POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [05.05.2026, 09:44:17] • Świnoujście

Parking czy komis? Matejki 39 pod niemiecką flagą rejestracyjną

Parking czy komis? Matejki 39 pod niemiecką flagą rejestracyjną

fot. Mieszkaniec

Na osiedlu „Leningrad” przy ulicy Matejki 39 w Świnoujściu mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia. Rząd samochodów na niemieckich tablicach zajmują większość miejsc parkingowych. Czy to najazd sąsiadów zza Odry, czy ktoś urządził tu prywatny plac handlowy?

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że przy Matejki 39 powstała mała kolonia niemieckich kierowców. Samochody z rejestracjami na numerach niemieckich stoją jeden obok drugiego, tworząc długą linię zajętych miejsc. Tyle że jak zauważają mieszkańcy auta nie wyglądają na świeżo kupione przez nowych właścicieli mieszkań.

To raczej starsze modele, często na różnych tablicach, w tym także na tzw. tablicach próbnych. I tu pojawia się pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób: czy ktoś właśnie zrobił sobie z osiedlowego parkingu darmową przechowalnię samochodów na sprzedaż?

- Miejsc dla mieszkańców brakuje, a samochody stoją i stoją - mówią lokatorzy. Rotują, znikają, pojawiają się nowe. Wygląda to jak biznes, a nie zwykłe parkowanie.

Problem nie jest marginalny. Według obserwacji mieszkańców takich aut jest co najmniej kilkanaście. W praktyce oznacza to, że znacząca część parkingu przestaje pełnić swoją podstawową funkcję służyć osobom, które tu mieszkają.

Sytuacja budzi tym większe emocje, że niedaleko funkcjonują parkingi płatne, z których korzystają mieszkańcy, płacąc za możliwość postoju. Tymczasem tu jak twierdzą ktoś korzysta z przestrzeni wspólnej bez ograniczeń, traktując ją jak zaplecze działalności zarobkowej.

Na razie sprawa nie doczekała się oficjalnej reakcji zarządcy terenu. Jednak mieszkańcy nie ukrywają, że ich cierpliwość się kończy. Oczekują jasnych zasad i przede wszystkim działań, które przywrócą porządek.

Bo parking osiedlowy to nie komis samochodowy nawet jeśli tablice rejestracyjne sugerują coś zupełnie innego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 75

Gość • Wtorek [05.05.2026, 12:09:25] • [IP: 31.175.46.**]

Na Gdańskiej też facet zrobił sobie parking 4 samochody w zatoczce na zmianę, a ludzie podjadą do szkoły załatwić sprawy i niestety cały czas brak miejsca...

Gość • Wtorek [05.05.2026, 12:04:46] • [IP: 85.155.188.***]

Może w końcu Urząd Miasta zrobi porządek ze złomiarzem aut pomiędzy Staffa a Tuwima? Ile lat można tolerować taki Bangladesz parkingowy?Postawił z 10 wraków, wiele bez tablic. Szczury, kuny i lisy mają tam swoją ostoję.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 12:04:41] • [IP: 37.248.171.**]

Niech policja sprawdzi czy auta nie są wyrejestrowane w Niemczech i nr stoją na tzw Tablicach kolekcjonerskich !! Proponuję wysłać mieszany patrol polsko-niemiecki

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:56:47] • [IP: 92.118.166.*]

Potomkowie zabugowskich potomków mają prawo ustąpić miejsca POtomkowi niemieckiemu bo dzisiaj bliższa KOszula ciału. Gut Gut

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:44:37] • [IP: 37.31.129.***]

Niech KAS sie tam przejedzie 14 aut na FAŁSZYWYCH TABLICACH, mamy podwójne patrole a spóldzielnia twierdzi że policja nie chce sie tym zając.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:39:18] • [IP: 46.231.56.**]

Takich pełno, Matejki przy hali MDK - handlarz HONDA'ami - pełno tego.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:34:11] • [IP: 89.151.20.***]

Ktoś /? / kto prowadzi handel czy jakąkolwiek działalność niech robi to na własnym terenie ! Kolejni miejscowi cwaniacy nadużywają, , wolności" jednocześnie ograniczając sąsiadom korzystania z parkingów. Na jedno mieszkanie w bloku jedno miejsce postojowe. ..

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:33:29] • [IP: 37.31.136.**]

A ja na inny temat, właśnie spadł długo oczekiwany deszcz - godny osobnego artykułu, bo przy potwornej suszy. W maju od początku miesiąca nie było deszczu, w kwietniu spadło w Świnoujściu zaledwie 3, 2 litrów opadu na metr kwadratowy, gdy norma w Ściu wynosi w kwietniu 45 l/m², w marcu spadło 13 l/m², gdy norma w Ś-ciu wynosi 37 l/m². Tylko w lutym były opady ponad normę, 43 l/m² przy normie 30 l/m², ale wcześniej, w styczniu były poniżej normy 33 litrów, bo bylo 23 l/m².

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:25:59] • [IP: 195.128.180.**]

Ten misiek handlarz od dawna tam stawia i handluje, jazdy próbne też na parkingu i wokół garazy na drodze osiedlowej a mieszkańcy muszą parkować na poboczach. Rozumiem jedno dwa auta ale nie naście i w tym graty zardzewiałe. Spółdzielnia ślepa jak zwykle.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:25:31] • [IP: 46.112.200.**]

Szkoda, że Urząd Celno Skarbowy nie interesuje się tą" szarą strefą" - pewnie pracownicy zaopatrują się w tanie bolidy...

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:24:28] • [IP: 89.151.19.***]

A może to ludzie z Niemiec którzy mieszkaja w tym bloku? Kupili mieszkania z parkingiem i sobie stoją. My tez możemy kupowac mieszkaniaw Niemczech i tam mieszkać.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:21:38] • [IP: 172.225.38.***]

Urząd skarbowy dobrze tu zrobi bo nawet jak pseudo-handlarz przeniesie te trupy z Matejki, to zaparkuje je na najbliższym innym osiedlu na którym znajdzie miejsce. Ty wracasz z pracy po 18, on ma cały dzień od rana żeby szukać miejsc dla swojego złomu

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:20:35] • [IP: 93.210.137.***]

Potomkowie zabugowskich osiedlencow daja znac o sobie, kapaowanie maja w genach, bolszewiki.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:19:28] • [IP: 31.175.24.**]

Tak to właśnie handlarzyny wykorzystują takie parkowanie, przecież może ktoś przebić wszystkie koła i same auta znikną zanim ktoś nie zarysuje dookoła bo takie rzeczy są całkiem możliwe.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 11:09:55] • [IP: 93.159.1.**]

Ponaklejać na szybach wezwanie własciciela auta do Spółdzielni (nie wsadzać za wycieraczki bo wyciągną) dać termin a po terminie odholować na płatny parking.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:52:05] • [IP: 89.151.19.***]

A szlaban postawiony jest? Jak nie, to postawić i z głowy.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:48:49] • [IP: 176.221.124.***]

taki sam plac handlowy jest przy kosciele na torunskiej! od strony ul. Slaskiej wszyustkie auta handlarza i wiecznie brak miejsc!!

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:48:24] • [IP: 91.94.30.***]

Z chamem grzecznie się nie da. Pewnie skończy się na tym, że ktoś mu zdemoluje te graty i sam się wyniesie.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:45:45] • [IP: 91.94.18.***]

A JAKI PAN HANDLARZ GBUROWATY (39A)

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:45:23] • [IP: 185.210.36.***]

Handlarze zajmują miejsca parkingowe. Wszystkie samochody na niemieckich tablicach rejestracyjnych powinno się odholować

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:31:41] • [IP: 83.20.147.***]

Na ul. Grudziądzkiej między ul. Gdyńską a ul. Warszawską darmowy komis samochodów na szwedzkich tablicach, na ul.Śląskiej też darmowy komis samochodów na polskich tablicach

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:31:11] • [IP: 37.31.129.***]

państwo z kartonu

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:17:04] • [IP: 37.31.136.***]

Gość zrobił sobie darmowy komis i ma wszystkich w d... Spółdzielnia powinna wszystkie te auta odholować na płatny parking ale jak znam życie to nic z tego nie będzie. Pojęczy się tylko i nic się nie zmieni.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:09:37] • [IP: 78.11.16.***]

Wprowadzić opłatę abonamentową dla handlarzy 1000 od auta i same znikną.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:02:11] • [IP: 87.160.27.***]

Nielegalny komis na bank.

Oglądasz 51-75 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■