POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.06.2026, 09:53:27] • Świnoujście

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W Świnoujściu oficjalnie rozpoczęła działalność Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta. To nowe ciało doradcze, które ma wspierać rozwój gospodarczy miasta i budować bliższą współpracę pomiędzy samorządem a lokalnymi przedsiębiorcami.

Prezydent Miasta podpisała zarządzenie o powołaniu Rady oraz zatwierdziła jej pierwszy skład. Do zespołu weszło 20 osób wyłonionych w drodze otwartego naboru.

Rada ma być miejscem rozmowy o przyszłości gospodarczej Świnoujścia. Jej zadaniem będzie opiniowanie pomysłów dotyczących rozwoju miasta, wspieranie działań inwestycyjnych oraz przedstawianie inicjatyw związanych z lokalną przedsiębiorczością.

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście


Nowy organ ma także uczestniczyć w tworzeniu dokumentów strategicznych i wspierać promocję gospodarczą Świnoujścia w kraju i za granicą.

Władze miasta zaznaczają, że rada nie ma zastępować istniejących organizacji przedsiębiorców. Ma być platformą współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami gospodarczymi.

W skład pierwszej kadencji Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świnoujście weszli: Mariusz Strukowicz, Katarzyna Herba, Małgorzata Jaszkiewicz, Iwona Fogt-Busler, Andrzej Stolarek, Michał Szczodry, Dariusz Sowa, Grażyna Tosnowiec, Anna Tęcza, Dawid Szymański, Anna Pigulska, Julietta Stella Ciesielska, Elżbieta Jabłońska, Kazimierz Frukacz, Marcin Kosiński, Paweł Krzywda, Marianna Kotuniak, Zbigniew Sulżycki, Tomasz Salwin oraz Marcin Sołtysik.

Spotkania Rady mają odbywać się co najmniej raz na kwartał, a udział w jej pracach będzie społeczny – bez wynagrodzenia i diet.

Obsługę organizacyjną nowego gremium zapewni Wydział Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta.


Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 81

Gość • Środa [03.06.2026, 14:36:07] • [IP: 89.151.16.***]

ta rada gospodarcza to wybitne tuzy miasteczkowego biznesu. Szczególne wybitna postać tego ciała, zasługujące na uwagę do doktor Jabłońska, która zasiada już we wszystkich ciałach, organizacjach i stowarzyszeniach, zapewne pomocnie doradzać będzie kierowniczce urzędu i 19 pozostałym nowym ciałom. Czy kierowniczka przewiduje w tej kadencji powołanie jeszcze innych doradczych ciał np. Przydała by się rada ds.komunikacji miejskiej i żeglugi promowej, rada ds. remontu jezdni i chodników, rada ds. organizacji potańcówek i innych imprez, rada ds.zieleni i kwiatków rabatowych. itp.

Gość • Środa [03.06.2026, 14:34:35] • [IP: 92.118.165.***]

Gdzie był ten nabór ? Jakoś nie widziałam

Gość • Środa [03.06.2026, 14:32:37] • [IP: 80.56.142.**]

Stolarek? XD

Gość • Środa [03.06.2026, 14:30:18] • [IP: 46.112.194.**]

Czy to Pan Frukacz były właściciel wielu firm, które były postawione w stan upadłości? A to rozumiem rzeczywiście dobrze doradzi..

Gość • Środa [03.06.2026, 14:27:34] • [IP: 46.112.194.**]

To ten Jimmy co na przetargi chodzi i kaskę wyłudza za nie podijanie stawek.hi hi hi hi

Gość • Środa [03.06.2026, 14:21:02] • [IP: 91.94.21.**]

Ale rada, czy one mają o czymś pojęcie ?

Palermo • Środa [03.06.2026, 14:02:29] • [IP: 145.224.74.**]

🤫😉 lodu nie zabraknie, oj nie zabraknie 😉🎯

Gość • Środa [03.06.2026, 13:56:53] • [IP: 31.175.4.**]

Raz na kwartal w roku 4 razy!! Blizej mieszkancow i ich spraw teraz po 2.5 roku czujecie juz ze nie ma wyjscia stad ta decyzja.

Gość • Środa [03.06.2026, 13:45:50] • [IP: 91.94.26.***]

Wzrok stęskniony za rozumem

Gość • Środa [03.06.2026, 13:41:52] • [IP: 185.210.39.**]

O cyrk przyjechał, będą występy

Gość • Środa [03.06.2026, 13:38:20] • [IP: 176.221.124.***]

Spoleczna, a kasiorka i tak będzie płynąć

Gość • Środa [03.06.2026, 13:28:25] • [IP: 91.94.28.**]

Proponuję natychmiastowe powołanie Najwyższej Rady do spraw wschodu I zachodu Słońca. Zebrania każdego dnia, w godzinach wschodu i zachodu Słońca. Najwyższa Rada powinna współpracować że wszystkimi Radami powołanymi wcześniej i z Radami które powstaną w przyszłości. Należy też zdecydowanie podkreślić, że głos Najwyższej Rady jest decydujący we wszystkich sprawach, a to dlatego, że SŁOŃCE JEST NAJWAŻNIEJSZE!!

Byznesmeny • Środa [03.06.2026, 13:27:46] • [IP: 95.171.194.***]

Janusze biznesu...

Gość • Środa [03.06.2026, 13:14:22] • [IP: 176.221.124.***]

Sliczne Panie, prosimy o usmiech!!

Gość • Środa [03.06.2026, 13:04:59] • [IP: 88.156.233.**]

Co to się wyrabia w tym miasteczku. Czy już niema prezydenta i radnych.

Gość • Środa [03.06.2026, 12:44:16] • [IP: 176.221.124.**]

Biznesmeni za dyche

Gość • Środa [03.06.2026, 12:06:30] • [IP: 46.112.204.**]

Hehe dobra ekipa :D ciekawe nazwiska :D

Gość • Środa [03.06.2026, 11:57:52] • [IP: 46.112.217.***]

Czyli jak legalnie zalegalizować korupcję w samozadzie ?

Gość • Środa [03.06.2026, 11:56:29] • [IP: 37.31.132.**]

Jak widać na 1. zdjęciu ma byc ładnie. A LEPIEJ... będzie... ewentualnie po wyborach, jeśli dobrze wybierzecie w tym notorycznie eseldowsko-POlszewickim mieście.

Gość • Środa [03.06.2026, 11:36:29] • [IP: 78.9.235.***]

Kiedyś też były zespoły, rady, gremia, plenum, rozmowy, plany N-letnie, a co z tego wychodziło to wszyscy wiemy. Oczywiście życzę wszystkiego najlepszego, zdrówka i powodzenia ciału doradczemu.

Gość • Środa [03.06.2026, 11:35:26] • [IP: 91.94.14.***]

Skład rady mówi jasno jak wydać więcej państwowych pieniędzy w rejonie promenady.

Gość • Środa [03.06.2026, 11:29:41] • [IP: 37.31.134.**]

Ten Zbigniew nie ogarnia terenu wokół budynku Cechu?

Gość • Środa [03.06.2026, 10:56:24] • [IP: 31.175.40.**]

To ci biznes...

Gość • Środa [03.06.2026, 10:43:49] • [IP: 93.159.63.***]

Dawid Szymań..ki to ten słynny biznesmen Jimi??

Gość • Środa [03.06.2026, 10:35:52] • [IP: 91.94.27.**]

Nie wyglądają na zadowolone, rada społeczna🤭

Oglądasz 51-75 z 81
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■