POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.05.2026, 16:05:16] • Świnoujście

Policja zatrzymała mężczyznę na działkach Paprotno. Sprawa dotyczy 7-letniego dziecka

Policja zatrzymała mężczyznę na działkach Paprotno. Sprawa dotyczy 7-letniego dziecka

Ostrzeżenie dla rodziców po zdarzeniu na działkach Paprotno w Świnoujściu.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Na działkach Paprotno przy ulicy Krzywej w Świnoujściu doszło do bardzo poważnego zdarzenia z udziałem kilkuletniego dziecka. Na miejsce przed godziną 20:00 pojechały radiowozy policji, a później także zespoły ratownictwa medycznego. Sprawa zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. To także ważne ostrzeżenie dla rodziców i opiekunów, by nawet podczas spokojnego wypoczynku na działkach zachować szczególną czujność.

W czwartkowy wieczór spokojną atmosferę na działkach Paprotno przerwały policyjne sygnały. Najpierw na miejsce skierowano dwa radiowozy. Początkowo świadkowie mówili o awanturze i bardzo napiętej sytuacji pomiędzy mężczyznami. Emocje były ogromne i jak relacjonują osoby obecne na miejscu niewiele brakowało do samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości.

Policja zatrzymała mężczyznę na działkach Paprotno. Sprawa dotyczy 7-letniego dziecka

fot. Sławomir Ryfczyński

Po pewnym czasie kilka alejek dalej pojawiły się kolejne służby. Na miejsce dojechały także dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ostatecznie jedna z karetek przewiozła dziecko do szpitala na obserwację.

„Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do poszkodowanego dziecka lat siedem. Po dokonaniu niezbędnych czynności ratunkowych dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu obserwacji” - poinformowała Natalia Dorochowicz, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Ze względu na charakter sprawy oraz dobro dziecka nie podajemy szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika jednak, że dziewczynka bawiła się wcześniej na terenie działek. Po rozstaniu z koleżanką miało dojść do sytuacji, która wywołała natychmiastową reakcję rodziny i służb. Mężczyzna z działek zwabił dziewczynkę na swoją posesje.

Najważniejsze jest to, że dziecko szybko otrzymało pomoc, a mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Policja zatrzymała mężczyznę na działkach Paprotno. Sprawa dotyczy 7-letniego dziecka

fot. Sławomir Ryfczyński

Ta historia jest jednak przede wszystkim ostrzeżeniem. Działki, osiedla, place zabaw czy spokojne alejki często wydają się miejscami bezpiecznymi i dobrze znanymi. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by doszło do tragedii lub sytuacji, która zostawi ślad w psychice dziecka na bardzo długo.

Rodzice i opiekunowie powinni pamiętać, że dzieci szczególnie młodsze nie zawsze potrafią rozpoznać zagrożenie. Nawet miejsca, które wydają się spokojne i rodzinne, wymagają ostrożności oraz rozmów z dziećmi o bezpieczeństwie i kontakcie z obcymi osobami.

Policja zatrzymała mężczyznę na działkach Paprotno. Sprawa dotyczy 7-letniego dziecka

fot. Sławomir Ryfczyński

Sprawą zajmują się policjanci. Ze względu na dobro dziecka śledczy nie ujawniają szczegółów postępowania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Sobota [30.05.2026, 17:54:00] • [IP: 31.0.65.***]

Bezludna wyspa i wszystkich zboków tam wysyłać, niech się sobą zajmują.

Gość • Niedziela [24.05.2026, 21:09:39] • [IP: 31.175.36.**]

Chwasty, , wszelkiej maści patusy powinny być izolowane dożywotnio gdzieś na odludziu!! Żadnego pobłażania, , , , zaostrzyć KK i KKW!!

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 09:54:08] • [IP: 37.47.155.**]

3 m aresztu

mati • Niedziela [17.05.2026, 16:58:09] • [IP: 176.221.124.***]

bedziesz wyhuśtany zwyrodnialcu.

Gość • Niedziela [17.05.2026, 13:03:59] • [IP: 176.221.124.***]

Takich to szkoda utrzymywac w wiezieniach bo maja tam lepiej niz dziadkowie w dps

Gość • Niedziela [17.05.2026, 12:10:55] • [IP: 31.175.32.**]

17.05.2026, 08:42:34] • [IP: 185.210.36.* coraz więcej turystów na działkach, działki im. obrońców wybrzeża, pełno obcych blach na sezon po parę dni stoją auta nie ruszane więc muszą wynajmować na działkach lub ktoś udostępnienia pilota do bramy w celu parkowania

Gość • Niedziela [17.05.2026, 10:14:57] • [IP: 178.238.246.***]

gdzie byli rodzice?

Gość • Niedziela [17.05.2026, 09:57:23] • [IP: 37.31.136.**]

22:41 - konfederacji lewicy, ludowców i lewicowych liberałów, w skrocie KO. Pewnie tradycja kłodzka - psy, dzieci...

Gość • Niedziela [17.05.2026, 08:42:34] • [IP: 185.210.36.**]

Ostatnio obok mojej działki na weekend przyjechały 4 samochody z Polski i było pijaństwo, głośno, rozjeżdżanie alejki itp. Działka ma właściciela ze Słupska. Całe lato różni goście, mieszkanie, pranie, gotowanie, picie, wrzaski dzieci, psy, produkcja śmieci-koszmar! Kiedy w końcu działki będą działkami?Kiedy przestaną stawiać te wielkie domy?Kiedy działki będą dla mieszkańców Świnoujścia a nie Niemców, i ludzi z całej Polski!

Gość • Niedziela [17.05.2026, 06:24:29] • [IP: 176.221.125.***]

Ciekawe gdzie podzieją się ci wszyscy ludzie jak działki zlikwidują

Gość • Sobota [16.05.2026, 22:41:32] • [IP: 156.17.229.***]

Wyborca konfederacji

Jesteście debilami • Sobota [16.05.2026, 18:37:06] • [IP: 185.210.36.**]

Jesteście ostro walnieci facet dobiera sie do dziecka a wy o działkach kto mieszka gdzie. No downy

Gość • Sobota [16.05.2026, 17:30:54] • [IP: 37.31.136.**]

14:32 - jesli ktos z zarządu d* ruszy, to ci cos zrobi. To łatwe.

Gość • Sobota [16.05.2026, 16:35:05] • [IP: 185.210.38.***]

Skurczybyk oby poniósł ostra karę!! Biedna dziewczynka. Ta działkę powinno się zaorać i śmietnik postawić oby nigdy już nie wrócił!! Zwyrodnialec

Gość • Sobota [16.05.2026, 16:18:12] • [IP: 89.151.25.**]

Kogo chcą pogrążyć, ?ty zapewne koleżka jesteś tej szumowiny...nieźle jesteś walnięty...

Gość • Sobota [16.05.2026, 15:53:05] • [IP: 89.151.20.***]

Nie wiem, nie widziałem więc mam prawo osądzać.

Gość • Sobota [16.05.2026, 14:43:28] • [IP: 37.31.136.**]

Tak wiemy i kurwe nawet w pudle dojedziemy

Gość • Sobota [16.05.2026, 14:32:22] • [IP: 95.171.194.***]

A ja mieszkam całorocznie na ogródkach na krzywej i co mi zrobicie...?? Woda jest, prąd jest i życie tanie a nie te wysokie czynsze i życie w blokach jak króliki.

Gość • Sobota [16.05.2026, 14:31:56] • [IP: 178.238.253.***]

Mieszkanie dostało się za komuny z przydziału to się inaczej śpiewa. Żebyście nie byli w takiej sytuacji jak niektórzy. Pycha kroczy przed upadkiem... (nie) życzę absolutnie nikomu z WAS tego... a przepisy nie do końca są szczelne i wg dzisiejszej rzeczywistości. Dlatego czasami lepiej tak niż podążać za TŁUMEM. Może zrozumiecie kiedyś, nie teraz... ale nie zrozumie ten kto nie przekonał się na własnej skórze jakie życie czasami potrafi być przewrotne...

Dobrava-Belgrade • Sobota [16.05.2026, 14:14:05] • [IP: 37.31.130.***]

ZA KOMUNY TEGO NIE BYŁO!! U nas w ubekistanie nieład i nieporządek na działkach i nie tylko zaprowadziły gangi ubecko bandyckiej szajki pisowców zwyrodnialców. Skoro głupawy motłoch oddał władzę i banki bandytom puławianom to mamy to co mamy. Cieszcie się że bandy komunistycznych pisowskich zwyroli patoli z gangu im. Owsieja-Gerszena Aronowicza Radomyslskiego" ZINOWIEWA" do kraju nie sprowadziły swoich suwerenów z bandy kupa. A PRZECIEŻ MOGLI, GDY PRZY KORYCIE BYLI, A TEGO NIE ZROBILI, TYLKO MOTŁOCH OGŁUPIALI I DEPUPOLOWALI SZPRYCAMI NA SROVIDA 19. ALE SWOJĄ DROGĄ TO NIEZŁY BURDEL ŚWIRY, SEKTY I BANDZIORY Z TYCH DZIAŁEK ZROBIŁY!! CZY NIE LEPIEJ TE BANDYCKIE MELINY ZLIKWIDOWAĆ I ODDAĆ NATURZE JAKO TERENY EURO 2000? PRZECIEŻ TE BANDZIORY DO ZŁÓŻ WODY TAM SRAJĄ ĆPAJĄ BIMBROWNIE ZAKŁADAJĄ. GÓWNA TAM TYLE, ŻE ŚWIAT NIE WIDZIAŁ. A JEDEN PRZYGŁUP Z ODRY, BYŁY KONFIDENT JUREK OBSZCZYMUREK MIEDŹ PROPANEM-BUTANEM Z LAKIERU OPALA I DO KOTKÓW Z PROCY STRZELA. SYF I KUTSÓWA NA TEJ ZIEMI, WRĘCZ OBRZYDLIWOŚĆ.

Gość • Sobota [16.05.2026, 13:10:32] • [IP: 37.31.129.***]

Działeczki mają wzięcie, a będą miały jeszcze większe, jak trzeba będzie się przeprowadzić żeby letnikom wynająć swoje mieszkanko. Kasa musi się zgadzać hehe.

Gość MAX • Sobota [16.05.2026, 12:54:21] • [IP: 77.111.247.***]

Gość • Sobota [16.05.2026, 08:00:28] • [IP: 46.112.226.**]..To ten gościu z Krzywej co ma 2 jajka w jednej torbie, zapewne wiesz o kogo chodzi ! A ty sprawdź czy masz jedno jajko czy dwa...

Gość • Sobota [16.05.2026, 12:47:14] • [IP: 37.31.136.**]

08:00• 46.112.226.** Ktoś wie kto to?? ●● Tak, mentalna biedoto!

Gość • Sobota [16.05.2026, 12:43:07] • [IP: 91.94.25.***]

Tak to jest jak rodzice nie pilnują swoich dzieci.Wolą zajmować się sobą.

Gość • Sobota [16.05.2026, 12:40:24] • [IP: 37.109.160.**]

Sprawa miała miejsce w czwartek, artykuł ukazał się w piątek po godz. 16:00, jakiś czas po zajściu z udziałem dwóch patroli i tyluż ratowniczych, kilka alejek dalej przybyły dwa zespoły ratownicze i tyleż kolejnych służb, wszystko na sygnałach, Rezultatem tych mrożących krew w żyłach akcji jest zatrzymanie mężczyzny przez policję. Minęły dwa dni i nic, zdaniem redakcji o mało co nie doszło do samosądu, pojawiły się nawoływaniu do kastracji, nie ma komunikatu o areszcie tymczasowym. Co tu jest grane. Oczekujemy na dalsze komunikaty. Redakcjo ! - do dzieła.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■