POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.09.2022, 00:13:24] • Świnoujście

Cztery wozy strażackie pod hostelem Stawa

Cztery wozy strażackie pod hostelem Stawa

fot. Mieszkaniec

W sobotę po godzinie 11:00 przy Hostelu Stawa zatrzymały się aż cztery wozy strażackie.

Hostel znajduje się przy ulicy Piłsudskiego. Nie widać było pożaru ani zadymienia. Jednak obecność aż czterech wozów straży pożarnej mogła świadczyć, że dzieje się coś poważnego.

Na miejscu, po przyjeździe strażaków, okazało się, że czujka przeciwpożarowa została uruchomiona przez dym. W jednym z pokoi komuś przypaliło się śniadanie.

Ilość wozów strażackich, zadysponowanych do tego zdarzenia wynika z procedur - alarm dotyczył hostelu, w tym przypadku traktuje się go jak hotel.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Poniedziałek [26.09.2022, 14:59:09] • [IP: 62.69.253.**]

za granicami kraju, przyjazd policji czy straży pożarnej z powodu np uruchomienia czujki przeciwpożarowej czy wezwanie policji z powodu złego zachowania ma swój cennik i widnieją ostrzerzenia.

Gość • Poniedziałek [26.09.2022, 09:44:52] • [IP: 37.248.216.**]

Pewnie Biskup fajkę odpalił 🚬

Gość • Poniedziałek [26.09.2022, 01:45:55] • [IP: 185.210.38.**]

do: Gość • Niedziela [25.09.2022, 12:35:43] • [IP: 5.173.25.**] bo wszyscy byli u ciebie na chacie, jechali w kolejarza a ty byłeś maszynistą.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 22:15:37] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:28:33] • [IP: 46.205.136.**]No tak masz rację w zupełności. Mam nadzieję że sprawa załatwiona tak że sprawca zamieszania zapłacił za tą waszą jazdę. Troszkę się zagalopowałem chyba z nerwów na taki stan rzeczy bo ludzie jak widać są na prawdę straszni. Jeśli jesteś strażak to wiedz że bardzo was szanuje za to co robicie. Pozdrawiam

Gość • Niedziela [25.09.2022, 22:13:44] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:28:33] • [IP: 46.205.136.**]No tak masz rację w zupełności. Mam nadzieję że sprawa załatwiona tak że sprawca zamieszania zapłacił za tą waszą jazdę. Troszkę się zagalopowałem chyba z nerwów na taki stan rzeczy bo ludzie jak widać są na prawdę straszni. Jeśli jesteś strażak to wiedz że bardzo was szanuje za to co robicie.Pozdrawiam

Gość • Niedziela [25.09.2022, 21:54:52] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:28:33] • [IP: 46.205.136.**]No ja wiem że dla ciebie to niezrozumiałe dlatego tak jest że do mewy lub kota wyjeżdżacie czterema wozami. W czym problem żeby stwierdzić że czujka włączyła się od dymu z papierosa albo przypalonej kiełbasy?Nie błysnąłeś teraz, jakby straż była prywatna wtedy liczyłby sie każdy grosz a tak państwo niech buli za głupoty.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 18:53:04] • [IP: 89.151.33.***]

wielkie mi halo szluga w pokoju odpaliłem

Gość • Niedziela [25.09.2022, 16:52:34] • [IP: 46.205.136.**]

14:31- pewnie Polacy typu 175.*** robili bigos. Masakra.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 14:31:27] • [IP: 37.248.175.***]

Pewnie ukraińcy robili smażoną cebulę z ziemniakami. Masakra.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 14:29:18] • [IP: 37.248.175.***]

Chyba to obiekt wojskowy skoro wojskowa straż przyjechała 🤣🤣🤣 mogli jeszcze wezwać ochotników z Karsiborza i Międzyzdrojów i z Wolina bo tylko 4 jednostki to mało mało mało!

Gość • Niedziela [25.09.2022, 14:02:21] • [IP: 89.151.36.***]

Przyjechały cztery bo cztery kotki wlazły na drzewo...

pytek • Niedziela [25.09.2022, 13:29:27] • [IP: 178.235.146.***]

nie warto komentowac jaja sobie robia za nasze pieniadze

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:28:33] • [IP: 46.205.136.**]

10:52:57] • [IP: 37.8.230.***] Kolejny geniusz, on chce telefonicznie sprawdzać stan zagrozenia pozarowego. Spodziewany dialog: Halo, panie strazak, dymi sie cholernie! Strazak:- A kto i skad dzwoni? - Tu ja, babcia klozetowa, matka znanego, elokwentnego pisarza forum lokalnego 37.8.230.***, pracujaca w hostelu na Pilsdudskiego, majaca odznake Złotego Klopa!" - Strazak: Tego trenera? Aa, diabła tam, powiedz pani, dlaczego sie tak dymi? - Babcia: A, myślem se, . .urva, że cep zostawił garnek z czyms na kuchni, bo dymi. Z balkonu widać. Strazak: Dobra, niech pani wyjdzie na balkon i zrobi nam fotke, wysle na Facebooka Strazy, dam to na Instagram mojego szefa, niech bedzie spokojny, a twoj synalek babciu, znany dpecjalista od strazakow stuli mordkę, jak pokazemy fotkę. A wysylam do was jednego strazaka z wiadrem wody, bo boje sie, że w Radissonie cos sie zapali, a Radisson jest 25 razy wiekszy od waszego hosteliku. Nara, babcia, sie ma!

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:21:40] • [IP: 176.221.123.***]

w szkole podstawowej Nr 1 też byli i sprawdzali Budynek

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:18:19] • [IP: 46.205.136.**]

11:04:59] • [IP: 37.8.230.***] Co by bylo, gdyby babcia miała wąsy? Byłaby dziadkiem. Co by było, gdyby w czasie interwencji w porcie wojennym doszlo do pożaru i nawet ich straż nie moglaby tego ugasić? Odpowiedź w stylu 230.***:" To na wszelki wypadek wysyłać trzech strażaków pieszo z drabiną aluminiową na ramieniu, na wszelki wypadek, by miec w zapasie na pomoc dla portu wozy pożarnicze!" Nie chce mi sie tego glupiego wpisu powaznie komentowac, ale moze dzieci nas czytaja, to napisze powazniej: jesli w danym miejscu interwencji nie ma spodziewanego zagrożenia, a wybuchl pozar gdzie indziej, to sie wysyła częsc wozów z danego miejsca do miejsca nowego pożaru - mamy XXI wiek, telefony komórkowe, krotkofalówki, STRAŻ TEZ JE MA!! A siano we łbach mają liczni" specjalisci" na tych forach, cepy straszliwe, nie wiem, może to efekt nowej mutacji covidu, wypisywanie takich bredni?

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:08:45] • [IP: 46.205.136.**]

12:03:36] • [IP: 176.221.122.***] wzorcowa glupota:" widać, że żadnego zagrożenia nie było". A od KIEDY widać? Od momentu, gdy strażacy weszli do budynku i to sprawdzili. Wg twojej idiotycznej logiki policjanci idąc na interwencje do przedszkola powinni zostawic w komendzie pistolet, miotacz gazu i kajdanki, a nawet moze przebrac sie za pszczółkę Maję.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 12:35:43] • [IP: 5.173.25.**]

A czemu nie pojechało 7 zastępuf strarzy i 42 ministrantuf i25 ksiendzuf i 13 biskupuf i 48 arcybiskupuf i 63 kardynałuf i 25 papierzy. No czemu no pytam się czemu. No pytam się

Pingu • Niedziela [25.09.2022, 12:03:36] • [IP: 176.221.122.***]

Dp strażaka któy ewidentnie miesza dwa pojęcia - emocje i procedury.Kto i gdzie się dostanie to nie ma nic do tego, że podstawą akcii powinno być - dobranie sił i środków do zaistaniałęgo zagrożenia.Jeśli była potrzeba, to powinno być tam i 8 zastępów straży.Ale czy była? To że procedury przyjmujemy niemieckie czyli idioeuroejskie gdzie zamyka się połowę Niemiec, bo zapalił się komuś śmietnik nie znaczy, że to jest normalne. Więc albo powiedz, że takie są procedury, albo pokaż, że użycie takich środków było konieczne. Widać wyraźnie, że wielkiego zagrożenia życia, zdrowia i mienia tam nie było więc rozpisywanie się o walce strażaków o życie gości w hostelu jest dość mocno naciągane.Zostaje tylko narracja, że mamy takie procedury i tego Ty musisz się trzymać.Natomiast większość ludzi po obejrzeniu akcji zastanawia się po co tylu ludzi do gaszenia ognia który można zagasić kubkiem wody i kocem gaśniczym przez niespecjalnie sprawnego emeryta.

Gość X • Niedziela [25.09.2022, 11:48:19] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Niedziela [25.09.2022, 02:08:57] • [IP: 104.244.72.***] za przeproszeniem g.. wiesz i g.. piszesz. ten budynek nie jest własnością Orange już od lat, maja tam jeszcze tylko swoje pomieszczenia z centrala.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 11:04:59] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [25.09.2022, 10:04:44] • [IP: 46.205.132.**]TERAZ WYOBRAŹ SOBIE ŻE STRAŻ DOSTANIE W TYM SAMYM CZASIE JESZCZE WEZWANIE DO DWÓCH ALBO TRZECH HOTELI I CO WTEDY??MACIE 12 WOZÓW PLUS OBSADĘ ETATOWĄ??

Gość • Niedziela [25.09.2022, 11:00:48] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [25.09.2022, 09:04:05] • [IP: 45.141.1.***]Ja szanuje strażaków za ich pracę tylko zrozum że wasi przełożeni-decydenci po prostu psują wam reputację i tyle. Nie raz już pisaliście zażalenia na swoich przełożonych min na tym forum. Za procedury odpowiadają decydenci a wy wykonawcy musicie to realizować i zawsze jest tak że to wy obrywacie po uszach za ich błędy. Jeszcze raz szacunek dla was ale decydenci niestety to porażka totalna.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 10:52:57] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [25.09.2022, 10:04:44] • [IP: 46.205.132.**] Kolego w dobie telefonów i świetnej technologii informacyjnej i monitoringu nie trudno jest stwierdzić co się dzieje. Ja wiem że dla takich jak ty to myślenie jest abstrakcją i bardzo łatwo jest dysponować publicznymi pieniędzmi.Skoro dzwoniąc po pogotowie dyspozytor zanim wyśle karetkę zadaje mnóstwo pytań aby zweryfikować sprawę to chyba straż też może takie procedury opracować. Frustrat to jesteś ty bo widać że zablokowało ci szare komórki w mózgu. Trzeba nauczyć się korzystać ze zdobyczy techniki a nie bezmyślnie jeździć po mieście.To nie hejt tylko zdroworozsądkowe myślenie.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 10:29:16] • [IP: 178.238.250.**]

A gdzie ten hostel ma miejsca parkingowe?

Gość • Niedziela [25.09.2022, 10:15:07] • [IP: 37.47.176.***]

W tym hostelu najpilniej strzeżoną tajemnicą są właśnie ceny - nigdzie nie ma jaki jest koszt, już prędzej dowiem się, gdzie jest ukryta Bursztynowa Komnata. Po co ta tajemnica? Pierwsze co sprawdza klient, to położenie, a potem właśnie cena i standard. A poza tym, hostel oznacza niskie ceny, a nie 200 zł za dobę, to jest po prostu zwykły hotel.

Gość • Niedziela [25.09.2022, 10:04:44] • [IP: 46.205.132.**]

9:48- to TY od grzania tyłka przed ekranem masz odmienny stan umysłu - na ekranie świat jest taki jak zapyerdziane twoje gacie im.Ferdka z Kiepskich. Strażacy, gdy zastaną w hotelu ludzi, mogą ich często uratowac tylko wyjątkowo wielką siłą środków. Ludzi prymitywnych, z frustracjami w życiu osobistym, niespełnieniem życiowym, nie obchodzą realia, szukają obiektu do hejtowania

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do godziny 12.00 w Świnoujściu, do puszek WOŚP zebrano już 20 000 złotych ■ W ciągu dnia na południu i wschodzie będą pojawiać się opady śniegu powodujące oblodzenie. Poza tym rano i wieczorem w większości kraju wystąpi śliskość nawierzchni spowodowana szronem oraz miejscami marznącą wilgocią ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■