POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.05.2019, 13:30:45] • Świnoujście

Wizyta szybkich morskich łodzi motorowych z Berlina

Wizyta szybkich morskich łodzi motorowych z Berlina

fot. PRG

W sobotę 25 maja 70 szybkich morskich łodzi motorowych z niemieckiego PokerRunsGermany z Berlina przez Trzebież - Zalew Szczeciński – Kanał Piastowski – Świnoujście – Morze Bałtyckie – ok. godziny 12 przypłynie do Dziwnowa.

Jest to finał wyścigu bolidów na trasie morskiej Świnoujście – Dziwnów.

W marinie sezonowej Dziwnów / ul. Wybrzeże Kościuszkowskie/ wszystkie jednostki będą cumować przez około 3 godziny. W czasie postoju będzie można z bliska zobaczyć superszybkie łodzie o mocy silników /1500 KM/.

W wyścigu uczestniczą dwie polskie jednostki wyścigowe.

Jednostki przepłyną przez kanał Piastowski.

Ok. godziny 15 łodzie wyścigowe wracają przez Wolin i Zalew Szczeciński do Niemiec.

Kpt. Zbigniew Świerżewski.
Koordynator



komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Piątek [24.05.2019, 22:56:23] • [IP: 178.235.146.**]

To.o której przez Świnoujście...?

Gość • Piątek [24.05.2019, 09:53:21] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • 12:04:33 [IP: 84.44.205.*** Super wpis, lepiej tego ująć nie można.

BYLA • Środa [22.05.2019, 16:22:51] • [IP: 89.182.151.***]

komentatorzy ze sw-cia ??...chamstwo, chamstwo...tym ludziom nigdy nic nie pasuje !!

Gość • Środa [22.05.2019, 15:58:23] • [IP: 178.238.253.***]

Polecam słownik ortograficzny - sz. Gość poniżej.

Gość • Środa [22.05.2019, 15:54:46] • [IP: 5.173.152.***]

DAJCIE LUDZIOM ŻYĆ!!

Gość • Środa [22.05.2019, 15:53:25] • [IP: 83.25.36.***]

Czy w Świnoujściu narzekacze są ? Popłaczcie się jeszcze. Fajna impreza i już. Nie pasi - gnij w domu.

Gość • Środa [22.05.2019, 14:05:14] • [IP: 194.120.84.*]

Fajna imprezka.

Gość • Środa [22.05.2019, 12:08:04] • [IP: 5.173.128.**]

a co z nieczystościami 50łodzi razy 4 ludzi na każdej razy 1, 5 kupy dziennie to jest 300 kup czyli 150 kg g...na i 50 razy 4 osoby razy 2 litry3 razy dziennie tj 1300 l moczu i kuchenno -hig żyg…...to dalsze 1300l i to do wody?

Gość • Środa [22.05.2019, 12:04:33] • [IP: 84.44.205.***]

Do 123...wez sie do pracy buraku a nie zazdroscisz bogatym niemiaszkom.Zawisc i nienawisc to od tego sie nie wzbogacisz, chyba ze bedziesz przewalal tak jak Kaczynski ze Srebrna w Warszawie, czy Morawiecki z czarnymi na gruntach i innych machloikach.

Gość • Środa [22.05.2019, 10:56:43] • [IP: 188.147.104.***]

Irek pokaż kto jest the best :-)

Gość • Środa [22.05.2019, 09:36:10] • [IP: 37.47.168.***]

Gdyby to byli emeryci w łódkach to prezydent by ich zaprosił do miasta, a tak. .. niech spadają.

Gość • Środa [22.05.2019, 09:34:10] • [IP: 176.221.123.**]

Bogate niemiaszki nie mają na co kasy wydawac bo trochę pali taka Krupa

Gość • Środa [22.05.2019, 09:10:38] • [IP: 31.11.128.***]

na której łodzi będzie się lansował prezio -betoniarz

Gość • Środa [22.05.2019, 07:44:18] • [IP: 83.25.16.***]

Czy w Świnoujściu narzekacze są ? Popłaczcie się jeszcze. Fajna impreza i już. Nie pasi - gnij w domu.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 21:41:59] • [IP: 77.88.191.***]

O kturej w swi oujsciu beda?2

Musti • Wtorek [21.05.2019, 21:36:27] • [IP: 213.155.169.**]

Nie plyna z Berlina tylko Ueckermunde jak co roku.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 21:08:06] • [IP: 62.69.229.**]

Pomyśleć, że cała nasza cywilizacja oparta jest na trupach dinozaurów i szczątkach roślin.

JUST ACT 447 • Wtorek [21.05.2019, 19:04:51] • [IP: 176.221.122.**]

ZNOWU BĘDĄ HAŁASOWAĆ, SMRODZIĆ I SZKODZIĆ. BIEDNE PTASZKI MAJĄCE OKRES LĘGOWY W SZUWARACH ZE STRACHU POUMIERAJĄ .

Gość • Wtorek [21.05.2019, 17:34:44] • [IP: 84.233.191.***]

Obszar natura 2000 śmiechu warte beton kurz z portu i takie rozrywki

Gość • Wtorek [21.05.2019, 16:29:41] • [IP: 46.77.145.***]

zeby tylko ten nasz premier ich wpuscil bo moze ktorys z krymu jest

Gość • Wtorek [21.05.2019, 16:15:42] • [IP: 94.42.121.**]

o której godzinie planowani są w Świnoujściu?

Gość • Wtorek [21.05.2019, 16:11:13] • [IP: 178.235.146.***]

IREK PIERWSZY NA MECIE.POZDRAWIAM.W

troll • Wtorek [21.05.2019, 15:58:54] • [IP: 46.46.200.***]

Ciekawe widowisko, szkoda że nie mają, , tankowania, , w Świnoujściu. .

Gość • Wtorek [21.05.2019, 14:13:58] • [IP: 88.218.255.**]

A kto mi za to zapłaci co kur.. ?!

Gość • Wtorek [21.05.2019, 13:57:17] • [IP: 185.210.39.***]

Ale fajne motorówki. .

Oglądasz 1-25 z 26
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z awarią przyłącza, nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Małopolskiej na odcinku od ulicy Szkolnej do Granicznej od godziny 8.00 - 12.00 w dniu 21.10.2021. Za utrudnienia przepraszamy ■
■ W czwartek prognozowany jest bardzo silny, południowo-zachodni wiatr osiągający maksymalnie w porywach do 80-90 km/h, lokalnie 90-100 km/h. Drugi stopień zagrożenia. SKUTKI: uszkodzenia budynków i dachów; utrudnienia komunikacyjne; awarie napowietrznych linii przesyłowych; łamanie drzew, wyrywanie z korzeniami mniejszych drzew. OBSZAR: województwo zachodniopomorskie - całe. Ostrzeżenie opracowało: Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY Sp. z o.o. ■ W niedzielę późnym popołudniem, mieszkańcy miasta dołączyli do ogólnopolskiego protestu przeciw planom wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Oprócz słów sprzeciwu wobec anty-unijnej polityki rządzących, ludzie wołali „gdzie jest prezydent?!!”- dając tym samym wyraz dezaprobaty dla faktu, że zabrakło wśród nich prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz uwielbia chwalić się jak skutecznie pozyskuje unijne środki. Gdy jednak nadeszła chwila by europejskiej solidarności celów publicznie bronić, prezydenta nie było. Polityczna kalkulacja /…/? ■ Od 1 października, podobnie jak w poprzednich latach, w weekendy na przeprawie Warszów kursować będą dwa promy Bielik. Rozkład kursowania promów nie ulega zmianie ■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■