POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.06.2026, 20:54:56] • Świnoujście

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

fot. OSiR Wyspiarz

Na plaży w Świnoujściu pojawiło się kolejne udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z małymi dziećmi. Przy wejściu nr 12, od strony ulicy Powstańców Śląskich, zamontowano specjalną matę prowadzącą przez piasek w kierunku morza.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego i ma poprawić dostępność świnoujskiej plaży dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także rodziców korzystających z wózków dziecięcych.

Nowa mata pozwala łatwiej pokonać piaszczysty odcinek plaży i dotrzeć bliżej linii brzegowej bez konieczności przedzierania się przez grząski piasek.

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

fot. OSiR Wyspiarz

„Zrobiliśmy dziś z budżetu obywatelskiego kładkę dla niepełnosprawnych (Plaża bez barier). Wejście nr 12 Powstańców Śląskich. Pomoże to wszystkim osobom niepełnosprawnym jak i rodzinom z dziećmi z wózkiem by łatwiej dotrzeć do morza i lepszego miejsca na plaży” - informuje Michał Ruciak, dyrektor OSiR w Świnoujściu.

Plaża bez barier. Nowa mata ułatwi dojście do morza osobom z niepełnosprawnościami

fot. OSiR Wyspiarz

To kolejne działanie mające na celu zwiększenie dostępności jednej z największych atrakcji miasta dla wszystkich mieszkańców i turystów, niezależnie od ich możliwości ruchowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z plaży staje się wygodniejsze i bardziej komfortowe.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [05.06.2026, 12:16:32] • [IP: 176.221.124.***]

Niemcy umieli pobudowac tak dawno molo na najwyzszym poziomie a my?

Gość • Czwartek [04.06.2026, 12:51:14] • [IP: 89.151.19.***]

Szkoda że zdrojowa invest nie może czegoś takiego wyłożyć...

Gość • Czwartek [04.06.2026, 11:55:09] • [IP: 195.128.181.**]

Ta mata powinna być zabezpieczona przed piaskiem, ale dobry pomysł pozdrawiam

Gość • Czwartek [04.06.2026, 11:18:37] • [IP: 88.156.235.**]

Żeby tylko jakimś imbecylom nie przyszło do głowy rozjeździć ją samochodami, bo wpadną na pomysł że to dobry wjadz na plażę.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 11:15:00] • [IP: 89.74.160.**]

Położyć matę to jedno a odkopywać codziennie z piasku to drugie.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 10:58:54] • [IP: 37.31.132.***]

08:35:07 - wybetonowanie całej plaży rozwiązałoby problem

Gość • Czwartek [04.06.2026, 10:54:59] • [IP: 185.210.39.***]

Super pomysł więcej w naszym mieście takich pomysłów dla niepełnosprawnych jak np potrzebna by była poręcz przy schodach na Herberta zejście z parku Chopina albo podkłady dla rowerów i wózków do parku zdrojowego od ul. Krzywoustego. Bardzo by mieszkańcy byliby wdzięczni 😁

Gość • Czwartek [04.06.2026, 10:17:44] • [IP: 91.94.29.***]

Super

Gość • Czwartek [04.06.2026, 09:16:55] • [IP: 89.151.16.***]

Tę matę na czas sztormów będą zwijać jak asfalt w Wąchocku

Gość • Czwartek [04.06.2026, 09:12:57] • [IP: 95.171.194.***]

Super. Koszt 500 tys. 😀

Gość • Czwartek [04.06.2026, 09:03:28] • [IP: 89.151.26.***]

A czemu nikt nie napisze kto był pomysłodawcą i kto nazbieral glosy, skoro to z budżetu obywatelskiego ? Pan Ruciak zrobił bo mu kazali sam na to nie wpadł...

Gość • Czwartek [04.06.2026, 08:49:08] • [IP: 217.125.122.***]

Do:206 Oj tam… liczy się pierwszy efekt, potem będzie jak zwykle…

Gość • Czwartek [04.06.2026, 08:35:07] • [IP: 31.175.30.**]

Ułatwienie dotyczy tylko dotarcia do morza. Jeśli ktoś chce leżeć na plaży i tak musi wędrować przez piasek w poszukiwaniu miejsca.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 06:56:46] • [IP: 46.134.90.***]

A jakie były podjęte działania poprzednie bo nie zauważyłem

Gość • Czwartek [04.06.2026, 06:53:33] • [IP: 178.238.251.**]

Dobre rozwiązanie, i przy okazji ucieszą się modnisie które na plażę muszą wchodzić w szpilkach. Do tej pory miały problem.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 05:20:10] • [IP: 176.221.124.***]

Bardzo fajnie, widzialem kiedys takie w USA i mi sie bardzo podobaly.

Gość • Środa [03.06.2026, 23:14:03] • [IP: 91.94.20.***]

Czy te słoiki z urzędu miasta w końcu ogarną to, że ta konstrukcja będzie tylko do pierwszego sztormu lub przypływu?

Gość • Środa [03.06.2026, 22:45:10] • [IP: 46.112.194.**]

To zaraz piasek zasypie

Gość • Środa [03.06.2026, 22:21:38] • [IP: 91.94.1.***]

A jakby tak do morza chciała sobie dojść staruszka ? A to może być przecież wasza matka akurat ! Albo gdyby tak po macie chciała sobie do morza dojść procesja ?

Gość • Środa [03.06.2026, 22:17:05] • [IP: 89.151.19.***]

Co drugie wejście powinno taką matę mieć. Dlaczego z budżetu obywatelskiego. Taki majątek taka mata? I dla tak bogatego uzdrowiska? Ale dobrze, że choć jedna.

Gość • Środa [03.06.2026, 21:56:09] • [IP: 178.238.255.***]

ciekawe jak bardzo jest to odporne na sztormy bo wygląda jak jakiś dywan który odpłynie przy pierwszej okazji

Gość • Środa [03.06.2026, 21:54:25] • [IP: 37.248.163.***]

Zasypane po pierwszym sztormie to będzie

Gość • Środa [03.06.2026, 21:51:30] • [IP: 83.49.42.**]

Proponuję całą plaźę zabetonować i nikomu już piasek nie będzie przeszkadzał

Gość • Środa [03.06.2026, 21:49:29] • [IP: 37.31.132.**]

Brawa dla osoby zarządzającej plażą, najpierw pomoc w kąpieli dla osób z niepełnosprawnościami teraz ta mata. Super

I • Środa [03.06.2026, 21:35:48] • [IP: 31.175.16.**]

Tylko niech pamiętają żeby się tam nie wyprzedać bo podwójna ciągła i mandaaat

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■