Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że przy Matejki 39 powstała mała kolonia niemieckich kierowców. Samochody z rejestracjami na numerach niemieckich stoją jeden obok drugiego, tworząc długą linię zajętych miejsc. Tyle że jak zauważają mieszkańcy auta nie wyglądają na świeżo kupione przez nowych właścicieli mieszkań.
To raczej starsze modele, często na różnych tablicach, w tym także na tzw. tablicach próbnych. I tu pojawia się pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób: czy ktoś właśnie zrobił sobie z osiedlowego parkingu darmową przechowalnię samochodów na sprzedaż?
- Miejsc dla mieszkańców brakuje, a samochody stoją i stoją - mówią lokatorzy. Rotują, znikają, pojawiają się nowe. Wygląda to jak biznes, a nie zwykłe parkowanie.
Problem nie jest marginalny. Według obserwacji mieszkańców takich aut jest co najmniej kilkanaście. W praktyce oznacza to, że znacząca część parkingu przestaje pełnić swoją podstawową funkcję służyć osobom, które tu mieszkają.
Sytuacja budzi tym większe emocje, że niedaleko funkcjonują parkingi płatne, z których korzystają mieszkańcy, płacąc za możliwość postoju. Tymczasem tu jak twierdzą ktoś korzysta z przestrzeni wspólnej bez ograniczeń, traktując ją jak zaplecze działalności zarobkowej.
Na razie sprawa nie doczekała się oficjalnej reakcji zarządcy terenu. Jednak mieszkańcy nie ukrywają, że ich cierpliwość się kończy. Oczekują jasnych zasad i przede wszystkim działań, które przywrócą porządek.
Bo parking osiedlowy to nie komis samochodowy nawet jeśli tablice rejestracyjne sugerują coś zupełnie innego.






















A może konfidenci do roboty się wezmą, a nie auta na parkingu liczą i fotki robią.
a może zamiast placu zabaw dla dochodzących bachorów zrobić tam więcej parkingów i każdy będzie zadowolony. nie mam nic przeciwko dzieciakom pod warunkiem że nie wyją mordy i nie robią kakofonii a wieczorem młode szczury popijają tam alkohol i nie tylko. wystarczy mądrze pomyśleć.
Przy IV leningradzie też handlarz stawiał, zwykle 4-5 aut marki Honda. A facet nawet nie mieszka na tym osiedlu. Na szczęście od jakiegoś czasu jest spokój. Po zebraniu mieszkańców osiedla z zarządcami Słowianina magicznie zniknęły te auta, bo na zebraniu obecny był ojciec tego handlarza. Według mnie Słowianin powinien albo postawić szlaban, albo zrobić miejsca na wynajem, tak jak to zrobił przy Matejki 44. Na dodatek budują nowy blok po starej Europie bez parkingu podziemnego, więc pytanie gdzie Ci ludzie będą parkować swoje samochody. Wjadą na nasze osiedle i tak zaczną parkować?
Każdy powinien reagować na łamanie prawa, na popełniane przestępstwo czyli powiadomić: Policję, Prokuraturę, Urząd Skarbowy, Policję Skarbową. Te instytucje czekają na sygnalistów !
Parking na Warszawskiej - dwie lawety, 8 aut jednego handlarza/złomiarza a do niedawna nawet kamper. Jakiś francuz na kapciu też ponad pół roku,
176 221 125 Oczywiscie, ze prawo nie zabrania parkowac z niemiecka rejestracja.W koncu za to placa.Ale tu jest inny problem i mysle ze wiesz jaki, tylko rznieiesz glupa.To sa parkingi spoldzielcze.My spoldzielcy lozymy na nie, czyli remontujemy, malujemy pasy itd.Gwoli scislosci dajemy na to pieniadze.I ten gruby cwaniak o tym wie, jego bezczelnosc jest proporcjonalna do glupawego wygladu
[06.05.2026, 08:16:42] • [IP: 89.151.17.**] Tak jak piszesz...ta swołocz zrobiła sobie darmowy parking, latem chaty idą na wynajem a graty letników zajmują DARMOWY PARKING.
To nie są auta z niemiecką rejestracją, to są niezarejestrowane nigdzie samochody na których została poprzednia nieaktualna rejestracja żeby handlarz XXL nie budził aż takich podejrzeń. A do samego handlarza bo wiemy że to czyta, umawiaj dalej jazdy próbne swoimi złomami bez rejestracji, ubezpieczenia i przeglądu, i wypatruj radiowozu
Do: 233 Nie tylko w tym wyparli 😢
To samo bylo pod moim blokiem, odkad wspólnota postawiła szlaban i wprowadziła opłatę za dodatkowe auta na parkingu zrobiło się pusto. Z ponad 30 aut zostalo z 10.
Prawo nie zabrania parkowania aut z niemiecką rejestracją, o co więc mieszkańcowi chodzi? Zazdrość zżera?
przeciez to oczywiste, porozaly stawki parkingowe to i turysci ratuje sie jak moga i stwaiaja gszie bezplatne parkingi i juz !! co sie dziwic, choc obawiam sie zebedzie jeszcze gorzej !!
I jaki z tego wniosek ? Równość wobec prawa, płacenie podatków żadnej lewizny. A zasady współżycia społecznego. Niech urzędnicy wezmą się do pracy. ..
37 31 136 W koncu przeczytaj definicje KOMUNIZMU.Te Twe porownania sa zenujace.A tak naprawde to westchnienia zwolennikow PISU, tak jakby troche troncily, dawnych wspomniej czar.Ale do rzeczy, przeciez chodzi o parkowanie tego niezwykle grubianskiego faceta.SPOLDZIELNIO, facet prowadzi dzialanosc komercyjna, powinien placic extra za miejsca ktore NAM.SPOLDZIELCA, zajmuje.Spoldzielnia nie wiedziec czemu zgadza sie abysmy MY, bo MY TO SPOLDZIELNIA, jezdzili w kolo, szukali gdzie tu zaparkowac i w koncu ladujemy na platnym parkingu.PANIE PREZESIE, zechce Pan w miare logicznie to wytlumaczyc
A parking przy cmentarzu na Karsiborskiej? Cały czas zajęty przez te same samochody - osób, które mieszkają w budynku po drugiej stronie ulicy. Ludzie, którzy przyjeżdżają na cmentarz nie mają gdzie zaparkować.
Handel na dużą skalę. Bez firmy bez podatków. UM i skarbowy siedzą cicho
Najgorsze jest to że Ukraińcy wyparli naszych miejscowych handlarzy, to oni zajmują się sprzedażą aut w Świnoujściu.
A te złomy pod Remondisem, miały być zabrane i stoją dalej.
16:23 • [IP: 176.221.124.***]POlszewiku, twoi zboczeńcy w kieckach pokazywanych na marszach gówności, których popiera twój warszawski rafałek nie mają jeszcze kupionego potomstwa, bo Konstytucja w Polsce zabrania adopcji dzieci, no to jak tamten 166 ma byc ich potomkiem?! Oj, POlszewiku, zszedłeś na psy w ważnym mieście KO (PO)Kłodzku, musiałeś pojechać tam na majówkę...
No to teraz mamy miasto sygnalistuw cymbalistuw
Po prostu postawic znak ze parking jest dla mieszkancow jeden pojazd na lokal i zrobic szlaban. To na poczatek
To nie tylko w tym miejscu- może ktoś się zainteresuje samochodami na Warszowie- czas najwyższy!!
Analogiczna sytuacja ma miejsce na parkingu przy ul. Kołłątaja (zielony prz Kauflandzie), gdzie jeden z właścicieli mieszkania zajmuje kilka miejsc parkingowych samochodami przeznaczonymi na sprzedaż.
Shrek i Fiona no coś w tym jest.
Ponoszenie przez wszystkich mieszkańców spółdzielni kosztów utrzymania, budowy miejsc parkingowych jest niesprawiedliwe. Kierowcy powinni płacić za te miejsca chociaż np.20zł. Przy wyższej odpłatności powinni mieć możliwość zamontowania blokady zamykanej lub oznaczyć nr rejestracyjnymi.
[05.05.2026, 14:56:25] • [IP: 185.210.38.***] To nie handlarz ino autoryzowany dealer Hondy...ha ha ha... Kilku drobnych leszczy robi bajzel w całym miescie bezkarnie.
Spółdzielnia powinna na koszt właściciela usunąć te pojazdy z parkingu - on z żonką się wozi i wyżej s*** jak wiadomo co mają a lokatorzy nie mają gdzie stawiać aut
Na to jest tylko jedna metoda...
OJ TAM OJ TAM, TO NIC NOWEGO. WYGLĄDA NA, ŻE TO NADLUDZIE Z NIEMIEC, MOŻLIWE, ŻE NIEMIECKIE ZGRUPOWANIE SZAJKI JĘKOWY REALIZUJE MARSZ NA WSCHÓD W CELU ODZYSKANIA LANDÓW UTRACONYCH. TERAZ TYCH NADLUDZI MAMY CORAZ WIĘCEJ, PODOBNO BANDY NANDLUDZI OBJAWIŁY SIĘ NA TERENIE OKUPOWANEJ PALESTYNY I PRZYSTĄPIŁY DO WDRAŻANIA JEDYNEGO BOSKIEGO NARODU.
Przecież tam mieszka Shrek i ten drugi lekko przykurzony koleś. Obaj handlują autami
166 - pisobolszewicki potomku zboków w kieckach nie napinaj się bo żyła ci pęknie i pampersik do końca.
Zal dupdko ściska ??do roboty a nie w oknach siedzieć
Widze ze kogos cos boli...W oknie siedzi i donosy pisze.Ludzie wy macie czas na takie pierdoły, weźcie sie za robote
Auta są jednego handlarza, będzie płacił zaległą akcyzę i manaty za nieuiszczenie w terminie. Czas najwyższy
Mamy zrobioną dokumentację w tym fotograficzną, minął termin na zapłacenie akcyzy. Czas będzie zapalacic akcyzę i grzywnę za uchylanie się płatności w terminie. Zapraszamy do kontroli Urząd Celno - Skarbowy, będą czyste pieniądze do budżetu Państwa.
Cierpliwość mieszkańców się kończy, znany jest właściciel tego złomowiska. Czas zrobić porządek. Z niektórych aut wycieka olej więc znajdą się paragrafy.
Koło piekarni na grunwaldzkiej to samo, samochodów od cholery. ..biznesmeni z du...
Jakie miasto tacy" biznesmeni".
Po przeczytaniu wpisów o handlarzach dochodzę do wniosku, że trzeba tu cos sprytnie, z udziałem prawników uchwalić w prawie lokalnym. Inaczej ludzie zaczną wymierzać sprawiedliwość w stylu Janosika, czego ja nie potępię.
Problem to handlarze!!
Witosa 6, 8, 10 - dwóch handlarzy + postój taksówek elektrycznych i nikt z tym nie potrafi zrobić porządku. Wielcy przedsiębiorcy a nie stać na parking/plac dla swoich samochodów.
To samo na Matejki naprzeciwko MDK, honda przy Hondzie, na sprzedaż
Tak samo jak na Warszawskiej parking przy sklepie zoologicznym i weterynarzu. Nie można zaparkować, bo parking zawalony samochodami z pobliskiego warsztatu.
Co nie jest zabronione jest dozwolone, więc w czym problem?
Szlabany by się przydały
A na jakiej podstawie nie mogą tam parkować te auta?
Wszystkie auta jednego właściciela. Mieć handlarzynę aut na osiedlu to tragedia. Na Zachodnim to samo. Przy kościele na Toruńskiej też pełno klamotów handlarza.
Kolejny gołodupiec, fielki handlarz!
NIE wiecie jak problem rozwiązać?? panstwo z dykty wam nie pomoże...sprawy cza we swoje rence...na początek pare szybek...
Komis, handlarze sobie wystawkę zrobili, gonić partaczy i cwaniaków, handlarze to cwaniacy i nieudacznicy
Na Gdańskiej też facet zrobił sobie parking 4 samochody w zatoczce na zmianę, a ludzie podjadą do szkoły załatwić sprawy i niestety cały czas brak miejsca...
Może w końcu Urząd Miasta zrobi porządek ze złomiarzem aut pomiędzy Staffa a Tuwima? Ile lat można tolerować taki Bangladesz parkingowy?Postawił z 10 wraków, wiele bez tablic. Szczury, kuny i lisy mają tam swoją ostoję.
Niech policja sprawdzi czy auta nie są wyrejestrowane w Niemczech i nr stoją na tzw Tablicach kolekcjonerskich !! Proponuję wysłać mieszany patrol polsko-niemiecki
Potomkowie zabugowskich potomków mają prawo ustąpić miejsca POtomkowi niemieckiemu bo dzisiaj bliższa KOszula ciału. Gut Gut
Niech KAS sie tam przejedzie 14 aut na FAŁSZYWYCH TABLICACH, mamy podwójne patrole a spóldzielnia twierdzi że policja nie chce sie tym zając.
Takich pełno, Matejki przy hali MDK - handlarz HONDA'ami - pełno tego.
Ktoś /? / kto prowadzi handel czy jakąkolwiek działalność niech robi to na własnym terenie ! Kolejni miejscowi cwaniacy nadużywają, , wolności" jednocześnie ograniczając sąsiadom korzystania z parkingów. Na jedno mieszkanie w bloku jedno miejsce postojowe. ..
A ja na inny temat, właśnie spadł długo oczekiwany deszcz - godny osobnego artykułu, bo przy potwornej suszy. W maju od początku miesiąca nie było deszczu, w kwietniu spadło w Świnoujściu zaledwie 3, 2 litrów opadu na metr kwadratowy, gdy norma w Ściu wynosi w kwietniu 45 l/m², w marcu spadło 13 l/m², gdy norma w Ś-ciu wynosi 37 l/m². Tylko w lutym były opady ponad normę, 43 l/m² przy normie 30 l/m², ale wcześniej, w styczniu były poniżej normy 33 litrów, bo bylo 23 l/m².
Ten misiek handlarz od dawna tam stawia i handluje, jazdy próbne też na parkingu i wokół garazy na drodze osiedlowej a mieszkańcy muszą parkować na poboczach. Rozumiem jedno dwa auta ale nie naście i w tym graty zardzewiałe. Spółdzielnia ślepa jak zwykle.
Szkoda, że Urząd Celno Skarbowy nie interesuje się tą" szarą strefą" - pewnie pracownicy zaopatrują się w tanie bolidy...
A może to ludzie z Niemiec którzy mieszkaja w tym bloku? Kupili mieszkania z parkingiem i sobie stoją. My tez możemy kupowac mieszkaniaw Niemczech i tam mieszkać.
Urząd skarbowy dobrze tu zrobi bo nawet jak pseudo-handlarz przeniesie te trupy z Matejki, to zaparkuje je na najbliższym innym osiedlu na którym znajdzie miejsce. Ty wracasz z pracy po 18, on ma cały dzień od rana żeby szukać miejsc dla swojego złomu
Potomkowie zabugowskich osiedlencow daja znac o sobie, kapaowanie maja w genach, bolszewiki.
Tak to właśnie handlarzyny wykorzystują takie parkowanie, przecież może ktoś przebić wszystkie koła i same auta znikną zanim ktoś nie zarysuje dookoła bo takie rzeczy są całkiem możliwe.
Ponaklejać na szybach wezwanie własciciela auta do Spółdzielni (nie wsadzać za wycieraczki bo wyciągną) dać termin a po terminie odholować na płatny parking.
A szlaban postawiony jest? Jak nie, to postawić i z głowy.
taki sam plac handlowy jest przy kosciele na torunskiej! od strony ul. Slaskiej wszyustkie auta handlarza i wiecznie brak miejsc!!
Z chamem grzecznie się nie da. Pewnie skończy się na tym, że ktoś mu zdemoluje te graty i sam się wyniesie.
A JAKI PAN HANDLARZ GBUROWATY (39A)
Handlarze zajmują miejsca parkingowe. Wszystkie samochody na niemieckich tablicach rejestracyjnych powinno się odholować
Na ul. Grudziądzkiej między ul. Gdyńską a ul. Warszawską darmowy komis samochodów na szwedzkich tablicach, na ul.Śląskiej też darmowy komis samochodów na polskich tablicach
państwo z kartonu
Gość zrobił sobie darmowy komis i ma wszystkich w d... Spółdzielnia powinna wszystkie te auta odholować na płatny parking ale jak znam życie to nic z tego nie będzie. Pojęczy się tylko i nic się nie zmieni.
Wprowadzić opłatę abonamentową dla handlarzy 1000 od auta i same znikną.
Nielegalny komis na bank.