POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.11.2009, 08:59:10] • Świnoujście

Zniszczono kwiaty cebulowe na Monte Cassino

Zniszczono kwiaty cebulowe na Monte Cassino

fot. Ogrodnik Miasta

Niedopilnowane pieski demolują klomby kwiatowe na deptaku Monte Cassino.

Aby podnieść estetykę miasta na deptaku Monte Cassino kilka lat temu wybudowano klomby i posadzono kwiaty. Przez lato oko cieszyła begonia drobnokwiatowa. Na jesień posadzono kwiaty cebulowe. Szafirki, narcyze, hiacynty i tulipany Teraz w klombach leży rozgrzebana ziemia z wyrwanymi cebulkami kwiatowymi.

Zniszczono kwiaty cebulowe na Monte Cassino

fot. Ogrodnik Miasta

Niestety głupota i wandalizm nie znają granic. Najpierw ktoś wrzucił do stawu ławki w Parku Zdrojowym, teraz powyrywane i poniszczone cebulki kwiatowe w centrum miasta.

Jak się dowiedzieliśmy ogrodnik miejski przeanalizuje nagranie z kamer zainstalowanych wokół miejscu zdarzenia. Sprawa zostanie przekazana policji w celu wyjaśnienia tego bezmyślnego aktu wandalizmu.

A.W.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 76, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 76

Maślankiewicz • Czwartek [19.11.2009, 12:57:03] • [IP: 195.117.239.**]

Dopóki nie zmienimy tych swoich świńskich przyzwyczajeń i będziemy się godzili na życie wśród psich bobli, nikt nas nie będzie uważał za naród europejski. Będziemy zawsze lokowani gdzieś pomiędzy Ruskami i Rumunami. Nieźle...

Gość • Środa [18.11.2009, 22:36:06] • [IP: 92.42.116.**]

do Gość  Środa [18.11.2009, 17:31]  [IP: 93.94.188.**] a na jakim ty zachodzie byłeś człowieku - chyba na dzikim, bo ja odwiedziłem i dobrze poznałem już 14 krajów Europy i to właśnie tej najbardziej rozwiniętej - i nie widziałem tam gówien leżących na chodnikach i specjalnych firm które je sprzątają. Tam człowiek wychodząc z psem ma w ręku worek, albo na smyczy ma zawieszony pojemnik z woreczkami, każdy sprząta po swoim pupilu, w niektórych krajach masz wyznaczone osiedla gdzie możesz mieć psa - i nie pisz tu głupot - bo jak ktoś mądrze napisał pode mną tak właśnie niesprzątających trzeba nazwać HOŁOTĄ!!

Gość • Środa [18.11.2009, 21:36:28] • [IP: 88.156.233.**]

Hołota!!

Gość • Środa [18.11.2009, 19:23:09] • [IP: 217.97.199.*]

Przydałyby się wielkie kary za te gówna to może włascicieli psów to może by coś nauczyło !! Wielcy milosnicy psów na pokaz !! A posprzatac po swoim psie to mają w dupie !! Szlak mnie trafia jak siedzę na balkonie a taka Pancia idzie ze swoim psem a on srara mi pod oknem wystawiając tyłek !! Szok Właściciel głupszt od tego psa !!

Gość • Środa [18.11.2009, 19:19:14] • [IP: 217.97.199.*]

Na zachodzie jeżeli pies załatwi się to WŁAŚCICIEL sprzata te gówna !!

Gość • Środa [18.11.2009, 19:16:27] • [IP: 217.97.199.*]

Świnoujscie to jedno wielkie gówno!! Dziecią porobione są klatki (place zabaw) a psy srają gdzie popadnie!! Czas coś zmienic!!

Gość • Środa [18.11.2009, 17:31:32] • [IP: 93.94.188.**]

Jeśli właściciel ma płacić podatek to za co?Za oddychanie?Niech miasto utworzy nowe miejsca pracy i zatrudni ludzi ze specjalnymi odkurzaczami do sprzątania.Na zachodzie to normalne.Wielu mieszkancom przydałyby się nowe miejsca pracy.Warto pomyśleć i po problemie:)

Gość • Środa [18.11.2009, 17:13:13] • [IP: 92.42.113.***]

Popieram wypowiedż gościa 92, 42, 116 ** tak właśnie zachowują się włściciela psów, na pięcie zwrot i patrzenie w drugą stronę, a piesek niech swoje zrobi.Rodzina jednego z Panów Straży Miejskiej przychodzi też pod nasz wieżowiec na trawkę, bo u siebie mają pachnący ogródek.

Gość • Środa [18.11.2009, 16:02:54] • [IP: 92.42.116.**]

Polacy to niestety brudasy i buraki - nie wszyscy oczywiście - chyba nigdy nie rozwiąże się problemu psich gówien, podrzucania śmieci i ogólnie panującego syfu. Co do psich gówien to coraz więcej osób je sprząta - ale 95% posiadaczy psów uważa, że to wielkie poniżenie zebrać odchody po swoim psie. Sam jestem właścicielem psa ale po nim sprzątam. A jak widzę jak buractwo puszcza psy na cudze trawniki i podwórka, gdy pies sra odwraca głowę i udaje, że wszystko ok. Jestem za podatkiem za psa i aby ten podatek wynosił min 500zł rocznie, jestem za powstaniem prawdziwej Straży Miejskiej, nie za tymi 4- roma nierobami. Walić mandaty wszystkim - nie patrzeć, że to emeryt, nastolatek czy Możejko - jak nie sprząta to niech płaci!! Tylko surowymi karami za takie wykroczenia można zmienić nawyki ludzi.

Maślankiewicz • Środa [18.11.2009, 15:50:53] • [IP: 195.117.239.**]

Więc aż się prosi, żeby teraz portal www.iswinoujscie zaczął kampanię w sprawie czystości i higieny. Przydałoby się porobić i opublikować zdjęcia tych zasrańców razem z ich właścicielami. Może nie jest jeszcze za późno. Dlaczego Niemcy po swoich pupilach mogą sprzątać, a nam, Polakom nie wypada. Czas się wziąć za tę śmierdzącą sprawę, ale tak na poważnie.

Gość • Środa [18.11.2009, 15:23:24] • [IP: 93.94.188.**]

Koniecznym jest także, żeby Panowie zaczeli nosić rękawiczki, bo nie od dziś wiadomo, że mało, który Pan umyje ręce po załatwieniu potrzeby.Robiono testy-w autobusach przeważają bakterie z uryny w pociągach bakterie kałowe.Te bakterie znajdują się wszędzie na ladach sklepowych na uchwytach na klamkach na banknotach, a fuuuj aż strach myśleć ilu ludzi dotyka miejsc, które my dotykamy;) i co wcześniej było dotykane..

Gość • Środa [18.11.2009, 14:33:46] • [IP: 80.245.186.***]

Dlaczego przy takich okazjach nie REAGUJĄ ZARZĄDY SPÓLDZIELNI I PRZEDE|WSZYSTKIM S A N E P I D ?!! przecież sepsa, AH1N1 leżą w tych psich gównach.Dlaczego nie zaspawa się wsypów w wieżowcac, które są wylęgarnią bakterii, karaluchów roznoszących po domach bakterie!!Dlaczego wszyscy milczą.Przecież te zasrane trawniki koszą ludzie, rozbryzgują na drobno po całej pow.trawy i swojej odzieży.Truły nas przeładunki siarki w porcie, trują kominy ciepłowni, zaraz dojdzie bomba ekolog.rurociągu gazowego, różne emisje spalanych opon i plastików, które dają dużo ciepła itfd.i co nie ma kto reagować?Tak się hoduje zarazę na własne życzenie!Niech każdy właściciel najmniejszego nawet psa policzy ile kg łajna zostawia Jego pupil przez naście lat, tylko jednostki sprzatają, inni się obrażają na zwróconą uwagę.Obudz się Sanepidzie, spóldzielnie mieszkaniowe i zarządcy osiedli, to my mieszkańcy, my podatnicy jesteśmy Waszymi pracodawcami i żadamy czystości czy to tak wiele?!!

Gość • Środa [18.11.2009, 12:49:17] • [IP: 92.42.113.***]

Czas dobrać się do właścicieli psów i to bardzo ostro, mandaty i podatki odpowiedniej wysokości do zniszczeń jakie są dokonywane.Mieszkańcy wieżowców 12, b i12, c ul.Matejki ze swoimi pieskami przychodzą na trawnik przy bloku 45 Wyspiańskiego i tu pieski załatwiają swoje potrzeby, tym nam upiększają trawnik, a równocześnie mamy, , piękny'' zapach.Przy swoich blokach zrobili ogródki i wąchają kwiatki, , jacy mądrzy prawda?''Oczywiście telewizja często kameruje jak pięknie zagospodarowane i zadbane są te wieżowce.Może czas skamerować uciężliwość z jaką my się borykamy przez, , mądrych ''właścicieli czworonogów.Na dokładkę zrobiono nam parking pod oknami i jak tu otworzyć okno. Wiadomo jakie zapachy, a maseczek na dzień dzisiejszy brak, a zresztą co one by pomogły!No i co mamy super, tylko pozazdrościć takiego, , świeżego'' powietrza.

Gość • Środa [18.11.2009, 10:51:35] • [IP: 217.97.193.***]

Od zawsze brak jest DOBREJ WOLI I CHĘCI rozwiązania problemu czystości w mieście. Psiarze są nieustannie bezkarni. Niszczą to co wielkimi nakładami finansowymi z naszych podatków zostaje zbudowane. Urzędnicy odpowiedzialni za czystość źle wywiązują się ze swojej pracy. Może powinien to dostrzec ich przełożony i po prostu kogoś wywalić, to może reszta weźmie się do roboty zamiast pić kawę za biurkiem. A może sam SZEF nie widzi problemów oczywistych dla wielu mieszkańców miasta. Jak działają służby porządkowe, że zasrywacze cały czas czują się bezkarni.

Maślankiewicz • Środa [18.11.2009, 10:27:14] • [IP: 195.117.239.**]

Na najbliższej sesji RM złożę obywatelski projekt uchwały ws. powołania OKOP (Obywatelski Komitet Odchodów Psich). Sam z radością stanę na jego czele jako społeczny przewodniczący. Zadaniem OKOP-u będzie analiza nagrań z kamer monitoringu osiedlowego i ustalanie, która kupa należy do którego luja (właściciela psa). Następnie konkretna kupa będzie wciągana naszym nowoczesnym odkurzaczem do psich gówien i komisyjnie wydalana w mieszkaniu danego luja (właściciela psa). Wydalanie odbywać się będzie z udziałem kamer i znanego świnoujskiego fotografisty dokumentalnego, a materiały pokazujące komisyjne wydalanie będą prezentowane w mediach (również w tych papierowych żółtych, niebieskich i wszystkich innych barw). Niniejszym ogłaszam nabór chętnych do pracy w OKOP-ie na zasadach ogólnie przyjętych norm w pracy społecznej dobrze płatnej.

Gość • Środa [18.11.2009, 09:29:56] • [IP: 80.245.186.***]

Uczciwych ludzi potrafi karać się za wszystko, a dla bruasów przymykamy oczy, mimo powoływania ciągłych służb porządkowych.Przecież są mieszkania gdzie trzyma się po 2 3 psy, a w jednymz nich przy ul.M.Cassino prowadzi się hodowlę w domu.Właściciele psów z ulicy na foto a szczeg olnie z narożnika ulic B.Września i M.Cassino przychodzą na trawnik kwartału ulic:Piastowskiej, M.C.Chrobrego, puszczają psy, które załatwiają siętrawnik, podlewają młode drzewka i rozdrapują klomb, na którym ciągle sadzie się inne kwiaty.Jak DŁUGO JESZCZE będziemy my lokatorzy płacili za tych wandali.Przecież akurat w tym rejonie jest park i można iść z psem do parku!!TYLKO TRZEBA IŚĆ!!, a nie stać pod cudzym balkonem.Przejście do" DZIUPLI"to jeden syf, tam chodzą z psami bez smyczy np.właściciele z B.Września 50.Pies najpierw olewa wejście do klatki, potem iglaki, samochody i ściany.Fetor okrutny, po co te kamery?!Ile kg gówna zostawia każdy pies na trawniku?Ile bakterii wnoszą dzieci na butach, które biegną na plac zabaw przez trawnik.Karać t

Gość • Środa [18.11.2009, 01:04:38] • [IP: 83.21.204.**]

to marian zrobil

Gość • Wtorek [17.11.2009, 21:01:04] • [IP: 80.245.186.**]

tam jest kamera

Gość • Wtorek [17.11.2009, 20:30:22] • [IP: 212.160.162.**]

jak kogoś nie stać na zagrychę, to cebulką prosto z klombu nie pogardzi.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 20:20:19] • [IP: 92.42.116.***]

Jasne że tak to psy i ich własciciele niszcza te klomby powinni jebac madatami że by spierdalał jeden z drugim własiciel psa do lasu albo we własnym domu niech im nawali, psia mać!

Gość • Wtorek [17.11.2009, 20:11:58] • [IP: 80.245.186.***]

Przecież to jest codzienność.Właścicielepsów z bloku M.Cassino róg B.Września, przychodzą na spacery na osiedle między ul.B.Chrobrego, B.Września i Piastowskiej, tutaj też jest skwer gdzie posadzono żonkile, ale właściciele psów przychodzą z nimi na spacer, opierają nogę o murek klombu, palą papierosa, a pies buszuje w kwiatach.Tym sposobem zmarniały wszystkie rośliny posadzone wiosną w tym agawa, iglaki itd.Czy Ci właściciele liczy kiedykolwiek ile każdy pies zostawia dziennie, tygodniowo, rocznie, latamia:psiego łajna i moczu?!Dlaczego nikt nie analizuje nagrań z kamer, by zobaczyć tych psoarzy jak wychodzą z psami bez smyczy i kagańców, jak psy podlewają słupki podtrzymujące daszki, jak rdzewieja, jak wnosimy domów miliony bakterii!Czy oni nie mają wyobrażni!?Przecież pieniądze leżą na ulicy!Dlaczego w/w idą z psem pod cudze okna, a nie na swój trawnik?!slalom ulicami by się nie poślizgnąć, matki wjeżdżają w te g...a wózkami, jak mamy nie mieć wkrótce AH1N1?Zróbcie z tą zarazą w końcu porządek!!

25 cm • Wtorek [17.11.2009, 19:43:21] • [IP: 92.42.118.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Maślankiewicz • Wtorek [17.11.2009, 18:41:26] • [IP: 195.117.239.**]

Psia grypa zmutowała z gladiolami i narcyzami (l.mn. narcyzy, nie narcyze) i powstał taki żarłoczny gen, który każe psim synom pożerać cebule. Drżyjcie narody! Zaraza tulipanowa już w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 18:11:02] • [IP: 88.156.232.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

401 • Wtorek [17.11.2009, 17:15:25] • [IP: 92.42.116.***]

ciekawe czy kamera za tyle naszej kasy się sprawdzi na początek w aferze cebulkowej.

Oglądasz 1-25 z 76
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ostrzeżenie meteorologiczne od godz. 06:00 dnia 03-12-2022 do godz. 10:00 dnia 04-12-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów śniegu i deszczu ze śniegiem powodujących gołoledź i oblodzenia. Opady najpierw zaczną występować w południowych rejonach i będą się przesuwać w kierunku na północ i północny wschód obszaru. Najdłużej zagrożenia utrzymają się w powiatach północnych i wschodnich. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■