POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [04.09.2014, 11:11:53] • Świnoujście

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Polacy i Niemcy chcą zbudować wspólną drogę. Trasa ma prowadzić ze Świnoujścia do Ahlbecku. Umowę o współpracy podpisali już prezydent nadmorskiego kurortu oraz władze niemieckiego samorządu.

Drogę chcą wybudować dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przeznaczonych na projekty transgraniczne. To ma być największa, obok tunelu, inwestycja drogowa planowana w Świnoujściu. Pochłonie ponad 30 milionów złotych.

- Po jej zakończeniu zmieni się ulica Wojska Polskiego, która jest główną dojazdową do granicy. Będą tam dwa pasy ruchu. Wydzielona zostanie też jezdnia dla autobusów, a drogowcy wyleją nowy asfalt - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

Miasto ogłosiło już przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa drogi zakończy się w 2020 roku.

2014-09-04, 10:29 Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 104

Gość • Sobota [06.09.2014, 20:46:56] • [IP: 94.254.144.**]

Mam nadzieje ze rondo zrobia na skrzyzowaniu z moniuszki bo ten cykl swiatel co tam jest to maks i nieporozumienie

Gość • Piątek [05.09.2014, 15:47:09] • [IP: 62.69.241.*]

Kto jest kłamcą, Karelus czy Michalska. Wydaje mi się że prawdę mówi Pani Prezydent.

Gość • Piątek [05.09.2014, 14:07:35] • [IP: 94.254.128.***]

5 lat mają taki krótki odcinek robić ??!! A no tak to przecież wiadomo kto to nadzoruje tzw I zastępca ! Buahaha tylko niech nie zapomni o kilku mini rondach :-)

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:59:15] • [IP: 93.94.187.***]

5 lat będą modernizować drogę masakra, chyba 2 osoby będą ją tyle czasu robiły!! Żal!!

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:39:03] • [IP: 62.69.251.***]

a z mostem tak nie mozna bylo ?? czyli pozyskac srodkow z uni Moze wybory i kolejny sukces gumisia??

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:16:59] • [IP: 195.205.242.**]

Nie chciałbym krakać, ale znając życie po stronie PL zaasfaltują kostkę, wymalują pasy farbą o jakości plakatówek, wbiją parę dodatkowych znaków, otrzepią ręce i fajrant - gotowe. I będzie inwestycja za ponad 30 mln. Efekt nietrudny do przewidzenia.

Gość niedzielny • Piątek [05.09.2014, 09:20:52] • [IP: 95.129.224.**]

dobrze niech robią... a jeśli chodzi o wyścigi to dwa fotoradary i progi z pasami jak teraz i max 50 i bedzie najbezpieczniejsza w miescie.

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:43:02] • [IP: 88.156.233.***]

Super w końcu tak jak myślałam rozwiązanie ;)

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:27:05] • [IP: 95.129.229.**]

No to zwijamy targowisko:-)

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:13:26] • [IP: 83.4.37.***]

Tu goście sie dobrze zastanawiają, co stanie się z tą kostką? co na to konserwator zabytków? W pewnym miasteczku też kilka lat temu zmieniali wybrukowaną kamieniami zabytkowy rynek.Owszem ułożono, od nowa kamieniami ale tamte się trzymały, a teraz kamienie wypadają, samochodem źle przejechać a o butach na szpileczkach trzeba zapomnieć. Wymyślono odpłatne parkowanie, pomalowano pasy i co? konserwator zabytków nakazał zmyć namalowane pasy wyznaczone do parkowania i nałożył kare finansową dla burmistrza, gdyż rynek jest zabytkowy i nie może być pomalowane.

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:03:01] • [IP: 92.42.112.**]

w Szwecji rondo rondem rondo pogania, a tu znasz li ten kraj?

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:01:08] • [IP: 62.69.251.***]

drogowcy wyleja nowy asdfalt- moze i tak tylko gdzie niema starego to co wyleja bo ja widze kostke granitowa a starego asfaltu sie nie wylewa

Gość • Piątek [05.09.2014, 07:41:27] • [IP: 188.33.91.**]

Już wybory tuż tuż :)

Gość • Piątek [05.09.2014, 07:38:51] • [IP: 93.94.190.**]

Położą NOWY asfalt na Wojska Polskiego-jupiiii!! :D

Gość • Piątek [05.09.2014, 04:31:57] • [IP: 95.129.229.***]

Ciekawe kto tą kostkę zwinie?? Najlepiej wszędzie ASFALT BETON I PRÓG ZWALNIAJĄCY!! Miasto progów. A Inżynier dróg do nagrody nobla szczególnie za znaki 30 km/h przed tymi progami niech swoim autem jeździ przez te GIGANTYCZNE zwalniacze tą prędkością

Gość • Piątek [05.09.2014, 00:01:42] • [IP: 92.42.114.***]

Czy ktoś w Świnoujściu przyjmuję zakłady co będzie szybciej nawierzchnia drogi czy tunel.

Sitting bull • Czwartek [04.09.2014, 23:30:09] • [IP: 77.254.91.**]

Jedno pytanko ?Co stanie się z tą kostką ?Czy ktoś to będzie to kontrolowł? Czy poleci jako odpad budowlany.JESTEM CIEKAWY CZY TO BĘDZIE UWZGLĘDNIONE W PRZETARGU.

troll • Czwartek [04.09.2014, 23:19:00] • [IP: 138.124.9.***]

Ciekawe co na to powie konserwator zabytków ??

Gość • Czwartek [04.09.2014, 23:04:50] • [IP: 206.190.136.***]

Kostka przez lata służyła, się trochę pokrzywiła, starła, a teraz przed wyborami chcą fundować asfalt co łatać będą co chwilę. Kostkę za to się odda komuś za darmo...

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:57:35] • [IP: 37.8.215.***]

Kurna ! Niektórym kostka odpowiada? To niech jeden z drugim pojeździ tak jak ja codziennie minimum dwa razy po tej ulicy i tej nawierzchni to mu się odechce!Mnie od początku roku juz trzy plomby z zębów wypadły po wstrząsach na tej drodze!Tam powinien być asfalt i cztery pasy - bo jest miejsce. Wypieprzyć te stare drzewa po jednej stronie to nawet piaty pas dla autobusów się zmieści!- trzeba myśleć perspektywicznie bo wyjdzie tak jak na 11-Listopada gdzie byle traktor albo dorożka potrafi zakorkować ulicę bo nie ma gdzie zjechać! Ówczesne mędrki przy władzy nie pomyśleli przy projektowaniu tej ulicy żeby zrobić choćby pobocza. Nie wspomnę o rondach - bo to przekraczało juz ich horyzonty myślowe. A Żmurkiewicz jak mi się zdaje też przy tym był. Ma okazję się teraz zrehabilitować i tą ulicę zrobić porządnie i na lata!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:52:55] • [IP: 95.129.228.**]

I będą mieli następną ulice do wyścigów samochodowych, kostka ich trochę odstraszała.Ci co narzekają na hałas przez kostkę, to będą mieć pisk opon po nocach. A kiedy wybudują ronda na Szkolna 11 Listopada oraz Matejki 11 Listopada to jest bardziej potrzebne.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:36:40] • [IP: 195.69.7.**]

wiecie co ja tak czytam i patrze ze tyle czsu maja zrobic ta droge to wiem jak to bedzie ha ha RECZNA ROBOTA, LOPATA, ASWALT I DROGA GOTOWA. PO PROSTU SMIECH NA SALI W TYCH CZASACH PRZY TAKIM SPRZECIE I TECHNOLOGI SMIECH . A WIEM NUMEROWAC BEDA KOSTKE HI HI

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:35:17] • [IP: 178.238.249.**]

Przedwyborcze przechwałki, czekaj tatka latka całe.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:29:56] • [IP: 80.245.183.***]

ponad 100 lat temu szybciej niemcy ulozyli ta kostke!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:11:55] • [IP: 83.4.37.***]

Głupi pomysł żeby zrywać tę kostkę i budować asfaltową drogę, potem będą stale dziury łatać. Lepiej te fundusze przeznaczyc na most lub tunel.

Oglądasz 1-25 z 104
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z awarią przyłącza, nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Małopolskiej na odcinku od ulicy Szkolnej do Granicznej od godziny 8.00 - 12.00 w dniu 21.10.2021. Za utrudnienia przepraszamy ■
■ W czwartek prognozowany jest bardzo silny, południowo-zachodni wiatr osiągający maksymalnie w porywach do 80-90 km/h, lokalnie 90-100 km/h. Drugi stopień zagrożenia. SKUTKI: uszkodzenia budynków i dachów; utrudnienia komunikacyjne; awarie napowietrznych linii przesyłowych; łamanie drzew, wyrywanie z korzeniami mniejszych drzew. OBSZAR: województwo zachodniopomorskie - całe. Ostrzeżenie opracowało: Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY Sp. z o.o. ■ W niedzielę późnym popołudniem, mieszkańcy miasta dołączyli do ogólnopolskiego protestu przeciw planom wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Oprócz słów sprzeciwu wobec anty-unijnej polityki rządzących, ludzie wołali „gdzie jest prezydent?!!”- dając tym samym wyraz dezaprobaty dla faktu, że zabrakło wśród nich prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz uwielbia chwalić się jak skutecznie pozyskuje unijne środki. Gdy jednak nadeszła chwila by europejskiej solidarności celów publicznie bronić, prezydenta nie było. Polityczna kalkulacja /…/? ■ Od 1 października, podobnie jak w poprzednich latach, w weekendy na przeprawie Warszów kursować będą dwa promy Bielik. Rozkład kursowania promów nie ulega zmianie ■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■