POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.05.2021, 18:28:50] • Świnoujście

Biblioteka: w Tygodniu Bibliotek '2021

W imieniu środowiska bibliotekarzy MBP w Świnoujściu serdecznie dziękuję Dziennikarzom oraz wszystkim Przyjaciołom naszej Biblioteki za pamięć o minionym niedawno Dniu Bibliotekarza oraz o trwającym właśnie XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który tradycyjnie jest obchodzony w dniach 8 - 15 maja. Jest to doroczne święto czytelnictwa, książki, Czytelników i placówek bibliotecznych, które służą swoim Użytkownikom. W latach ubiegłych obchodziliśmy Tydzień Bibliotek uroczyście, z udziałem oczekiwanych sławnych gości (pisarzy, artystów). W czasie pandemii, drugi rok z rzędu wypełniamy swoje codzienne funkcje w skromniejszych warunkach (ale bezpiecznie; ponieważ w naszych placówkach bibliotecznych, które pozostają cały czas otwarte w swoich stałych godzinach, nie odnotowano dotąd ogniska zakażenia). Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Czytelników oraz pracowników Biblioteki są najważniejszymi wartościami w tym trudnym czasie.

Zapraszamy Państwa do Biblioteki Głównej oraz pięciu placówek filialnych przez 5 dni w tygodniu. Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem: "Znajdziesz mnie w bibliotece". Zapraszamy również na naszą stronę internetową oraz Facebooka MBP w Świnoujściu.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu zespołu pracowników Biblioteki
Bożena Łukaszewska
Życzymy zdrowia!


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [18.05.2021, 10:08:21] • [IP: 164.127.218.***]

Pani Bożeno, zabezpieczcie lepiej księgozbiór, by wchodzący obowiązkowo zostawiali odzienie wierzchnie w określonym miejscu, by wchodzili bez torb, plecaków. Czasem po latach chcę jeszcze raz pożyczyć pamiętną książkę, ważną, pożyteczną, a tu.. już jej nie ma, i nie tylko dlatego, że jej ktoś nie oddał. Nie chcę tu więcej pisać, by nie instruować złodziei, ale... wiadomo o co chodzi, a wiem więcej niż ktoś oddalony od spraw biblioteki. Zarządzajcie wspólnym dobrem jak własnym, ksiażki są bardzo cenne. Aha, i nie analizujcie wypożyczalności książek, kwalifikując je do pozostawienia lub pozbycia się ich - np.kilkanaście lat po jej zakupie. Czasem niepożyczanie jakiejś książki wynika z braku jej promowania. Czasem ktoś pożyczy raz na 5 lat, ale może to zmienić wiele - wypożyczający ją może być człowiekiem ważnym dla innych, np.jeśli jest człowiekiem kultury lub pracuje w oświacie.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 22:03:33] • [IP: 88.218.252.**]

Serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników MBP w Świnoujściu.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■