POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.11.2010, 07:13:00] • Świnoujście

Krzysztof Ścierański promuje Bossa i Rolanda
także w Świnoujściu!

Krzysztof Ścierański promuje Bossa i Rolanda<br>także w Świnoujściu!

fot. Sławomir Ryfczyński

23 października w salonach potentatów polskiego rynku muzycznego takich jak Empik, Media Markt, Saturn pojawiła się płyta zespołu „The Colors”. Projekt najwybitniejszego polskiego mistrza gitary basowej Krzysztofa Ścierańskiego przyciągnął kolejne osobowości krajowej sceny. Bernard Maseli wszedł do łódzkiego studia Manximus z „egzotycznym” instrumentarium. Brzmienia Kalemby i kat mallet pro uzupełniał na gitarze znany fanom Marek Raduli. Całość udekorował rytmicznie perkusista Marek Kuczyński. Niecały miesiąc po debiucie „The Colors” Krzysztof Ścierański był w Świnoujściu i spotkał się z grupą wielbicieli swojego talentu. Koncert odbył się na scenie salonu muzycznego „Fan” przy ul. Markiewicza we wtorek 16 listopada.

Krzysztof Ścierański to jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Wirtuoz gitary basowej, uczestnik kilku niezapomnianych projektów muzycznych. W latach 1976 – 1980 grał w legendarnej krakowskiej grupie muzycznej „Laboratorium” pod kierownictwem znanego także w Świnoujściu (FAMA) Janusza Grzywacza.

Krzysztof Ścierański promuje Bossa i Rolanda<br>także w Świnoujściu!

fot. Sławomir Ryfczyński

Trudno nawet wymienić wszystkie projekty muzyczne, których był współtwórcą. Jego umiejętności doceniają także najwięksi producenci sprzętu muzycznego. Wizytę Ścierańskiego w Świnoujściu zawdzięczamy dwóm takim wiodącym koncernom – firmom Boss i Roland. Od niedawna obydwie firmy wprowadzają na rynek nową generację efektów, samplerów i luperów. Goście sceny przy Markiewicza mieli szansę ocenić możliwości nowego sprzętu . W efekcie można się było naprawdę zasłuchać!

Krzysztof Ścierański promuje Bossa i Rolanda<br>także w Świnoujściu!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na kameralnej widowni „Fana” przeważali muzycy i inni przedstawiciele lokalnej branży muzycznej. Wśród zasłuchanych gości znalazł się nawet Jan Izba Izbiński. Okazało się, że świnoujski muzyk i Ścierański to serdeczni przyjaciele. Znają się od lat i spotykają przy różnych okazjach. Taka w Świnoujściu zdarzyła się po raz pierwszy!



Oprócz muzycznych smaczków goście wieczoru mieli również możliwość do rozmowy z mistrzem, zadawania pytań. Ścierański chętnie wyjaśniał wątpliwości. Specjalnie z Myślą o czytelnikach portalu iswinoujscie.pl opowiedział także o swoich najnowszych projektach muzycznych.

Koncert Ścierańskiego udowodnił co można „wyciągnąć” z najnowszych technologii Bossa i Rolanda gdy sprzęt trafi w ręce wirtuoza. Z drugiej jednak strony sam Ścierański podkreśla, że nawet dla muzyków z niewielkim doświadczeniem obcowanie z najnowszą generacja samplerów i ruperów może być niezwykłą przygodą. Wszystkie one są już „na wyciągnięcie ręki” – w Świnoujściu! Aby jak najszybciej trafiły do rąk zainteresowanych w naszym mieście zawiązała się niezwykła muzyczna koalicja w składzie: Grzegorz Walczyński – właściciel salonu „Fan”, Krzysztof Ścierański, Jan Izba – Izbiński.

Krzysztof Ścierański promuje Bossa i Rolanda<br>także w Świnoujściu!

fot. Sławomir Ryfczyński

Do tego grona dołączyło jeszcze wielu innych przedstawicieli muzycznej wyspy; muzycy, dj’e, a nawet nauczyciele. Możliwości nowego sprzętu podziwiała m.in. Joanna Manista – nauczycielka muzyki w najstarszym świnoujskim L.O. im. Mieszka I, reżyser wielu muzycznych spektakli realizowanych przez młodzież tej szkoły. Nie brakowało także młodych i bardzo młodych wielbicieli talentu Ścierańskiego. Mistrz basu, wspominając początki swojego muzykowania podkreśla jak wiele zmieniło się w ostatnich dziesięcioleciach na polskim rynku muzycznym i jakie nowe perspektywy otworzyły się przed młodymi-zdolnymi muzykami.

Krzysztof Ścierański promuje Bossa i Rolanda<br>także w Świnoujściu!

fot. Sławomir Ryfczyński

Salon Grzegorza Walczyńskiego udostępnił na potrzeby tego niezwykłego koncertu najlepszy dostępny na rynku sprzęt.

15 grudnia 2008 roku, niedługo po otwarciu świnoujskiego salonu właściciel „Fana” zdradzał nam swoje muzyczne marzenia. Mówił wówczas, że pragnie by w przyszłości do Świnoujścia chcieli przyjeżdżać najlepsi muzycy i prezentować możliwości najlepszego sprzętu. Udało się! Gratulujemy i czekamy na kolejne muzyczne smaczki. A początkującym i zaawansowanym muzykom radzimy także bez okazji zajrzeć na Markiewicza. Roland, Boss, Fender i wielu innych czołowych ”producentów” dźwięku pozwoli Wam rozsmakować się w klasycznych brzmieniach!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

mieszkaniec bywalec • Środa [17.11.2010, 21:03:13] • [IP: 80.245.190.**]

Jeśli chodzi o mnie - Dzięki Mr Grzesiu za tą impreze, jestem zadowolony i podbudowany! Tak trzymać

Gość • Środa [17.11.2010, 17:50:44] • [IP: 95.129.228.***]

A kiedy prezentacja zawodowa Tyros 4 ? Czekamy na nią !!

abs. • Środa [17.11.2010, 16:02:26] • [IP: 88.156.235.**]

Wspanialy muzyk!!

Gość • Środa [17.11.2010, 11:19:21] • [IP: 88.156.235.***]

jakim zamknietym gronie...kazdy mogl przyjsc :-)

keramek • Środa [17.11.2010, 10:39:34] • [IP: 80.245.183.**]

Super wspaniały człowiek i wielki skromny artysta. Dzięki za wspaniały występ.!!

Gość • Środa [17.11.2010, 10:01:59] • [IP: 92.42.117.***]

o ciekawe ale czemu w zamknietym gronie pokazujecie

Gość • Środa [17.11.2010, 07:36:34] • [IP: 88.156.234.**]

Ciekawie

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■