POGODA

Reklama


Wydarzenia

Warner Music Poland • Wtorek [27.11.2018, 08:23:53] • Świat

Grają dla nas już 50 lat i nie zamierzają przestać - Fleetwood Mac

W 2018 roku legendarna grupa Fleetwood Mac świętuje 50-lecie istnienia. Z tej okazji ukazała się, na kompakcie oraz winylu, kolekcja nagrań formacji z całej kariery pod tytułem "50 Years – Dont Stop"

Na trzech płytach kompaktowych oraz w zestawie pięciu analogów znajdziemy 50 najwspanialszych utworów, jakie nagrała brytyjska grupa, choć największe triumfy święcąca po przeprowadzce do USA. Wydawnictwo zawiera kompozycje zarówno z najwcześniejszego, bluesowego okresu, jak i późniejsze rockowe oraz poprockowe perełki. "50 Years - Dont Stop" dostępne jest też w wersji pojedynczej płyty CD z 20 utworami oraz jako pliki cyfrowe.

Na płytach znalazły się piosenki, które czasowo rozciągają się od 1968 aż do 2013 roku. Są więc te, na których słychać Petera Greena, Jeremeya Spencera, Dannyego Kirwana, Boba Welcha, Boba Westona, Billyego Burnettea, Ricka Vito, Davea Masona i Bekkę Bramlett, a także najsłynniejszy z punktu widzenia sukcesu komercyjnego skład, czyli: John McVie, Mick Fleetwood, Christine McVie, Lindsey Buckingham i Stevie Nicks.

Kolekcja zawiera też zestaw zdjęć zespołu oraz notkę o nim autorstwa Davida Wilda.

Płyty ułożone są chronologicznie, więc na pierwszej mamy najwcześniejsze piosenki Fleetwood Mac do 1974 roku, chociażby "Man Of The World", "Oh Well – Pt. 1", "The Green Manalishi (With The Two Prong Crown)", "Albatross". Na kolejnej utwory z czasów ogromnego sukcesu komercyjnego, płyt "Fleetwood Mac" (1975), "Rumours" (1977) i "Tusk" (1979), a więc "Rhiannon", "Say You Love Me", "Go Your Own Way", "Dont Stop", "You Make Loving Fun", "Dreams". Dysk trzeci to lata 1982-2013 i piosenki takie jak "Hold Me", "Gypsy", "Big Love", "Little Lies", "Everywhere". Nie zabrakło rarytasów, chociażby "Paper Doll", "As Long As You Follow", wersji live "Silver Springs". Ostatnie studyjne dzieło Fleetwood Mac, EP-kę "Extended Play", reprezentuje kompozycja "Sad Angel".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■