczne. Niezła kompromitacja

Gość • Wtorek [24.03.2026, 06:38:27] • [IP: 79.186.69.***]

A to jest portal o szczecinie ?

Gość • Wtorek [24.03.2026, 06:32:56] • [IP: 37.248.168.**]

TO auto dalej jezdzi o 5 rano go widziałam

Gość • Wtorek [24.03.2026, 06:17:27] • [IP: 178.238.251.**]

A kiedy u nas?

Gość • Wtorek [24.03.2026, 05:34:30] • [IP: 89.151.31.***]

zapraszamy na matejki... przelotówka dla wszystkich dzbanów z zepsutym wydechem...

Oglądasz 26-50 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■