Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że przy Matejki 39 powstała mała kolonia niemieckich kierowców. Samochody z rejestracjami na numerach niemieckich stoją jeden obok drugiego, tworząc długą linię zajętych miejsc. Tyle że jak zauważają mieszkańcy auta nie wyglądają na świeżo kupione przez nowych właścicieli mieszkań.
To raczej starsze modele, często na różnych tablicach, w tym także na tzw. tablicach próbnych. I tu pojawia się pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób: czy ktoś właśnie zrobił sobie z osiedlowego parkingu darmową przechowalnię samochodów na sprzedaż?
- Miejsc dla mieszkańców brakuje, a samochody stoją i stoją - mówią lokatorzy. Rotują, znikają, pojawiają się nowe. Wygląda to jak biznes, a nie zwykłe parkowanie.
Problem nie jest marginalny. Według obserwacji mieszkańców takich aut jest co najmniej kilkanaście. W praktyce oznacza to, że znacząca część parkingu przestaje pełnić swoją podstawową funkcję służyć osobom, które tu mieszkają.
Sytuacja budzi tym większe emocje, że niedaleko funkcjonują parkingi płatne, z których korzystają mieszkańcy, płacąc za możliwość postoju. Tymczasem tu jak twierdzą ktoś korzysta z przestrzeni wspólnej bez ograniczeń, traktując ją jak zaplecze działalności zarobkowej.
Na razie sprawa nie doczekała się oficjalnej reakcji zarządcy terenu. Jednak mieszkańcy nie ukrywają, że ich cierpliwość się kończy. Oczekują jasnych zasad i przede wszystkim działań, które przywrócą porządek.
Bo parking osiedlowy to nie komis samochodowy nawet jeśli tablice rejestracyjne sugerują coś zupełnie innego.






















[05.05.2026, 14:56:25] • [IP: 185.210.38.***] To nie handlarz ino autoryzowany dealer Hondy...ha ha ha... Kilku drobnych leszczy robi bajzel w całym miescie bezkarnie.
Spółdzielnia powinna na koszt właściciela usunąć te pojazdy z parkingu - on z żonką się wozi i wyżej s*** jak wiadomo co mają a lokatorzy nie mają gdzie stawiać aut
Na to jest tylko jedna metoda...
OJ TAM OJ TAM, TO NIC NOWEGO. WYGLĄDA NA, ŻE TO NADLUDZIE Z NIEMIEC, MOŻLIWE, ŻE NIEMIECKIE ZGRUPOWANIE SZAJKI JĘKOWY REALIZUJE MARSZ NA WSCHÓD W CELU ODZYSKANIA LANDÓW UTRACONYCH. TERAZ TYCH NADLUDZI MAMY CORAZ WIĘCEJ, PODOBNO BANDY NANDLUDZI OBJAWIŁY SIĘ NA TERENIE OKUPOWANEJ PALESTYNY I PRZYSTĄPIŁY DO WDRAŻANIA JEDYNEGO BOSKIEGO NARODU.
Przecież tam mieszka Shrek i ten drugi lekko przykurzony koleś. Obaj handlują autami
166 - pisobolszewicki potomku zboków w kieckach nie napinaj się bo żyła ci pęknie i pampersik do końca.
Zal dupdko ściska ??do roboty a nie w oknach siedzieć
Widze ze kogos cos boli...W oknie siedzi i donosy pisze.Ludzie wy macie czas na takie pierdoły, weźcie sie za robote
Auta są jednego handlarza, będzie płacił zaległą akcyzę i manaty za nieuiszczenie w terminie. Czas najwyższy
Mamy zrobioną dokumentację w tym fotograficzną, minął termin na zapłacenie akcyzy. Czas będzie zapalacic akcyzę i grzywnę za uchylanie się płatności w terminie. Zapraszamy do kontroli Urząd Celno - Skarbowy, będą czyste pieniądze do budżetu Państwa.
Cierpliwość mieszkańców się kończy, znany jest właściciel tego złomowiska. Czas zrobić porządek. Z niektórych aut wycieka olej więc znajdą się paragrafy.
Koło piekarni na grunwaldzkiej to samo, samochodów od cholery. ..biznesmeni z du...
Jakie miasto tacy" biznesmeni".
Po przeczytaniu wpisów o handlarzach dochodzę do wniosku, że trzeba tu cos sprytnie, z udziałem prawników uchwalić w prawie lokalnym. Inaczej ludzie zaczną wymierzać sprawiedliwość w stylu Janosika, czego ja nie potępię.
Problem to handlarze!!
Witosa 6, 8, 10 - dwóch handlarzy + postój taksówek elektrycznych i nikt z tym nie potrafi zrobić porządku. Wielcy przedsiębiorcy a nie stać na parking/plac dla swoich samochodów.
To samo na Matejki naprzeciwko MDK, honda przy Hondzie, na sprzedaż
Tak samo jak na Warszawskiej parking przy sklepie zoologicznym i weterynarzu. Nie można zaparkować, bo parking zawalony samochodami z pobliskiego warsztatu.
Co nie jest zabronione jest dozwolone, więc w czym problem?
Szlabany by się przydały
A na jakiej podstawie nie mogą tam parkować te auta?
Wszystkie auta jednego właściciela. Mieć handlarzynę aut na osiedlu to tragedia. Na Zachodnim to samo. Przy kościele na Toruńskiej też pełno klamotów handlarza.
Kolejny gołodupiec, fielki handlarz!
NIE wiecie jak problem rozwiązać?? panstwo z dykty wam nie pomoże...sprawy cza we swoje rence...na początek pare szybek...
Komis, handlarze sobie wystawkę zrobili, gonić partaczy i cwaniaków, handlarze to cwaniacy i nieudacznicy