iswinoujscie.pl • Niedziela [28.06.2026, 08:35:09] • Świnoujście
„Przedwojenna architektura drewniana - Wolgasthaus”. Otwarcie wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

fot. Organizator
Zapraszamy, 2 lipca (czwartek), na godzinę 17.00, do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu na otwarcie wystawy „Przedwojenna architektura drewniana – Wolgasthaus”. Na wernisażu będzie obecny autor wystawy – Hans-Ulrich Bauer, urodzony w Świnoujściu, niemiecki historyk amator, pisarz i regionalista pochodzący z kurortu Seebad Heringsdorf.
Jest on uznanym ekspertem w dziedzinie architektury uzdrowiskowej (niem. Bäderarchitektur) na wyspie Uznam. Ekspozycja poświęcona będzie drewnianym domom budowanym przez firmę z Wolgastu (niem. Holzhäuser aus Wolgast). Budynki te uznawane są za pierwsze seryjnie produkowane domy gotowe (prefabrykowane) na świecie, które w XIX wieku stały się ikonami architektury nadmorskich kurortów.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Do wszystkich „znafcuf” geografii - to willa z Heringsdorfu, nie Świnoujścia 😂
Super!
Trochę podobny do budynków przy promenadzie, np. Czekoladka. Gdyby dobudować te dwa tarasy nadawało by się na kawiarnię
Piękny budynek.
Muzeum ryboustwa powinno być o ryboustwa a nie domki na dzieciach oglądać
IP:2.106.93**)Niedouczeni analfabeci komentują piękną przedwojenną architekturę, takich mamy znawców historii Świnoujścia 🤔
Do 28.06.2026, 10:39:07] • [IP: 2.106.93.**] czy zostało coś po długoletnich mieszkańcach tych rejonów od Kurlandii aż po Hamburg i mówimy tylko o obrzeżach nadmorskich o dużej części stałego lądu wzdłuż Odry aż po Czechy nawet nie wspomnę gdyż nie, czy wszystko zgermanili aż do końca ostatniej wojny gdzie uciekali na zachód no im się za, mało oberwało za czyny jakie popełniali od wieków, gdzie są artefakty z Rugii czy całego pobrzeża gdzie panowało księstwo Gryfitów silnie powiązanych z Polską. Meklemburgia dała mnóstwo rodów które rządzili połową świata choćby za pomocą Anglii czy Rosji carskiej o Prusach sprawcach tyłu wojen których powstanie było największym błędem naszych władców nawet nie wspomnę.
IP 93: póki milczał było dobrze a jak się odezwał to zrobiło się durnie.
93****nacjonalista od bakiewicza, , ??
To my już do Niemiec należymy?