POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.03.2026, 00:19:52] • zachodniopomorskie

Kontrole głośnych pojazdów i zakłócania porządku w mieście

Kontrole głośnych pojazdów i zakłócania porządku w mieście

fot. Policja

W odpowiedzi na liczne sygnały mieszkańców ulicy Jagiellońskiej, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podjął zdecydowane działania wobec kierowców pojazdów, które generują nadmierny hałas i zakłócają spokój mieszkańców.

Do akcji powołano specjalną grupę funkcjonariuszy, wyposażoną w nowoczesny sprzęt do precyzyjnego pomiaru poziomu emisji dźwięku. Dzięki temu możliwe jest szybkie i skuteczne reagowanie na przypadki łamania przepisów.

Pierwsze efekty są już widoczne: w miniony weekend 8 kierowców straciło dowody rejestracyjne swoich pojazdów, otrzymało zakaz dalszej jazdy, a także zostało ukaranych mandatami karnymi. To wyraźny sygnał, że Wydział Ruchu Drogowego nie będzie tolerować łamania prawa i zakłócania porządku w przestrzeni miejskiej, nie tylko na ulicy Jagiellońskiej, ale w całym mieście. Policjanci posiadają wiedzę na temat miejsc szczególnie narażonych na tego typu przewinienia.

Chcemy jasno podkreślić: nie ma i nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy w sposób świadomy generują nadmierny hałas. Działania te będą prowadzone cyklicznie i konsekwentnie, aby zapewnić mieszkańcom realną poprawę komfortu życia oraz przywrócić spokój i bezpieczeństwo w mieście.

Apelujemy również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów - wspólnie możemy zadbać o porządek i bezpieczeństwo w naszej przestrzeni publicznej.

ZKS KMP


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-58 z 58

Gość • Wtorek [24.03.2026, 05:18:14] • [IP: 89.151.21.***]

A u nas kiedy kontrole? Jeżdżą cymbały i strzelają celowo 🤦‍♂️

Gość • Wtorek [24.03.2026, 02:17:43] • [IP: 89.151.19.***]

Wiem, że to co napisałem, niczego nie zmieni, ale może troszkę da do myślenia. Ludziska. Wyjdźcie z samochodów. W Świnoujściu jest naprawdę wszędzie blisko. Nie mówię o dużych zakupach i deszczu. Wyjdźcie na ulice. Nie wchodźcie do samochodu aby za chwile wysiąść. To naprawdę bez sensu :) I nie czujcie się później sfrustrowani nieraz. Wyjdźcie na ulice, rozejrzyjcie się, to wzbogaca wrażliwość, jest wiele ciekawych rzeczy po drodze. Ja nawet się dziwie, dlaczego ludziska tu jeżdżą autobusami (oprócz emerytów). Przecież tu wszytsko tak blisko. Open your mind :)

Gość • Wtorek [24.03.2026, 01:56:43] • [IP: 89.151.19.***]

I przy okazji. Co do kultury jazdy. Nigdzie w Polsce, nie słyszałem tylu trąbiących kierowców co w Świnoujściu. I nie w sezonie, zimą. Skąd taka agresja? Przecież też tu jest wszędzie tak blisko, że można chodzić piechotą. Skąd te też zniecierpliwienie. Ostatnio widziałem przy stodole, co kierowca chciał wjechać w wjazd na osiedle i trąbił na pieszego bo wolno szedł chodnikiem i stanął na chwilę. Naprawdę nigdzie nie widziałem tylu trąbolańskich. To wynika, u niektórych, z braku znajomości przepisów, że trzeba trąbić i pouczać? Czy po prostu, że dużo jest tu sfrustrowanych i niecierpliwych szeryfów drogowych. Naprawdę nie wiem. Ludziska. Tu tak skrajnie mało miejsca w Świnoujściu. Wyjdźcie z samochodów też trochę.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 01:43:51] • [IP: 89.151.19.***]

Chciałbym też zwrócić uwagę, na bardzo niebezpieczne zjawisko w Świnoujściu. Nie wiem dlaczego, ale jest to widoczne tylko w Świnoujściu. Otóż niektórzy kierowcy, bardzo przyspieszają na uliczkach, możliwe że gaz do dechy. Zresztą na uliczkach, w Świnoujściu są same krótkie uliczki. Dlaczego to bardzo groźne? Otóż włączając się do ruchu, tracimy zdolność oceny sytuacji. Bo samochód co jest daleko i można wyjechać, okazuje się, że 2 sekundy i jest obok nas. To jest szczególnie groźne dla rowerzystów. Jestem też rowerzystą (trekking polski i europejski) i zastanowiło mnie to, dlaczego tylu rowerzystów jeździ po chodnikach (zresztą nieprzepisowo). I teraz się nie dziwie, jest bardzo niebezpiecznie. Nie wiem z czego to wynika. Z tego, że Świnoujście jest bardzo ciasne i ma się ochotę depnąć bo nigdzie indziej nie ma możliwości. Nie znajduję też sposobu na rozwiązanie tej kwestii. Jedynie ograniczenie miejskie do 30 km/h. Jedynym wybawieniem i ulgą jest sezon letni. Co turysci po prostu jeżdżą normalnie.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 01:06:08] • [IP: 89.151.19.***]

Wiem, że w każdych miastach to jest problem. Niestety jestem sceptyczny. Nie da się tego zlikwidować. Ludziska 17-25 lat (niektórych i tak na oko), to cieszy i daje radość Samochód i motor jest głośny.Ale z tego się wyrasta. Po prostu się myśli, że jak głośno pierdzi, to samochód lepszy, udając wersję droższą, sportową, o lepszym silniku. I tak samo w motorach. A tak naprawdę to jest żenujące. Ale tak jak mówię, z tego po prostu się wyrasta. Nie da się temu zapobiec. Może w takim małym mieście, jakim jest Świnoujście, da się. Bo w końcu samochodów i motorów takich, po prostu jest bardzo mało.

Gość • Wtorek [24.03.2026, 00:52:31] • [IP: 178.238.255.***]

co nas obchodzi że w szczecinie komuś autko za głośno jeździło?

Gość • Wtorek [24.03.2026, 00:44:50] • [IP: 185.210.36.**]

co to za strona co mnie obchodzi szczecin ?

GOŚCIU • Wtorek [24.03.2026, 00:26:35] • [IP: 129.222.242.**]

NAPISZCIE JESZCZE CO SIE W WARSZAWIE I ZAKOPANEM DZIEJE

Oglądasz 51-58 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■