POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.12.2011, 20:54:49] • Świnoujście

Będą dodatkowe pasy ruchu na Wojska Polskiego?

Będą dodatkowe pasy ruchu na Wojska Polskiego?

Korki na Wojska Polskiego to niemal codzienność. Do tego stara, nierówna kostka brukowa i liczne spowalniacze.(fot. Adam Strukowicz )

Nowy projekt przebudowy prawie dwukilometrowego odcinka ul. Wojska Polskiego tworzy gdańska pracownia Euro-Alians. Kompleksowy remont ulicy ma objąć między innymi modernizację oświetlenia i kanalizacji. W projekcie nie wzięto pod uwagę budowy ronda. Sugeruje się w zamian utworzenie dodatkowych pasów ruchu.

Temat przebudowy Wojska Polskiego ciągnie się już od kilku lat. Robert Karelus, rzecznik prezydenta, wyjaśnia, że to m.in. przez nierzetelność pewnych pracowni. – Projektanci z Zielonej Góry, którzy w roku 2008 wygrali przetarg na wykonanie projektu przybudowy ulicy nie wywiązali się ze zobowiązań, w związku z tym musieliśmy wypowiedzieć im umowę. Na początku 2010 roku ogłoszony został nowy przetarg – tłumaczy.

Będą dodatkowe pasy ruchu na Wojska Polskiego?

fot. Adam Strukowicz

Ten przetarg wygrała gdańska pracownia. Projekt ma być wkrótce gotowy. Realizacja przebudowy ul. Wojska Polskiego może kosztować nawet 18 milionów złotych. Miasto zapowiada, że będzie występować o dofinansowanie robót ze środków unijnych i rządowych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 104

Gość • Piątek [18.03.2016, 20:36:22] • [IP: 93.94.186.***]

Tylko rondo zapewnia plynny ruch i nie komplikuje pozniej eksploatacji i stalych kosztow. O tym powinni wiedziec ci co to zlecaja do wykonanie. Typowym przykladem bezmyslnosci projektu i wykonania jest skrzyzowanie 11 Listopada z Grunwaldzka, pelno swiatel i rozjazdowa gdzie plynnosc rucho?? Tam wlasnie powinno byc ladne, duze rondo z zielenia. Inzynierowie Miasta przestance tez sciezki rowerowe wykanczac polbrukiem, itp. Czy nie widzicie tego byle jakiego wykonania przez rozne firmy. A nikt z was tego fachowo nie odbiera,

Gość • Środa [15.07.2015, 18:41:18] • [IP: 95.129.229.***]

To może tak zrobią jak teraz na Gdyńskiej, dwa pasy jako chodniki ze złomowych płyt tzw., , JUMBO, ,. Ludzie uwaga na nogi, a przynajmnej buty, szczególnie damskie szpileczki.JUMBO TAKIE Z DUŻYMI DZIURAMI I TO ZŁOMOWE TO JEST MATERIAŁ!To jest chyba ta przebudowa GDYŃSKIEJ I TRWA JUŻ OD 10-CIU LAT.

Gośćmaly • Sobota [28.03.2015, 20:18:33] • [IP: 93.94.185.**]

Rondo to powinno być i tu nie ma o czym dyskutować.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 23:35:32] • [IP: 89.239.66.***]

do [IP: 92.42.112.***] dziekuje za uwage o bledach, widzialem tutaj gorsze i jakos obylo sie bez Twojej korekty, a wspomnialem o 30 latach poza krajem, a tam gdzie przebywalem Europa nikt za bardzo sie nie interesuje tym bardziej jej waluta, czyzby mala" gula"w temacie zarobkow?Pozatym jesli juz jestes takim dobrym polonista to raczej kiepski z matematyki:skoro te trzy rodzaje bledow wystepuja w/g Ciebiew liczbie mnogiej to musialem popelnic ich conajmniej 6:) Pozdrawiam

SGość • Poniedziałek [19.12.2011, 23:15:03] • [IP: 80.245.190.***]

Przebudowac po co, poprawic i wyremontować jak najbardziej i znaleźć sposób żeby niemieccy turyści korzystali z obydwóch przejść granicznych. W końcu po co wybudowano przejscie graniczne Świnoujście-Garz inwestycja ta pochłonęła miliony złotych po co i w jakim celu?

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 21:35:23] • [IP: 217.97.193.***]

To jest ulica niemiecka i to wyłącznie niemce powinni ponieśc wszelkie koszta z przebudową i utrzymaniem związane.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 21:26:53] • [IP: 80.245.189.***]

basie poproscie to was uratuje.

Gościu • Poniedziałek [19.12.2011, 20:01:31] • [IP: 80.245.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 19:51:05] • [IP: 92.42.112.***]

do IP 89.239.66***, gdyby nie 4 błędy: (różne) gramatyczne, stylistyczne i ortograficzne - pomyślałbym, ze jesteś perfekcjonistą - a tak jestes zwyczajnym wyrobnikiem, który za pare euro zasuwal jako pachołek gdzies za granicą!!

!! • Poniedziałek [19.12.2011, 19:09:31] • [IP: 80.245.179.***]

łapy precz od drzew !!

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 17:44:24] • [IP: 89.239.66.***]

Do Goscia z[IP: 88.156.232.***] Podpisuje sie pod tym obiema rekami, dodam tylko, ze ja nie mialem kontaktu z polskimi"orlami" 30 lat, tez mieszkam tu od niedawna i tez przerazenie mnie ogarnia patrzac jak ci" miszczowie" kierownicy jezdza! Cytuje: wciaz ci" wolno" jezdzacy Niemcy!Szybko jezdzacy Polacy natomiast potracaja regularnie pieszych na pasach(np.wczoraj na A.Krajowej).Ile czasu zarobisz na odcinku 1km jadac 30-ci a 50?Wiesz dlaczego oni tak sie zachowuja na rondach, swiatlach itp?bo sie poprostu boja polskich wspanialych kierowcow w swych szalejacych maszynach, ja tez sie boje i spokojny ruch na Wojska Polskiego mi nie przeszkadza, moze dlatego, ze mieszkam w S-ciu od niedawna, a z polskimi kierowcami nie mialem kontaktu przez ostatnie 25 lat! Co nie znaczy, ze nawierzchni nie trzeba naprawic, niekoniecznie zrywajac kostke, takiego utwardzenia obecne lokalne" wynalazki"napewno nie zapewnia. Pzdr.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 16:36:58] • [IP: 77.115.205.*]

E TAM- POLSKA TO JEST JEDNO WIELKIE RONDO !! tki to zakręcony kraik...

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 15:47:57] • [IP: 83.16.227.**]

Jak by były ronda na 11-go listopada a szkolna i drugie z ulicą matejki to nie byłoby wypadków śmiertelnych

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 13:12:08] • [IP: 77.115.235.***]

NIE LĘKAJCIE SIĘ!! - nie będzie tego za naszego życia...no, chyba żeby nasz budżet się UBOGACIŁ...ALLELUJA...

Bździągwa • Poniedziałek [19.12.2011, 12:55:44] • [IP: 31.63.222.***]

Na pierwszym zdjęciu po prawej stoi jakiś typek i handluje.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 12:30:05] • [IP: 195.117.222.***]

A ja bym zrobił jeszcze kilka rond.Trzy razem kupie to stosunkowo za mało.A tak w ogóle to zamiast tych 3 rond (2 w budowie i jedno istniejące)Zrobić jeeeeednoooooo wielkie rondo.Ale byłaby jazda!!To chyba niejaka pani viceprezydent Michalska maczała w tym paluchy??

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 11:41:45] • [IP: 80.245.188.***]

A Niemcy się nie przejmują i wycięli większość (a może wszystkie) drzewa po lewej stronie drogi do Ahlbecku.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 11:02:21] • [IP: 92.42.113.**]

Tempo zaiste kosmiczne. W 2010r nowy przetrag i jeszcze nie ma projektu, a tu za pare dni 2012r. Za jakies trzy lata będzie nowa droga, ale załozenia będa wtedy nieaktualne. Uloca Wojska Polksiego powinnamiec rondo na skrzyzowaniu z ulica 11 listopada, podobne zrezta jak Mateji i 11 listopada. Wszystko to toczy się bardzo powoli.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:50:22] • [IP: 217.97.193.**]

też marzę o zabetonowaniu całej ulicy wycięciu wszystkich drzew, ustawienie bud na samych kraweżnikach, a za WC może robić placyk przy UBB, a co nie byloby pieknie i jak byliby zadowoleni straganiarze hehehe..pozdrawiam na świeta!!

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:41:26] • [IP: 217.97.193.**]

panie prezydencie może przy okazji, zlikwiduję pan bangladesz, az sie prosi...

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:32:12] • [IP: 93.94.190.***]

Oczywiście planuje się wycinkę drzew, tak? Ostatnio w naszym mieście wyrąbano dziesiątki, może setki drzew" by ludziom się żyło dostatniej", ludziom w Urzędzie. Opamiętajcie się, weźcie za wzór Niemców, którzy pozostawili u siebie setki kilometrów szos z alejami starych drzew.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:07:19] • [IP: 80.245.189.**]

ul.Wojska Polskiego+11-go Listopada+Moniuszki musi mieć rondo !! Na całym Świecie buduje się tylko ronda, a u nas jak zwykle odwrotnie.To najbezpieczniejsze rozwiazanie i ruch jest płynny, bezkolizyjny.Pytanie, komu w mieście zależy na montażu i konserwacji sygnalizacji świetlnej ??

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 09:56:40] • [IP: 80.245.191.***]

tylko te stare chore drzewa zostawcie coś zawsze trzeba spiepsztć

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 08:56:01] • [IP: 195.117.222.***]

Gość  Niedziela [18.12.2011, 22:11]  [IP: 88.156.233.***] magika z gdańskiej pracowni zapraszam do mnie w ciepłą lipcową noc..otworzymy sobie okno i będziemy wsłuchiwać się w romantyczne odgłosy zdezelowanych szrotów, które mkną pod moimi oknami...miodzio! ! ! ! !az zamazylo mi sie byc architektem ;] A

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 08:29:24] • [IP: 80.54.123.***]

Zostawić piękne dzrewa na WOj.Polskiego!!

Oglądasz 1-25 z 104
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ostrzeżenie meteorologiczne od godz. 06:00 dnia 03-12-2022 do godz. 10:00 dnia 04-12-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów śniegu i deszczu ze śniegiem powodujących gołoledź i oblodzenia. Opady najpierw zaczną występować w południowych rejonach i będą się przesuwać w kierunku na północ i północny wschód obszaru. Najdłużej zagrożenia utrzymają się w powiatach północnych i wschodnich. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■