POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.04.2026, 21:26:51] • Świnoujście

Nowy asfalt, stare problemy? Na 11 Listopada już czuć uskoki przy niektórych studzienkach

Nowy asfalt, stare problemy? Na 11 Listopada już czuć uskoki przy niektórych studzienkach

fot. Sławomir Ryfczyński

Remont fragmentu ulicy 11 Listopada miał poprawić komfort jazdy, ale już na pierwszy rzut oka widać, że nie wszystko zostało wykonane perfekcyjnie. Na nowej nawierzchni widoczne są studzienki niektóre z nich osadzone poniżej poziomu asfaltu. I choć ktoś może tłumaczyć to "tolerancją", kierowcy po prostu czują pod kołami dyskomfort.

To nie jest mowa o spadkach jezdni, odwodnieniu czy technologii wykonania nawierzchni. Tu chodzi o coś znacznie prostszego - o zwykłą równość względem nowo położonego asfaltu. Na zdjęciach wyraźnie widać, że przynajmniej część studzienek nie została osadzona równo z nawierzchnią. Jest wyraźnie niżej, co tworzy uskok odczuwalny podczas przejazdu.

I właśnie to najbardziej razi. Bo jeżeli świeżo po zakończonych pracach kierowcy już odczuwają nierówność, tu trudno mówić o robocie wykonanej z należytą starannością. Nie po to wymienia się asfalt, by po chwili słyszeć od mieszkańców, że "nowa droga, a już odczuwa się zawieszenie".

Nowy asfalt, stare problemy? Na 11 Listopada już czuć uskoki przy niektórych studzienkach

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziś realia na drogach są inne niż kilkanaście lat temu. Po ulicach jeździ coraz więcej cięższych samochodów - SUV-ów, aut hybrydowych i elektrycznych. Zawieszenia ich są zdecydowanie twardsze, koła większe, a ciśnienie w oponach dużo wyższe. W efekcie ci kierowcy dużo mocniej odczuwają każdą nierówność.

Nie chodzi więc o czepianie się dla zasady. Chodzi o standard. Jeśli wykonuje się remont ulicy, to kierowcy mają pełne prawo oczekiwać, że studzienki będą osadzone równo z asfaltem. Na niektórych widać, uskoki. To nie jest coś, co trzeba mierzyć specjalistycznym sprzętem, by dostrzec. Wystarczy spojrzeć.

Jeżeli więc ten odcinek nie został jeszcze ostatecznie odebrany i wciąż istnieje możliwość zgłoszenia poprawek, to właśnie teraz jest moment, by się temu przyjrzeć. Zanim padnie znane od lat tłumaczenie, że "wszystko mieści się w normie". Mieszkańcy coraz częściej nie chcą już słuchać o normach, tylko widzieć dokładną jakość wykonanej pracy.

Nowy asfalt, stare problemy? Na 11 Listopada już czuć uskoki przy niektórych studzienkach

fot. Sławomir Ryfczyński

Bo czasy robienia "byle było" naprawdę powinny się skończyć. Skoro miasto wydaje pieniądze na remont, to efekt ma być dopracowany. Równo to znaczy równo - również przy każdych studzienkach. A jeśli na nowym asfalcie już dziś czuć uderzenie pod kołami, to znaczy, że coś zostało zrobione nie tak, jak trzeba.

A co jest najciekawsze klika studzienek na tej remontowanej ulicy jest perfekcyjnie osadzonych, więc w czym był problem aby inne były również poprawnie osadzone. Mieszkaniec znalazł około 6 studzienek do poprawki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

Gość • Środa [22.04.2026, 16:50:16] • [IP: 88.218.252.**]

Przyznam, żem dawno takiej fuszerki i po łebkach roboty wykonanej nie widziała...

zonda i batyr. • Środa [22.04.2026, 16:03:25] • [IP: 109.105.229.**]

to jest pikus ! Proponuje zobaczyc nowe rondo na Chrobrego/Sienkiewicza. ... to jest jazda... !szczegolnie rowerem, kontrpasem. Jestem na 1000 % pewny ze dowiemy sie ze to robota Michalskiej i Zmurkiewicza. ... ktorych nie ma juz 2 lata... a inwestycje rozpoczynal zarzad obecnej Pani PM. Nawet jezeli to powstalo za poprzednikow i byl to nazwijmy bubel.. to nie rozpoczyna sie takich glupot! Co mi nos podpowiada ze to bedzie gruba sprawa...

Gość • Wtorek [21.04.2026, 12:42:31] • [IP: 37.31.130.**]

Mało tego, przy światłach jadąc od ubb jedna wielka dziura mogli ja chociaż załatac

Gość • Wtorek [21.04.2026, 10:03:20] • [IP: 37.109.18.***]

Jakie miasto taki remont

Piotr • Wtorek [21.04.2026, 08:59:40] • [IP: 193.35.41.**]

DLACZEGO URZĄD MIASTA ZOSTAWIŁ STARE STUDNIE ZAMIAST KAZAĆ WYKONAWCY WYMIENIĆ JE NA NOWE? Potem są takie cyrki

Gość • Wtorek [21.04.2026, 07:36:26] • [IP: 185.210.36.**]

Szkoda, że nie naprawili tego podświetlanego przejścia dla pieszych w okolicy " Medyka " tylko je zlikwidowali. . .

reba • Wtorek [21.04.2026, 07:36:13] • [IP: 178.238.245.***]

nie ma w Polsce ani jednej studzienki zamontowanej na lini poziomu z jezdjia tak zeby przejezdrzajac samochodem nie odczuc uskoku nie ma ma i nigdy nie bedzie !! nie otrafimy !! a dlaczego odbierajacy prace to omijajja tego nikt nie wie !!

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 22:54:18] • [IP: 176.221.125.***]

To nie miało być dobrze zrobione, miało być po wylaniu nowej smoły, tylko trochę lepiej jak było, więc ten cel został osiągnięty, ogromnym wysiłkiem wydziału infrastruktury i zieleni UM.

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 20:53:43] • [IP: 92.118.165.***]

Przy przejściach dla pieszych stare fragmenty jezdni kryją pętle indukcyjne (jej wymiana to ok. 50 tys. za każdą). Jak myślicie było to zawarte w projekcie remontu czy nie?

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 20:49:15] • [IP: 185.210.38.***]

A nie może kanaliza wzorem np. Kopenhagi iść pod chodnikami a nie pod ulicami? Myślę że z dobrych wzorców nalezy korzystać.

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 18:00:32] • [IP: 37.248.160.***]

Zrobili jak widać, bo wiedzą że tut. władze i miernoty z RM nie mają żadnego pojęcia o remoncie dróg. Najważniejszy jest dla nich lans i taniec. Ważne że było widać w mediach jak firma ciężko pracuje.

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 17:33:44] • [IP: 185.210.36.**]

Markiewicza była nowa a studzienki były jeszcze gorsze.

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 17:01:55] • [IP: 176.221.125.***]

Ciekawe kiedy pracownicy UM odkryja, ze studzienki kanalizacyjne mozna robic pod trawnikiem przy drodze.

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 16:41:49] • [IP: 46.189.28.***]

Nie da się ukryć że ten remont się po prostu nie udał. Pozostawiony stary asfalt jest dla mnie nie do zaakceptowania

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 16:26:56] • [IP: 31.175.34.**]

Wyspa Dziwaków i Dziwactw 🫣 niestety...

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 15:38:41] • [IP: 176.221.124.**]

Może wypowie się wykonawca, dlaczego tak źle wykonał naprawę jezdni. Jeszcze do tego chce zapłatę, fuszerka to mało powiedziane. Wstyd, a gdzie inżynier od siedmiu boleści z Urzędu Miasta co odbiera wykonanie robót. Niech się wypowie Prezydent dlaczego zostały przy przejściach dla pieszych stare fragmenty jezdni. Jaki Urząd takie naprawy, do dymisji !!

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 15:37:59] • [IP: 37.31.135.***]

JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ COBY DEKLOM DOGODZIŁ!!

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 12:52:24] • [IP: 31.175.32.**]

Montaż studzienek ściekowych równo z płaszczyzną jezdni, w naszym kraju przekracza możliwości mentalne i wykonawcze każdej z zajmujących się tym firm. Jednak ci sami fachowcy są w stanie podołać takiemu zadaniu, a nawet zasłużyć na pochwały, ale tylko czując na plecach niemiecki but.

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 12:31:11] • [IP: 178.238.245.**]

TRAGEDIA. Na chodnikach pełno grudek asfaltu który przykleja się do butów i psich łapek i to przynosimy do domów - a to trucizna ! Kiedy zostaną posprzątane chodniki ??

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 12:13:52] • [IP: 2.106.93.**]

Pieniądze potrzebne są na imprezy! A wam jakieś studzienki w głowie

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 11:38:32] • [IP: 176.221.124.***]

Czas przed UM postawić dyżurną taczkę , , TAXI Stanisław''

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 11:35:14] • [IP: 91.94.18.***]

Prezydent miasta do dymisji !! Jaki to remont żaden ścieżki rowerowe 11 listopada dziura na dziurze tylko dymisja wybrać nowego prezydenta miasta

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 10:55:26] • [IP: 37.31.130.**]

Czemu ta droga nie została wyremontowana do kolejki ubb ? Bez sensu

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 10:53:28] • [IP: 176.221.124.***]

Niechby to chociaż montowali między kołami.

Gość • Poniedziałek [20.04.2026, 10:52:57] • [IP: 78.9.235.***]

ja bym się wręcz zdziwił jakby było inaczej bo w Polsce to od zawsze nieosiągalne mistrzostwo żeby właz studzienki był równo z poziomem asfaltu

Oglądasz 1-25 z 55
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■