POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.12.2010, 06:55:54] • Świnoujście

Orkiestra zjednoczonych sztabów. Zobacz, posłuchaj!

Orkiestra zjednoczonych sztabów. Zobacz, posłuchaj!

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujście będzie jednym z miast, w którym w czasie najbliższego, 19-go finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działać będą dwa sztaby. Jak zwykle, osobno zagra Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia ze swoją sztandarową „aukcją rzeczy dziwnych”. Szefowa sztabu harcerskiego – harcmistrz Iwona Postulka podkreśla jednak, że wszystkich łączy cel kolejnej „letniej zadymy w środku zimy”, jak zwykł o wymyślonej przez siebie akcji mawiać jej twórca – Jurek Owsiak. We środę 8 grudnia, dokładnie miesiąc przed finałem główni organizatorzy przedstawili dziennikarzom pierwsze konkrety dotyczące świnoujskich imprez WOŚP 2011.

W tej sprawie odbyły się już spotkania z władzami miasta. Ustalono na nich, że najważniejsze imprezy odbędą się tradycyjnie na placu Mickiewicza, przed Urzędem Miasta. Bazą sztabu i orkiestrowego banku będzie budynek Biblioteki Miejskiej przy ul. Piłsudskiego. Centrum organizacyjne imprez towarzyszących orkiestrze ulokuje się natomiast w siedzibie Miejskiego domu Kultury. Koncertowanie na scenie rozpocznie się po południu, najprawdopodobniej już od godziny 12.00 aż do zmierzchu zmieniać się będą wykonawcy głównego koncertu . Największego tłoku wokół głównej sceny można się spodziewać wieczorem przed tradycyjnym "światełkiem do nieba".




Harcmistrz Iwona Postulka zapowiada największą atrakcję finału właśnie tuż po światełku. Atrakcją tą ma być koncert znanego wykonawcy. Kto nim będzie-to na razie musi pozostać tajemnicą. Rozmowy w tej sprawie dopiero się rozpoczęły ale jest duża nadzieja na występ tajemniczej gwiazdy.

Orkiestra zjednoczonych sztabów. Zobacz, posłuchaj!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nowością będzie natomiast przekazanie we władanie młodym wykonawcom muszli koncertowej przy promenadzie. Tam również przez kilka godzin muzycy zachęcać będą do wypełniania serduszkowych skarbonek.

Już za tydzień, na mieście mają pojawić się plakaty ze szczegółowym programem świnoujskiego finału. Na razie wiemy tylko, że pokaz fajerwerków poprzedzi występ niezawodnej orkiestry Marynarki Wojennej ze Świnoujścia.

Sztab pracuje obecnie nad rozwiązaniem kilku logistycznych problemów. Trwają m.in. starania o zorganizowanie sprzętu do ogrzewania scen plenerowych, przede wszystkim tej w muszli koncertowej.
Wiadomo już również, że świnoujski finał trwać będzie przez trzy dni. Pierwszą dużą imprezą będzie – już w piątek - koncert zatytułowany „Mam talent dla WOŚP. Jedną z nowości mają być spotkania z ciekawymi ludźmi.

Organizatorzy zapewnili też, że nie zapominają o mieszkańcach prawobrzeżnych dzielnic Świnoujścia. Imprezy i patrole WOŚP pojawią się w Przytorze i na Warszowie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [13.12.2010, 19:25:09]

komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Niedziela [12.12.2010, 02:18:07] • [IP: 80.245.191.**]

GO IWONKA GO !!

B • Piątek [10.12.2010, 23:39:29] • [IP: 95.129.224.***]

co ta pani MOWI? BO AZ SIE BOJE patrząć na to zdjecie.^()

Gość • Piątek [10.12.2010, 19:20:15] • [IP: 93.94.186.***]

potrzebny drugi bliżniak...

Marek Niewiarowski • Piątek [10.12.2010, 13:30:26] • [IP: 80.54.123.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:18] • [IP: 84.19.165.***] Czyżby szykowała się wojna pomiędzy Iwonką i Markiem?. -------> Muszę cię zmartwić, żadna wojenka się nie szykuje. Iwonka jest już szefową harcerskiego sztabu WOŚP po raz drugi. Po latach organizacji przeze mnie kolejnych finałów nadszedł czas na zmiany... i ludzi i pomysłów. Na szczęście pomimo utyskiwań lokalnych malkontentów Orkiestra gra nadal, ku naszemu wspólnemu pożytkowi. Kto chce może się przyłączyć a kto nie chce niech dalej jęczy jak to wszystko jest do bani. Pozdrawiam i więcej optymizmu życzę.

Gość • Piątek [10.12.2010, 10:35:19] • [IP: 217.97.193.**]

190..to panstwo ma konstytucyjny obowiązek leczyc Twoje dziecko, poczytaj konstytucję/to jest taka Ustawa zwana pierwszą/ktora reguluje obowiazki panstwa wobec narodu, jezeli panstwo nie spełnia takiego obowiazku to nalezy to panstwo zaskarzyć do Miedzynarodowego Trybunału/poprzejsciu sądów w kraju/a Ustawa Zasadnicza obowiązuje wszystkich bez wyjątków, nie dam ani złotówki dla żebraniny Owsiaka, niech swoją rodzinę utrzymuj z pracy a nie z okradania nas!!

Gość • Piątek [10.12.2010, 10:07:58] • [IP: 80.245.191.**]

No byłem na tej stronie i co ? Bez histerii, może lepiej jednak wrzucić złotówkę :)

Gość • Piątek [10.12.2010, 09:33:48] • [IP: 80.245.178.**]

Przygotujcie sporo kasy na kolejny dobrowolny podatek :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 22:49:36] • [IP: 92.42.112.***]

Na czerwonej wyspie czerwone ZHP, tylko już bardzo wiekowe jest. Pewnie jeszcze Stalinowi składali hołdy. Harcerzyk stary, co robi wałki w słowiance też jest w tym sztabie? Polecam wpisać w google" Złoty Melon" i kliknąć. Dziękuję osobie która mi to poradziła. Od tego czasu nie daję ani grosza na Owsiaka. Współczuję biednym babciom idącym do kościoła. Tam już tradycyjnie zaczają się na nie grupy zbieraczy i podtykając pod nos skarbonki będą czekać aż zastraszone babcie dadzą daninę. W ubiegłym roku na wp.pl ktoś wyliczył, że koszty transmisji w TVP tej akcji były większe niż zebrana kwota. :((

Gość • Czwartek [09.12.2010, 22:03:44] • [IP: 80.245.190.**]

Dzieciaka mi ratowali w Szczecinie i wiecie co? Na znacznej większości sprzętu były naklejone serduszka WOŚP. I w du..e mam fakt że koszty akcji może są większe niż dochodu. Jak by nie było tej akcji pieniądze nie poszły by na zakup sprzętu dla szpitali. A to że w całą, , gre, , jest zaangażowana masa ludzi - nie każdy chce robić za friko, w pewnym sensie to rozumiem. Ale jak by tego nie było - nic by nie było. Jak ktoś by to przeżył co ja (nie życzę) inaczej by mówił

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:10:05] • [IP: 80.245.191.**]

No ale willę to ma mało komunistyczną :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:13:22] • [IP: 93.94.186.**]

O pani Iwona ta co" komunizm ma w sercu" piękna sztuka chorągiewki naprzód czerwona a teraz angażuje się w WOŚP no ale jak mówił Lenin- Rewolucjonista musi zachować czujność xD żal

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:18:20] • [IP: 84.19.165.***]

Czyżby szykowała się wojna pomiędzy Iwonką i Markiem?. Ale proszę spojrzeć na kolor lakieru do paznokci p. Iwonki, w tak podeszłym wieku na taki kolor malować paznokietki. Czy po tym można ocenić kobietę i jej zamiary. A kto straci na tej wojence, harcerze.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:15:12] • [IP: 205.188.116.**]

Zamek Krulewski centrum zdrowia dziecka itd tylko dawaj jak zachorujesz limity wyczerpane Polacy zbierajcie dla siebie na czrna godzine

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:42:29] • [IP: 80.252.1.**]

a ja się pytam, za ile wystąpi ta tajemnicza gwiazda. Bo swego czasu Kasia Kowalska wzięła niezłą kasę za występ w Świnoujściu w ramach WOŚP.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:34:45] • [IP: 93.94.184.***]

Owsiak mi podpadł jak w dniu wyborów prezydenckich bezczelnie poparł PO.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:19:12] • [IP: 80.245.191.**]

Z drugiej strony, taka akcja jest odosobnionym przejawem radosnego i pozytywnego myślenia, którego tak nam brakuje w Polsce. Być może to jest wystarczającym wynikiem tego wydarzenia...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:09:40] • [IP: 217.97.193.**]

to prawda, że nie opłaci sie skórka za wyprawkę, ale jak wytłumaczyć to Owsiakowi/z czego bedzie zył on i jego rodzina w Ameryce przez cały rok/jestem przeciwna wszelkiej zebraninie, to panstwo z mocy konstytucji ma obowiazek dbac o dzieci o ich wykształcenie, zdrowie aby były przyszłoscia narodu, a jeżeli ktos chce pomagac, bo biednych niestety w karaju i w miescie przybywa to z własnych fuduszy tak jak to jest na zachodzie, kwoty wydatkowane na cele społeczne nie sa obiete podatkiem, a to co od 19 lat jest w kraju ta hucpa z zebraniem powinna być zakazana!!

Gość • Czwartek [09.12.2010, 11:25:25] • [IP: 178.238.249.***]

brawo)))) dla Orkiestry, naszych dzielnych harcerzy i ludzi dobrego serca))) pozdrawiam i pełen szacun

Gość • Czwartek [09.12.2010, 10:33:20] • [IP: 217.97.193.***]

[IP: 80.245.191.**]Niestety raczej przekracza.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 09:53:20] • [IP: 80.245.191.**]

Oczywiście popieram, ale czy koszt całego przedsięwzięcia nie przekracza domniemanego zysku?

Gość • Czwartek [09.12.2010, 09:27:07] • [IP: 93.94.190.***]

Od momentu, gdy zatrzymała mnie grupka młodzieży i oczekiwała na datek, a ja powiedziałam, że nie mam pieniędzy i oni na to sarkastycznie:"Peeewnieee...!"(była niedziela, wtedy niczego nie kupuję)- mam uraz do tego typu hucznych działań dobroczynnych., a wolę ciche, gdzie nikt nie będzie pochopnie osądzał i oceniał, ile daję. Idea św.Mikołaja, działającego bez hałasu najbardziej mi sie podoba.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 08:55:02] • [IP: 138.124.198.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 07:36] • [IP: 80.245.186.**] zadzwon na BUSY to ci powiedzą :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 08:54:01] • [IP: 80.245.186.***]

Brawo Iwona !

Gość • Czwartek [09.12.2010, 08:48:14] • [IP: 80.54.123.**]

Istotnie. Centrum dowodzenia XIX finału WOŚP jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego. Tam działa cały sztab, stanowiska bankowe oraz punkt żywienia i odpoczynku dla wolontariuszy. Natomiast w MDK i na placu Mickiewicza koncentruje się większość przesięwzięć programowych.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 08:17:08] • [IP: 92.42.112.***]

przebiegnij się tam i z powrotem to będziesz wiedział...a nie wysługujesz się innymi leniu śmierdzący

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■