POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.09.2022, 19:39:11] • Świnoujście

Okradziono Ukrainkę

Okradziono Ukrainkę

fot. Sławomir Ryfczyński

Obywatelka Ukrainy straciła plecak z pieniędzmi i dokumentami. Na posesji przy ulicy Bohaterów Września w Świnoujściu ktoś ją okradł.

Do zdarzenia doszło 27 września, około godziny 18.30 na posesji przy ulicy Bohaterów Września w Świnoujściu. Plecak był najprawdopodobniej na rowerze. W środku znajdowała się pokaźna kwota pieniędzy w polskiej walucie oraz dokumenty. Należały do obywatelki Ukrainy.

Okradziono Ukrainkę

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce przyjechały dwa radiowozy na świetlnych sygnałach. Sprawdzano sąsiadujące z posesją ogródki.

Sprawę bada prokuratura. Czekamy na więcej informacji z policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Niedziela [02.10.2022, 01:43:56] • [IP: 5.173.196.**]

Coś tu nie gra... Masz dużą sumę pieniędzy i zostawiasz ją w plecaku na rowerze, serio?

Gość • Sobota [01.10.2022, 20:09:22] • [IP: 178.238.249.**]

Czy ta tzw ukrainka u siebie w kraju zostawiała również pokaźne kwoty w plecaku, na rowerze ? To zwykła oszustka jest. Dziękuje za uwagę.

Gość • Sobota [01.10.2022, 19:14:05] • [IP: 178.238.252.***]

Wow jak by kogoś okradli wszyscy mieli by to gdzieś. Jeszcze napiszcie UKRAINKA!! Wszystko dla nich wszystkie świadczenia i cała masa pomocy. A polskie rodziny maja często mniej pomocy niż oni. I po co rząd nadaje im numer pesel.

Gość • Sobota [01.10.2022, 10:39:08] • [IP: 46.205.128.**]

23:31 • 37.47.165.** Twój stan umysłu i mentalności to zbydlęcenie

Gość • Sobota [01.10.2022, 10:13:25] • [IP: 176.221.123.**]

Szkoda że tak wybiórczo działa policja. Gdy mnie okradziono, dostarczyłem nagranie z monitoringu gdzie widać jak na tacy, imię, nazwisko, pesel i 3 adresy, zameldowania, jego rodziców i adres jego kolegi u którego przebywa. W dodatku spotkałem go pod jego mieszkaniem, zadzwoniłem po policje, ale wystarczyło że wszedł do mieszkania kolegi i już nic nie mogli zrobić. Drugi raz uciekł w las na Markiewicza to też policja powiedziała że go szuka, a stanęła na parkingu koło cmentarza i jadła śniadanie. Po czym dostaje list że umarzają bo nie znają sprawcy kradzieży. A łup miał na kilka tysięcy złotych. I to nie pierwsza sytuacja, w której Policja olała temat. Wolą mandaty wstawiać Polakom, bo chyba się boją bariery językowej. Gdy Niemiec zaparkuje w złym miejscu czy łamie przepisy ruchu to nie reagują, ale świecą na niebiesko jak tylko polakowi powinie się noga. Prosty przykład, radze poobserwować deptak.

Gość • Sobota [01.10.2022, 08:23:52] • [IP: 89.174.73.**]

Jakie to ma znaczenie czy Ukrainkę czy Niemkę czy Polkę okradziono kobietę wszystko

Gość • Sobota [01.10.2022, 06:00:32] • [IP: 37.248.169.***]

oczernianiem Ukraińców zajmują się miejscowe ruski

Gość • Sobota [01.10.2022, 03:13:28] • [IP: 46.205.128.**]

21:32- to ty jesteś patologia - jak można żyć bezpiecznie z kimś, kto uważa, że kradzież tylu pieniędzy Ukraince jest nieważna. Martwica sumienia, ciasny egoizm i ksenofobia.

Gość • Piątek [30.09.2022, 21:32:44] • [IP: 46.205.140.***]

Kużwa do ukrainki dwa radiowozy przyjechały szukać kasy A poważne sprawy umażają patologia

Gość • Piątek [30.09.2022, 19:41:37] • [IP: 80.146.224.***]

] • [IP: 37.47.186.**] to zwijaj wrotki i po co się żalisz

Gość • Piątek [30.09.2022, 18:05:43] • [IP: 37.248.218.***]

W Holandi tez r, adzi pis tam tsz inflacja 17%. Jarek to ma jednak wplywy:)

Gość • Piątek [30.09.2022, 16:32:52] • [IP: 213.155.174.***]

Świnoujście jest zdemoralizowane. Tu złodziej na złodzieju. Nawet dzielnica Złodziejowo jest. Kobieta nie wiedziała i zostawiała wszystko jak w Norwegii, gdzie nikt nie rusza jeśli nie jego. Winna jest policja i włodarze miasta, którzy zlikwidowali areszt.

Metalista • Piątek [30.09.2022, 16:28:56] • [IP: 37.248.223.**]

Defraudacja żeby nie mówić kradzież powierzonego mienia, , , , najlepiej powiedzieć że ktoś ukradł.

Gość • Piątek [30.09.2022, 15:14:48] • [IP: 188.147.4.***]

Ciekawe, njak ojcu ukradli saszetkę z 3k w środku z klatki, z jedynym podejrzanym to nic te policyjne pondy nie zrobiły...alrymbardziej prokuratura.

Gość • Piątek [30.09.2022, 15:14:11] • [IP: 46.204.32.**]

Okradziono? I co w związku z tym?? Mamy zrzutkę zrobić??

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:11:52] • [IP: 5.173.24.*]

Wojna na Ukrainie a młode ukraińskie chłopaki w swojej ojczyźnie zwlolnieni ze służby wojskowej z uwagi na kiepski stan zdrowia, pracują po budowach, na stoczni prywatnej itp. Czy polski klimat pomaga tak szybko wrócić do zdrowia??Taki dobry mamy klimat :) a w Świnoujściu mamy klimat szczególnych-dla bogatych Uchodźców ;)

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:59:49] • [IP: 2.106.93.**]

Nie piszcie ludzie bzdur. Biedaczka z tej strasznej wojny na Ukrainie dostała traumy. Za tę traumę nasz gorącego serca rząd dał jej 10 tysięcy. Resztę dozbierała sobie ze wszystkich plusów, które jej miłościwie nam panujący dali. Może zrzutkę zrobimy dla niej?

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:50:14] • [IP: 5.173.27.***]

Ktoś wie kto to??

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:36:28] • [IP: 62.69.231.**]

To z naszego socjalu tyle uzbierała? Dziwne, bo mi się nic nie należy i pokaźną sumą nie dysponuję.

Gość:mada • Piątek [30.09.2022, 12:48:41] • [IP: 46.205.128.**]

Mnie okradli Ukraińcy. Pomagałam zrobić zakupy. Była jedna młoda kobieta i dwóch mężczyzn. Ta grzeczność kosztowała mnie 850 zł.

Gość • Piątek [30.09.2022, 12:36:46] • [IP: 94.254.205.***]

Wielkie halo 🤦‍♀️

Gość • Piątek [30.09.2022, 12:29:25] • [IP: 5.173.174.*]

To tym razem który? Gacek czy Krysiak??

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:55:54] • [IP: 185.220.101.**]

Mogła siedzieć u siebie na dupie, to by jej nie okradli. A jak Ukraińcy Polaków okradają, biją, to jakoś jest cisza w tym temacie.

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:50:03] • [IP: 176.221.123.**]

Plecak na rowerze można zostawić tylko w Niderlandach.

Gość • Piątek [30.09.2022, 10:59:52] • [IP: 176.221.123.**]

Skąd miała pieniądze?legalne źródło?pracuje?czy kolejna damessa?ile wpłaciła na pomoc dla swojego kraju?a może to ustawiona kradzież i tam niczego nie było?

Oglądasz 1-25 z 68
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■