POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [29.05.2009, 07:00:25] • Świnoujście

Gdzie jest nasz?

Gdzie jest nasz?

Wytęż wzrok i odnajdź na zdjęciu prezydenta Janusza Żmurkiewicza, który na pewno tam jest!(fot. samorządowcy )

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz został zaliczony do elity polskich samorządowców. Dowód? Zaproszenie do pałacu prezydenckiego głowy państwa. W trakcie uroczystości 28 maja – Dnia Samorządu Terytorialnego Lech Kaczyński uhonorował grono tych, którzy najlepiej sprawdzili się w pracy na szczeblu województw, miast, gmin, powiatów.

W związku z tak poważnym zaproszeniem Janusz Żmurkiewicz mógł śmiało czuć się zwolnionym z obowiązku spotkania z radnymi na dwczorajszej sesji. Rada Miasta nie zapomniała zresztą także o święcie samorządu.

Gdzie jest nasz?

Wytęż wzrok i odnajdź na zdjęciu prezydenta Janusza Żmurkiewicza, który na pewno tam jest!(fot. samorządowcy )

W trakcie obrad uhonorowano wyróżniających się w pracy urzędników: Danutę Piasecką – Bursiak (naczelnik wydziału spraw obywatelskich, Małgorzatę Borowiec (naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami) i Zygmunt Światłowski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska. Gdy cała trójka odbierała w Świnoujściu swoje wyróżnienia, w Warszawie prezydencki fotograf ustawiał najlepszych samorządowców do pamiątkowej fotografii.
Pytanie brzmi: Gdzie jest nasz prezydent?


Zaktualizowano: Piątek [29.05.2009, 11:01:52]

komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Piątek [29.05.2009, 22:59:22] • [IP: 217.97.199.*]

Zapomniałeś dodać:Łubu, dubu to napisałem ja, prezes naszego klubu /do wpisu poniżej/.Żenada

Gość • Piątek [29.05.2009, 21:03:39] • [IP: 80.245.182.***]

Nasz Prezydent to autentyczna postać elity polskich samorządowców! Gratulacje Panie Prezydencie! Zrobił Pan bardzo dużo dla miasta.

Gość • Piątek [29.05.2009, 20:12:33] • [IP: 80.54.123.**]

Gratulacje panie Prezydencie, zasłużył Pan na to ciężką pracą.

Gość • Piątek [29.05.2009, 19:09:58] • [IP: 88.156.234.***]

Do 190, tak to naprawde nie na temat.A jak juz, to klatki i korytarze wygladaja u was gorzej jak w kacapskim szpitalu 17 lat po odejsciu Rosjan i po 12 latach cyganskich libacji co noc.A kto wam tye klatki zdewastowal ?A tylko wasze dzieci, pokolenie lat 90 !.Dobrze wiecie kto dewastuje. I do tego powinniscie zmienic zarzad i administracje aby zaczeli panowac nad tym do czego sie zobowiazali i za co niektorzy biora pieniadze.A skoncza remont zapewne po eksmisjach najbardziej uciazliwych lokatorow, bo inaczej remontowac trzeba bedzie non stop.Macie tyle pieniedzy ? Watpliwe. ..

Gość • Piątek [29.05.2009, 18:52:33] • [IP: 80.245.190.*]

Ja może nie na temat, ale czy wiecie Kochani kiedy skończy sie malowanie korytarzy w slamsach na Krzywej ? Malowanie trwa jakies pół roku, panowie z firmy malarskiej podobno maluja ten kawałek korytarza, gdzie im sie cos postawi. Sa tez częstymi bywalcami w tutejszym sklepiku z napojami alkoholowymi. Została im jeszcze do pomalowania połowa bdynków. Czy może ktoś wie, kiedy się to skończy ? Zaraz wakacje i az wstyd, gdy przyjadą jacys Goście do Mieszkańców Krzywej. Klatki i korytarze w kacapskim szpitalu.

Gość • Piątek [29.05.2009, 18:30:54] • [IP: 88.156.234.***]

Tak, to tez mozliwe..

Ogre • Piątek [29.05.2009, 18:22:18] • [IP: 83.11.132.**]

Możliwe, że wyszedł do toalety.

Gość • Piątek [29.05.2009, 16:29:46] • [IP: 217.97.199.*]

wysokich Polaków można policzyc na palcach, jestesmy narodem o małych gabarytach np.Kwasniewski, Miler itd to tylko przykłady, ci co obrazaja prezydenta niech sobie uswiadomia ze nie obrazają osoby a urzad RP i wystawiaja sobie i nam wszystki swiadectwo jakim jesteśmy Polakami, no chyba że ktos przypadkowo pełni taka role doraznie!!

Gość • Piątek [29.05.2009, 15:39:48] • [IP: 88.156.234.***]

Macie racje Żmurkiewicza niema na zdjęciach.

Gość • Piątek [29.05.2009, 13:49:04] • [IP: 80.72.196.***]

www.prezydent.pl/system/jsp/image/popup.jsp?i
d=27033143 ja bym obstawił, ze jest po lewej stronie, po środku, ma głowę pochyloną, jest kolo jakiejś barierki

Gość • Piątek [29.05.2009, 13:06:11] • [IP: 80.245.188.**]

Oglądając wczoraj to wyróżnienie naprawdę byłem zadowolony z tego że te osoby wyróżniono, pierścionek z cyrkoniami myślę że zasłużyli sobie na trochę więcej...

Gość • Piątek [29.05.2009, 12:59:24] • [IP: 80.245.188.**]

Do. ..LKSz oczywiście w zupełności się zgadzam z tobą a zwłaszcza cieszę się z wyróznienia p. Bursiak, zawsze miła, uśmiechnięta i to przez tyle lat pracy w urzędzie. Kultura i fachowość na każdym kroku, nie ujmując nic oczywiście pozostałym wyróżnionym

Gość • Piątek [29.05.2009, 12:38:46] • [IP: 217.97.199.*]

co na to sekretarz pis?

Gość • Piątek [29.05.2009, 12:33:10] • [IP: 88.156.234.***]

Naszego prezydenta akurat zaslania prezydent Kaczynski.

Gość • Piątek [29.05.2009, 11:59:15] • [IP: 92.42.114.**]

Odznaczeni zostali tylko poniżej 160 cm.

Gość • Piątek [29.05.2009, 11:19:21] • [IP: 217.119.70.***]

dlaczego ten portal jest zawsze małpio złośliwy wobec prezydenta i judzi przeciwko niemu? czy tylko dlatego, że kiedyś zbyt mało jego zdaniem zapłacił za zdjęcie?...

Gość • Piątek [29.05.2009, 11:15:16] • [IP: 80.245.182.***]

PROTEST. Jak to się stało, że wybitny samorządowiec Janusz Żmurkiewicz- Prezydent Miasta Świnoujście, laureat wielu nagród w tym m in. Forbesa, itd. itd. nie został odznaczony przez prezydenta Kaczyńskiego nawet najniższym z orderów. Sprawdziłem. Spośród kilkudziesięciu odznaczonych samorządowców nikt, powtarzam NIKT, nie był nawet w połowie tak zauważany przez organizatorów corocznych rankingów o miano najlepszego samorządowca kraju jak Janusz Żmurkiewicz. O co tu więc chodzi? Nie posądzam Prezydenta Kaczyńskiego o niechęć do naszego prezydenta miasta. Pozostaje więc jedynie stwierdzić, że te wszystkie gazetowo- urzędnicze rankingi to wielka lipa, robiona na zamówienie, opłacana z naszej wspólnej kasy chucpa.

Gość • Piątek [29.05.2009, 11:04:41] • [IP: 213.158.196.**]

Zdjecie z K. to moim zdaniem lipa i zadna atrakcja i niewarto blisko stac bo K-znikna ze sceny politycznej niebawem. Gratuluje Panie Prezydencie niech Pan dalej dba o nasza Wyspe i Mieszkancow...

Gość • Piątek [29.05.2009, 10:45:52] • [IP: 80.54.123.**]

dlaczego mali ludzie są złośliwi?? Bo mają serce blisko *

Gość • Piątek [29.05.2009, 10:39:18] • [IP: 195.116.25.**]

A taki malutki, zupełnie maciupci, w samym środku, to kto ??

Gość • Piątek [29.05.2009, 10:31:28] • [IP: 80.245.186.***]

Gratulacje Panie Prezydencie - jesteśmy dumni i w następnych wyborach też zagłosujemy na PANA

Gość • Piątek [29.05.2009, 10:24:15] • [IP: 80.245.187.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [29.05.2009, 10:03:10] • [IP: 80.54.123.***]

Gdyby ktoś czytał co innego niż internet wiedziałby, że na tym zdjeciu są odznaczeni wytypowani przez Związek Miast Polskich, którego prezydent jest członkiem zarzadu.

Gość • Piątek [29.05.2009, 10:01:54] • [IP: 217.97.199.*]

Swojaki, jak jedna rodzina.

Gość • Piątek [29.05.2009, 10:00:22] • [IP: 87.187.98.***]

Goryl zostal w ZOO. Zobaczyc bedzie mozna go z Bolkie i Lolkiem.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ostrzeżenie meteorologiczne od godz. 06:00 dnia 03-12-2022 do godz. 10:00 dnia 04-12-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów śniegu i deszczu ze śniegiem powodujących gołoledź i oblodzenia. Opady najpierw zaczną występować w południowych rejonach i będą się przesuwać w kierunku na północ i północny wschód obszaru. Najdłużej zagrożenia utrzymają się w powiatach północnych i wschodnich. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■