POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.06.2026, 20:54:56] • Świnoujście

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

fot. OSiR Wyspiarz

Na plaży w Świnoujściu pojawiło się kolejne udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z małymi dziećmi. Przy wejściu nr 12, od strony ulicy Powstańców Śląskich, zamontowano specjalną matę prowadzącą przez piasek w kierunku morza.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego i ma poprawić dostępność świnoujskiej plaży dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także rodziców korzystających z wózków dziecięcych.

Nowa mata pozwala łatwiej pokonać piaszczysty odcinek plaży i dotrzeć bliżej linii brzegowej bez konieczności przedzierania się przez grząski piasek.

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

fot. OSiR Wyspiarz

„Zrobiliśmy dziś z budżetu obywatelskiego kładkę dla niepełnosprawnych (Plaża bez barier). Wejście nr 12 Powstańców Śląskich. Pomoże to wszystkim osobom niepełnosprawnym jak i rodzinom z dziećmi z wózkiem by łatwiej dotrzeć do morza i lepszego miejsca na plaży” - informuje Michał Ruciak, dyrektor OSiR w Świnoujściu.

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

fot. OSiR Wyspiarz

To kolejne działanie mające na celu zwiększenie dostępności jednej z największych atrakcji miasta dla wszystkich mieszkańców i turystów, niezależnie od ich możliwości ruchowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z plaży staje się wygodniejsze i bardziej komfortowe.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [05.06.2026, 12:16:32] • [IP: 176.221.124.***]

Niemcy umieli pobudowac tak dawno molo na najwyzszym poziomie a my?

Gość • Czwartek [04.06.2026, 12:51:14] • [IP: 89.151.19.***]

Szkoda że zdrojowa invest nie może czegoś takiego wyłożyć...

Gość • Czwartek [04.06.2026, 11:55:09] • [IP: 195.128.181.**]

Ta mata powinna być zabezpieczona przed piaskiem, ale dobry pomysł pozdrawiam

Gość • Czwartek [04.06.2026, 11:18:37] • [IP: 88.156.235.**]

Żeby tylko jakimś imbecylom nie przyszło do głowy rozjeździć ją samochodami, bo wpadną na pomysł że to dobry wjadz na plażę.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 11:15:00] • [IP: 89.74.160.**]

Położyć matę to jedno a odkopywać codziennie z piasku to drugie.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 10:58:54] • [IP: 37.31.132.***]

08:35:07 - wybetonowanie całej plaży rozwiązałoby problem

Gość • Czwartek [04.06.2026, 10:54:59] • [IP: 185.210.39.***]

Super pomysł więcej w naszym mieście takich pomysłów dla niepełnosprawnych jak np potrzebna by była poręcz przy schodach na Herberta zejście z parku Chopina albo podkłady dla rowerów i wózków do parku zdrojowego od ul. Krzywoustego. Bardzo by mieszkańcy byliby wdzięczni 😁

Gość • Czwartek [04.06.2026, 10:17:44] • [IP: 91.94.29.***]

Super

Gość • Czwartek [04.06.2026, 09:16:55] • [IP: 89.151.16.***]

Tę matę na czas sztormów będą zwijać jak asfalt w Wąchocku

Gość • Czwartek [04.06.2026, 09:12:57] • [IP: 95.171.194.***]

Super. Koszt 500 tys. 😀

Gość • Czwartek [04.06.2026, 09:03:28] • [IP: 89.151.26.***]

A czemu nikt nie napisze kto był pomysłodawcą i kto nazbieral glosy, skoro to z budżetu obywatelskiego ? Pan Ruciak zrobił bo mu kazali sam na to nie wpadł...

Gość • Czwartek [04.06.2026, 08:49:08] • [IP: 217.125.122.***]

Do:206 Oj tam… liczy się pierwszy efekt, potem będzie jak zwykle…

Gość • Czwartek [04.06.2026, 08:35:07] • [IP: 31.175.30.**]

Ułatwienie dotyczy tylko dotarcia do morza. Jeśli ktoś chce leżeć na plaży i tak musi wędrować przez piasek w poszukiwaniu miejsca.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 06:56:46] • [IP: 46.134.90.***]

A jakie były podjęte działania poprzednie bo nie zauważyłem

Gość • Czwartek [04.06.2026, 06:53:33] • [IP: 178.238.251.**]

Dobre rozwiązanie, i przy okazji ucieszą się modnisie które na plażę muszą wchodzić w szpilkach. Do tej pory miały problem.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 05:20:10] • [IP: 176.221.124.***]

Bardzo fajnie, widzialem kiedys takie w USA i mi sie bardzo podobaly.

Gość • Środa [03.06.2026, 23:14:03] • [IP: 91.94.20.***]

Czy te słoiki z urzędu miasta w końcu ogarną to, że ta konstrukcja będzie tylko do pierwszego sztormu lub przypływu?

Gość • Środa [03.06.2026, 22:45:10] • [IP: 46.112.194.**]

To zaraz piasek zasypie

Gość • Środa [03.06.2026, 22:21:38] • [IP: 91.94.1.***]

A jakby tak do morza chciała sobie dojść staruszka ? A to może być przecież wasza matka akurat ! Albo gdyby tak po macie chciała sobie do morza dojść procesja ?

Gość • Środa [03.06.2026, 22:17:05] • [IP: 89.151.19.***]

Co drugie wejście powinno taką matę mieć. Dlaczego z budżetu obywatelskiego. Taki majątek taka mata? I dla tak bogatego uzdrowiska? Ale dobrze, że choć jedna.

Gość • Środa [03.06.2026, 21:56:09] • [IP: 178.238.255.***]

ciekawe jak bardzo jest to odporne na sztormy bo wygląda jak jakiś dywan który odpłynie przy pierwszej okazji

Gość • Środa [03.06.2026, 21:54:25] • [IP: 37.248.163.***]

Zasypane po pierwszym sztormie to będzie

Gość • Środa [03.06.2026, 21:51:30] • [IP: 83.49.42.**]

Proponuję całą plaźę zabetonować i nikomu już piasek nie będzie przeszkadzał

Gość • Środa [03.06.2026, 21:49:29] • [IP: 37.31.132.**]

Brawa dla osoby zarządzającej plażą, najpierw pomoc w kąpieli dla osób z niepełnosprawnościami teraz ta mata. Super

I • Środa [03.06.2026, 21:35:48] • [IP: 31.175.16.**]

Tylko niech pamiętają żeby się tam nie wyprzedać bo podwójna ciągła i mandaaat

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■