POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.06.2008, 09:07:44] • Świnoujście

Zróbcie tymczasowe rondo

Zróbcie tymczasowe rondo

fot. Sławomir Ryfczyński

Kierowcy nie mogą się doczekać przebudowy placu Wolności. Do czasu remontu – jak mówią – aby poprawić ruch w tym rejonie, wystarczy postawić (od strony ulicy Piłsudskiego) znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu".

- Wtedy samochody jadące z Armii Krajowej czy Grunwaldzkiej, które wjadą już na to niby rondo, będą swobodnie zjeżdżać – mówi jeden z mieszkańców. - A teraz muszą czekać na kierowców, którzy jadą od strony dzielnicy nadmorskiej i ruch się blokuje.

Zróbcie tymczasowe rondo

fot. Sławomir Ryfczyński

- Tym bardziej, że przecież główny ruch idzie właśnie od strony promów – dodaje inny z mieszkańców. – Trzeba czekać w korku, który w godzinach szczytu, jest na Armii Krajowej aż do Muzeum Rybołówstwa. Wszystko przez to, że pierwszeństwo mają Ci, co jadą od Piłsudskiego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Środa [25.06.2008, 09:44:13] • [IP: 80.245.191.***]

a mialo byc tak pieknie na grunwaldzkiej a wyszlo jak zwykle - porownajcie chodniki na platonie z tymi zal patrzec tania praca -...

Gość • Wtorek [24.06.2008, 20:13:13] • [IP: 80.245.187.***]

z buta po mieśie popylać a progi to walnijcie u siebie w domu

Gość • Wtorek [24.06.2008, 07:46:46] • [IP: 80.245.186.**]

PISZECIE O PROGACH ZWALNIAJĄCYCH, A JA MAM PYTANIE OD CZEGO TEN PRÓG" ZWALNIA" BO JEŚLI OD CZEGOŚ ZWALNIA TO JA Z CHCECIĄ POSIĄDE TAKI PRÓG, ŻEBY BYĆ ZWOLNIONYM OD CZGOKOLWIEK ON TAM ZAWALNIA I MAM NADZIEJĘ, ZE OD WYSOKICH PODATKÓW.

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 20:11:17] • [IP: 92.42.114.***]

e no na progi została jeszcze karsiborska...

Junior • Poniedziałek [23.06.2008, 19:20:34] • [IP: 80.245.182.***]

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 14:50] • [IP: 88.156.234.***]. ... Trochę przesadzasz z tym pomysłem progu zwalniającego, Niedługo całe miasto będzie zawalone tymi progami a wtedy napewno płynnego ruchu pojazdów w mieście nie będzie. Koło szkół jestem w stanie zrozumieć, ale na Wojska Polskiego, Krzywej, Małopolskiej koło przystanku to już przesada. Jeszcze tylko na Grunwaldzkiej i Matejki brakuje żeby komuś nagrodę za głupotę wręczyć !!

ryynio • Poniedziałek [23.06.2008, 17:56:23] • [IP: 83.249.82.**]

rondo ma ulatwiac ruch...i polega na tym ze bedacy w rondzie maja pierszenstwo...a my mamy abnormanle rondo...kto to wymyslil?. ...a jeszcze biorac pod uwage ciagi komunikacyjne z promu...i z grunwaldzkiej (promu)...to szalenstwo

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 17:26:41] • [IP: 92.42.117.***]

Założe się że nie zmienią znaku!! Nie potrafią. Za trudne. Po co im ta żaba? Za 10 dni zapytajcie w wydziale w Urzędzi co o tym sądzą. Nie będą wiedzieli o co chodzi. Są jak Prezydent Kaczyński.Chociaz jak wytłomaczy się, to Pan Lech, by to zrobił.Naszych nie stać no poprawienie błędu logistycznego.

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 15:00:54] • [IP: 80.245.181.***]

Co was naszło z tym rondem! Idźcie popatrzeć sobie na fontannę - cudeńko !

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 14:58:51] • [IP: 80.245.186.**]

Gość • Niedziela [22.06.2008, 23:17] • [IP: 93.94.184.**] - kiedys przeczytałem taką myśl" ludzie z małego miasta, zawsze chcą mieć duże problemy" - jak sam widzisz w tym miescie 2 samochody na skrzyżowaniu to korek :) ale tak musi być, muszą być problemy nawet te wyzssane z palca, zeby było o czym pisać :)

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 14:55:43] • [IP: 80.245.186.**]

ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE! NAJPIERW CAŁE ŚWINOUJŚCIE CHUCZY, ZE NA PLACU WOLNOŚCI MAMY RONDO, A TERAZ PŁACZĄ, ZEBY JE TAM ZROBIĆ HAHAHA ALBO KTOŚ TU BEZ SENSU PISZE ARTYKUŁY, ALBO LUDZIE NIE WIEDZA CZEGO CHCĄ :) ŚMIECH NA SALI!

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 14:50:07] • [IP: 88.156.234.***]

Piłsudskiego powinna dostać trójkąt a romb powinien być dany na plac wolności. Z tamtej strony to raptem kilka samochodów jedzie a główny ruch odbywa się od Armii Krajowej. Twierdzę tak już od 10 lat bo te miejsce to makabra na świnoujskiej mapie drogowej. Na Piłsudskiego w okolicy poczty należy postawić solidny próg zwalniający i ograniczenie do 25 bo ludzie tam na złamanie karku pędzą czasami.

Gość • Poniedziałek [23.06.2008, 08:33:16] • [IP: 92.42.117.***]

Brak pomysłów u Pani Michalskiej. Od 5 lat baja, zwodzi nowym planem ruch w centrum miasta. Lepiej niech ta PANI ZMIENI ZAWóD. Ale Prezydent tego nie widzi?

Gość • Niedziela [22.06.2008, 23:17:28] • [IP: 93.94.184.**]

Wy korki w naszym mieście nazywacie korkami?Jedzicie do dużych miast...gdzie w korkach czasem spedza sie dwie godziny w drodze do pracy czy z niej...te" małe zatory"to nie korki...bez przesady;)

Gość • Niedziela [22.06.2008, 20:58:24] • [IP: 80.245.181.***]

nie mozna zrobic z tego ronda ot tak. Aby mozna to bylo uznac za rondo to trzeba zrobic ruch okrezny, a wiec jadac w kierunku Konstytucji trzeba wlaczyc migacz aby zjechac z ronda, natomiast przejscie dlas pieszych trzeba albo przeniesc albo zlikwidowac i wybudowac podziemia. Jezeli przejscie na rondzie zostanie to i tak beda korki bo trzeba bedzie czekac na swiatlach, natomiast swiatel tych na rondzie rowniez nie powinno byc, mozna rowniez zrobic przejscie dla pieszych ale nad ulica tylko co z rowerami i wozkami wtedy?? Trzeba wlozyc w to pieniadze tak czy tak

Gość • Niedziela [22.06.2008, 20:41:15] • [IP: 80.245.191.***]

0 estetyki laciata to scierzka rowerowa nowa na grunwaldzkiej ile trzeba dac w lape urzedasom zeby to g..przyjeli

Gość • Niedziela [22.06.2008, 17:29:56] • [IP: 80.245.188.***]

Nalęży ulicę Władysława IV zrobić dwukierunkową i ruch się rożłoży na dwie nitki. Do osiela Zachodnie (gdzie mieszka najwięcej ludzi) od promów wtej chwili prowadzi tylko jedna droga

Jim • Niedziela [22.06.2008, 17:23:24] • [IP: 92.42.112.***]

Gość • Niedziela [22.06.2008, 16:35] • [IP: 80.245.190.***]...trafiłeś w samo sedno podniecają się rondem a to wszystko wygląda tak jak napisałeś(aś) i nikogo to już nie dziwi taki tam mały Świnoujski folklor...o kolorze fioletowym

mm • Niedziela [22.06.2008, 16:54:04] • [IP: 62.69.194.**]

Przy samochodach zjeżdzajacych z promu zawsze będa korki, nawet jak zrobi sie" prawdziwe rondo". Będzie sie korkować troche dalej przy przejściu dla pieszych koło Puchatka i na światłach przy kościele. A to tego dojdzie jeszcze korek na Piłsudskiego czyli pomysł z deszczu pod rynne.

Gość • Niedziela [22.06.2008, 16:35:12] • [IP: 80.245.190.***]

masakra kibel w krzakach..a koło polo market. kosciała, smrodziuchy pijuchy super wizytowka

Gość • Niedziela [22.06.2008, 15:44:37] • [IP: 80.245.190.**]

postawią znak ustąp pierszeństwa od strony piłsudskiego to za kilka dni bedzie wysmarowany news, że są korki na piłsudskiego i nalezy coś z tym zrobi. nie ma to jak media dbają żeby miały o czym pisac

PJD • Niedziela [22.06.2008, 14:28:13] • [IP: 92.42.116.***]

do Gość • Niedziela [22.06.2008, 10:56] • [IP: 92.42.119.***] Święta racja. Popieram. Jedyna sensowna wypowiedź na forum.

Gość • Niedziela [22.06.2008, 14:27:57] • [IP: 80.245.190.*]

Nie tylko w obszarze 6 jst łamane prawo. Tak sie dzieje tam, gdzie powstają nowe inwestycje. Pozwolenia na budowe sa wydawane w sposób niezgodny z Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym i celowo nie ma planu zagospodarowana przestrzennego, by decyzje zależały od urzędasów. Ciekawe, kto zapłaci odszkodowania inwestorom, kiedy nowy Nadzór Budowlany /obecny juz sie może pakować/ przeprowadzi w tym syfie kontrolę. Budżetu miasta nie starczy na odszkodowania, wtedy dopiero może prokuratura zainteresuje sie Urzędem Miasta, tak jak w Szczecinie, kiedy przyszło im płacic 38 milionów odszkodowania Gondorowi.

Gość • Niedziela [22.06.2008, 13:34:46] • [IP: 81.231.71.***]

no a u nas jak niby ianczej?:D to wlasnie ty nie umiesz jezdzic po rondach:d u nas tez wlacza sie tylko przy zjezdzaniu:P a ty pewnie dajesz na rondzie lewy :D

Gość • Niedziela [22.06.2008, 12:27:16] • [IP: 83.21.57.***]

Wszystkie czynności, które są w chwili obecnej dokonywane dla obszaru 6 są niezgodne z prawem. Osoby odpowiedzialne za planowanie z pełną świadomością same pchają się do prokuratora, ale nie w Swinoujściu.

Gość • Niedziela [22.06.2008, 12:19:23] • [IP: 83.21.37.***]

Najpierw należy uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, a tego nie chce zrobić zmurkiewicz i szczodry, bo, , inwestorzy, , mający dużą kasę dyktują architekturze warunki zabudowy niezgodne z prawem, tak więc kręci się interesiki. Plan zagospodarowania miasta powinien być uchwalony już kilka lat temu. Do czasu jak urzędnicy mają ochronę miejscowego wymiaru, , sprawiedliwości, , tak długo będzie łamane prawo w Swinoujściu.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■