POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.06.2009, 06:39:32] • Świnoujście

Wybraliśmy europarlamentarzystów

Wybraliśmy europarlamentarzystów

fot. Sławomir Ryfczyński

Z Okręgu Wyborczego obejmującego województwa Lubuskie i Zachodniopomorskie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli pojedzie lider szczecińskiej Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Jego partia jest także zdecydowanym zwycięzcą wyborów do Parlamentu Europejskiego nie tylko w okręgu ale i całym kraju. Tak wynika z wieczornych, jeszcze nieoficjalnych wyników niedzielnych wyborów. Wyniki ze Świnoujścia powinny być znane w poniedziałek przed południem.

Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów do Europarlamentu przeprowadzone przez SMG/KRC pojawiły się w mediach ok.22.00. Wynika z nich również, że frekwencja w skali całego kraju wynosiła 27,4 %. Według również wstępnych i niepotwierdzonych wyników w naszym mieście było nieco gorzej. Do urn poszło nieznacznie ponad 20% z 33 tysięcy uprawnionych do głosowania mieszkańców. Ten wynik Świnoujścia może jeszcze ulec zmianie bowiem pół godziny po północy gdy otrzymaliśmy ostatnie, nocne informacje z Miejskiej Komisji Wyborczej, w Świnoujściu rozliczono zaledwie 13 z 25 Obwodowych Komisji Wyborczych.

Wybraliśmy europarlamentarzystów

fot. Sławomir Ryfczyński

To była gorąca noc w Urzędzie Miasta. Pierwsze Komisje przywiozły karty do głosowania wraz z protokołami niecałą godzinę po 22.00. Najszybciej – co jest już tradycją – rozliczały się tzw. „obwody zamknięte”, które działały w szpitalu miejskim i areszcie śledczym. Nic dziwnego. Tam liczba uprawnionych do głosowania jest wyjątkowo krótka. Po komisjach z obwodów zamkniętych do Urzędu przybyły kolejne. Jako pierwsza w tej grupie przyjechała Obwodowa Komisja Wyborcza nr XIV z przedszkola przy ul. Markiewicza.

Wybraliśmy europarlamentarzystów

fot. Sławomir Ryfczyński

Na wszystkich w sali nr 130 czekali członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej z Robertem Gawrońskim na czele.
Weryfikacja protokołów i rozliczanie kart do glosowania trwała do późnych godzin nocnych. Nawet po zakończeniu tej pracy nie wszyscy poszli spać. Jeszcze nocą wyniki ze Świnoujścia, wraz z kartami do głosowania pojechały do Szczecina gdzie odbędzie się kolejna weryfikacja i podsumowanie.Zawiózł je osobiście R. Gawroński. Zgodnie z wymagania Unii Europejskiej te wybory muszą być przeprowadzane wyjątkowo skrupulatnie. Stąd także wyjątkowa mobilizacja i pracowita noc, szczególnie dla pań z naszego urzędu.

Dzięki nim, jeszcze dziś będziemy mogli podać bardziej szczegółowe podsumowanie głosowania w Świnoujściu.

----------------------------------------------------------------------
Świnoujście
Liczba uprawnionych: 33722
Liczba wydanych kart: 8846
Liczba wyjętych kart: 8840
Liczba ważnych kart: 8840
Liczba głosów ważnych: 8710
Frekwencja - 26.21%

Wyniki głosowania w podziale na komitety wyborcze
1 Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej-84 głosów - 0.96%
2 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe-182 głosów - 2.09%
3 KW Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej-54 głosów - 0.62%
4 Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy-73 głosów - 0.84%
5 Komitet Wyborczy Libertas-138 głosów - 1.58%
6 Koalicyjny KW SLD - Unia Pracy-2544 głosów - 29.21%
7 Koalicyjny KW PD+SDPL+Zieloni2004-86 głosów - 0.99%
8 Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej-96 głosów - 1.10%
9 KW Platforma Obywatelska RP-3785 głosów - 43.46%
10 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość-1668 głosów -19.15%

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [08.06.2009, 09:52:42]

komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [09.06.2009, 17:45:24] • [IP: 93.94.184.***]

No gdzie jest ta druga IRLANDIA? czy żyje sie lepiej? Wszystko co sie nie udaje to teraz usprawiedliwia sie magicznym słowem KRYZYS. Słuchaliście ilu kandydatów woło o szybkie wprowadzenie EURO tak jak i PO? Wskazywano na Słowację której gospodarka sie świetnie rozwijala i i że tak szybko wprowadzili euro. A czy ktoś ostatnio słuchał wieści o tym jak po wprowadzeniu euro Słowacka gospodarka się zalamała? I to nie przez kryzys - ceny poszły w góre a place nie, w turystyce klapa bo nie są już konkurencyjni. Mam pytanie do wielbicieli polityki PO - czy ktoś z Was czytał projekt konstytucji UE który chca poprzeć? Sądzę że nikt - wiec nic nie wiecie. PO wygrało do parlamentu UE ale czy ktoś pamieta kto walczył o jak największą ilość miejsc dla Polski w parlamencie UE?

Gość • Wtorek [09.06.2009, 00:18:47] • [IP: 91.94.236.**]

Tym razem nie kombinowali?

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 19:00:27] • [IP: 92.42.118.***]

na wybory do obory słaba frekwencja coś dlaczego?;)

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 17:37:58] • [IP: 93.94.186.***]

PO to najlepsi oszuści ostatniej dekady. Tusk mógł rządzić już 3, 5 roku temu. PiS zaoferował mu 50% resortów. Patriota by współrządził. Ale Tusk nie jest patriotą. Nie myślał o Polakach, tylko o sobie. Tusk kłamał, że PiS zrobił 8 km autostrad. Było to 110 km, a na kolejnych 160 km zaczęto prace. To wynik za 2 lata rządów PiS-u. A ile zrobił Tusk przez dwa lata? 95 km dróg! I nie potrafi nawet dokończyć tego, co PiS zaczął. Ale do wyzywania od oszołomów, kaczystów, fagasów i dyplomatołów to jest pierwszy! Ci oszuści nie zasłużyli na to, by rządzić Polską.

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 16:50:24] • [IP: 80.54.123.**]

a ja byłem, głosowałem i z jestem zadowolony z wyników w Świnoujściu - PiS o 10% mniej niż SLD-UP :D:D:D Oszołomom mówimy dość...!

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 13:10:59] • [IP: 95.49.183.***]

Ja zagłosowałam na Nitrasa bo dostałam od nich chusteczki. ..^^

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 11:06:48] • [IP: 80.245.187.***]

co to za pudelek z ta czerwona torba??

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 10:06:30] • [IP: 93.94.184.*]

Dzięki tym wszystkim co głosowali na Nitrasa sami wiecie, że to był bardzo dobry wybór :)

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 09:18:54] • [IP: 66.28.139.***]

Głupi zahipnotyzowany naród, który z was pamięta/zna historię, który ?, albo jesteście tak otępiali tą telewizją, że już sami nie potraficie myśleć. To kto inny za was to zrobi.

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 08:50:12] • [IP: 213.158.197.**]

Brawo, , Wyspiarze, , Jak widac Obsluzono glosami wszystkie partie to oznacza ze jestesmy super demokratyczna WYSPA i z tego trzeba sie cieszyc. MAM jednak nadzieje na lepsza frekfencje w przyszlosci bo warto decydowac kto i dlaczego ma byc wybrany.Pozdrawiam. ...

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 08:43:18] • [IP: 92.42.117.***]

Jak można wybrac partię która celowo fałszuje mapę Polski, włazi w dupę niemcom, szwajcarzy nakreślili mapę bez polski, a niemcy graniczą bezpośrednio z rosją, ja tu nie widzę zbiegu okoliczności.

Mieszkaniec. • Poniedziałek [08.06.2009, 08:42:03] • [IP: 82.145.81.***]

Jednym słowem frekwencja podobnie niska co w poprzednich wyborach do PE. Z mojej rodziny tylko ja poszedłem.

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 08:41:09] • [IP: 92.42.117.***]

Tu nie chodzi o PIS tylko o głupotę POLAKÓW, już DOSTATECZNIE NAS OKRADLI, NIE MAMY NIC!! POKAŻCIE MI POLSKĄ FIRMĘ, JAK DŁUGO TEN NARÓD DA SIĘ TAK OTĘPIAĆ, szkoda gadać, naprawdę...

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 08:37:15] • [IP: 88.156.234.***]

Liczba uprawnionych: 33722 Liczba wydanych kart: 8846 Liczba wyjętych kart: 8840 Liczba ważnych kart: 8840 Liczba głosów ważnych: 8710 Frekfencja - 26.21% Wyniki głosowania w podziale na komitety wyborcze 1 Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej - 84 głosów - 0.96 % 2 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 182 głosów - 2.09 % 3 KW Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej - 54 głosów - 0.62 % 4 Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - 73 głosów - 0.84 % 5 Komitet Wyborczy Libertas - 138 głosów - 1.58 % 6 Koalicyjny KW SLD - Unia Pracy - 2544 głosów - 29.21 % 7 Koalicyjny KW PD+SDPL+Zieloni 2004 - 86 głosów - 0.99 % 8 Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej - 96 głosów - 1.10 % 9 KW Platforma Obywatelska RP - 3785 głosów - 43.46 % 10 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 1668 głosów -19.15 % czerwona kartka dla PiS

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 08:35:51] • [IP: 83.19.184.**]

Nitras w PE Boże chroń ojczyznę naszą

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 08:31:55] • [IP: 66.28.139.***]

KW Platforma Obywatelska RP-3785 głosów - 43.46% ->STOCZIA GDYNIA ->STOCZNIA SZCZECIN -> United International Trust -> Izrael -> Ładnie polacy podziękowali za ten wspaniały prezent, historię można juz spokojnie zlikwidować ze szkół, a o ostatnich 60 latach zapomnieć. TVN 24 spkojnie nam wystarczy.

Gość • Poniedziałek [08.06.2009, 08:10:49] • [IP: 217.97.193.**]

Wybory przespalem!

Radykał • Poniedziałek [08.06.2009, 07:20:44] • [IP: 80.245.183.***]

Czy to nie chore, że o wyborze władz decyduje czynnik ILOŚĆ a nie czynnik jakość? demokracja - najgorszy ustrój dziejów.

Obywatel • Poniedziałek [08.06.2009, 07:02:23] • [IP: 93.94.184.***]

Frekwencja żałosna, wstydźcie się i obym nigdy nie słyszał czyjegoś narzekania że jest tak czy owak. Marudzić to każdy potrafi a 2 minuty pójść na wybory to straszny problem. Kto jest bierny niech sie nie odzywa. Dziekuję co czwartemu Polakowi że ma honor i wypełnia swój obowiązek. Jak mam być lepiej w tym kraju jak jego obywatelom nie chce się nawet pójść głosować, nie wspomnę już o tym jak krótka mam pamięć i nie pamieta głupot jakie opowiadają partie we wczesniejszych wyborach. Jak nie wiecie kogo wybrac to stawiajcie na młodych bo jest szansa zmian, a nie wybierać starych złodziei lub usprawiedliwiać się że nie pójdę bo to i tak nic nie zmieni... Ci co nie poszli, bijcie się w piersi i skończcie z marudzeniem. ...

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■