POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [28.09.2022, 18:31:54] • Świnoujście

FREGATA popłynęła. Miasto rzuci koło ratunkowe?

FREGATA popłynęła. Miasto rzuci koło ratunkowe?

fot. Sławomir Ryfczyński

Działa dopiero rok, a już ma ponad półtora miliona złotych straty. Sytuacja otwartego z wielką pompą Zakładu Opieki Długoterminowej „FREGATA” będzie tematem czwartkowej sesji rady miasta.

ZOD „FREGATA” przy ul. Bydgoskiej wykazał stratę za rok obrotowy kończący się dnia 31 grudnia 2021 r. w wysokości 1 662 541,28 zł. Spółka, której jedynym wspólnikiem jest miasto, nie posiada kapitału zapasowego w kwocie wystarczającej na całkowite pokrycie wygenerowanej straty.

Częściowe pokrycie straty w wysokości 431.918,97 zł nastąpi z kapitału rezerwowego spółki – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który przygotowano na czwartkową sesję. – Mając na względzie postanowienia kodeksu spółek handlowych, które dopuszczają możliwość pokrycia straty poprzez obniżenie kapitału zakładowego spółki zasadnym jest, aby stratę w wysokości 1 230 600 zł pokryć poprzez obniżenie kapitału zakładowego.

W celu obniżenia kapitału zakładowego – czytamy dalej - koniecznym jest przeprowadzenie procedury umorzenia 12 306 udziałów o wartości 100 zł każdy, należących do wspólnika Gminy Miasto Świnoujście. Obniżenie kapitału zakładowego spółki nastąpi poprzez dobrowolne i nieodpłatne umorzenie udziałów.

Nasze społeczeństwo jest coraz starsze i coraz bardziej schorowane. Budowa placówki była więc pożądana i długo przez naszych mieszkańców wyczekiwana. Czy przyczyną porażki była cena pobytu w placówce (7500 zł za miesiąc)? Tego dowiemy się zapewne na sesji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 74

Gość • Niedziela [02.10.2022, 22:49:54] • [IP: 88.218.252.**]

od kiedy leza za darmo przeciez kazdemu lezacemu odciagaja zemeryturybardzo duzo licho co zostaje ztej emryturki i piszesz ze zadarmo nie wiesz to glupot nie wymyslaj kto dlugow narobil to odpowie nie potrafi niech sie nie bierze zato drapnal to niech odda koniec kropka

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:34:29] • [IP: 178.238.253.**]

To gdzie przez rok był wspólnik i rada nadzorująco -kontrolująca.Jak można dopuścić do takiego długu, dlaczego wcześniej nikt nie zareagował z rządzących!Kto poniesie konsekwencje takiej niegospodarności? Chyba po kwartale w każdej jednostce miejskiej robi się analizy finansowe ! Skandal!!

Gość • Sobota [01.10.2022, 14:39:16] • [IP: 37.47.149.**]

To gdzie przez rok był wspólnik i rada nadzorująco -kontrolująca.Jak można dopuścić do takiego długu, dlaczego wcześniej nikt nie zareagował z rządzących!Kto poniesie konsekwencje takiej niegospodarności? Chyba po kwartale w każdej jednostce miejskiej robi się analizy finansowe ! Skandal!!

Gość • Piątek [30.09.2022, 16:40:35] • [IP: 176.221.122.**]

Trudno kierowac taka placowka, kiedy za sznurki pociaga rada miasta.

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:07:05] • [IP: 83.3.66.*]

A czy Zarząd (Prezes) dostał absolutorium bo w KRS tego nie widać (brak uchwały)?

Gość • Piątek [30.09.2022, 08:54:13] • [IP: 178.238.245.**]

Narobić długów i uciec. Wielkie aspiracje, a płace marne. Ot, taka pani prezes. Wysoko się nosi, a burak jakich mało. Szkoda, bo praca wdzięczna, pacjenci wspaniali.Starość się Panu Bogu nie udała i każdy z nas będzie potrzebował opieki, pani prezes także. Awansując trzeba być dobrym dla ludzi, bo jak się spada, to napotyka się ich ponownie.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 22:04:10] • [IP: 176.221.122.**]

Do 31, myślący?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 20:47:17] • [IP: 78.11.31.***]

Barany miejscowe, tam leżą Wasi bliscy, którym trzeba pampery wymieniać i karmić. Zajmijcie się nimi sami, a nie będzie potrzeba takich zakładów. 53 osoby leżą za darmochę. Płaci NFZ za nich, ale Wy jak mopik tylko 7 tysia i siedem tysia. Sami gówna swoim wybierajcie

Gość • Czwartek [29.09.2022, 19:19:16] • [IP: 176.221.123.***]

A miało być tak pięknie. Taka super Pani prezes. A jak zdłużenie to zrezygnwała... ciekawe. A poniesie odpowiedzialność?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 18:23:13] • [IP: 37.47.189.**]

A gdzie był nadzór ze strony władzy miasta? Chyba miasto od tego jest aby kontrolować spółki! Marnotrawienie pieniędzy.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 17:58:06] • [IP: 88.218.252.**]

A stary dom opieki na Żeromskiego kupił za półdarmo niemiecki biznesmen! Trzeba było tam wyremontować za dużo mniejsze pieniądze, ale Gumolep zawsze robił dobre interesy. Komu opchnie basen na Żeromskiego? Wiadomo, że nie będzie to nic dla mieszkańców, ale następny hotel?! Temu panu już dziękujemy!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 17:32:47] • [IP: 185.210.36.***]

Przecież to nie jest zakład dochodowy!! Kto wymyślił, że w obecnych czasach, musi być zysk. Wcale nie dziwne, że dyrektor odeszła (czy odesłano), nieważne. W tym mieście nie robi się takich inwestycji jak budowa nowego domu opieki, na którym rządzący chcą zarabiać! Myślą, że wydali miliony, nie swoje, i to się będzie im zwracać.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 15:32:07] • [IP: 46.215.141.***]

W takim dużym ośrodku nawet kuchni nie wybudowali.Jedzenie z kateringu ciekawe czy gdy dowiozą jest zjadliwe.Personelu też brak, bo praca tam nie jest lekka.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 14:58:39] • [IP: 5.173.33.**]

Jak takie ceny za miesic 9.tysiecy a jedzenie jak w szpitalu zuoaleczna podstawa sale puste bo moia wiecznie ze niema miejsca zeby ludzue szli pruwatnie a nie na NFZ żeby kase nawalić w kieszenie no i standrdem ze zeczy giną na okragło.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 13:56:58] • [IP: 5.173.31.**]

Komuna

Gość • Czwartek [29.09.2022, 13:35:25] • [IP: 5.173.159.**]

Pani Prezes od siedmiu boleści. Jeszcze nie słyszałem dobrego słowa o niej. A słyszałem wiele.. Zadlużyła zakład maksymalnie. Ktoś jej na to pozwolił. Sami sobie odpowiedzcie. A dla naszych rodziców jak nie było tak dalej nie ma. Albo na śmieszne 3 miesiące!!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 13:15:50] • [IP: 37.47.177.**]

Prezesowanie się opłaca

Mieszkaniec • Czwartek [29.09.2022, 11:44:24] • [IP: 46.205.140.**]

Sam mam babcię w DPS-ie, której po odjęciu 70% ponoszonych przez nią zostaje około 500-600 zł. Jest chora na Alzheimera, już wymaga opieki całodobowej. Ma 92 lata. Oby się kiedyś spotkała na tamtym, lepszym świecie ze swoją wnuczką, zmarłą w czerwcu 2021 roku...

Gość • Czwartek [29.09.2022, 10:41:08] • [IP: 89.151.34.***]

Obniżyć ceny to będą chętni bo te 7500 to tylko milionerów stać a oni taki ośrodek mają w d...e. a noże to tylko dla NIEMCÓW to dlaczego wybudowali za naszą kasę

Gość • Czwartek [29.09.2022, 09:17:40] • [IP: 213.7.218.***]

To jak miasto ma dokładać 1, 6 miliona to chociaż ZOD mógłby za te pieniądze kilkadziesiąt osób przyjac

Gość • Czwartek [29.09.2022, 08:51:34] • [IP: 176.221.122.***]

To Panstwo nie powinno dbac o takie placówki a nie niszczyć rozdają pieniądze a tu trzeba wesprzeć nie podnosić prądu itd.To co się dzieje to włosy się jeża i nie rozumiem naszego społeczeństwa, że to tolerują co za znieczulica...

Gość • Czwartek [29.09.2022, 08:44:13] • [IP: 122.155.174.***]

Fajne macie te swoje demokratyczne rządy:) Widział ktoś kiedyś urzędnika, który poniósł odpowiedzialność za swoje błędy? Ale nie żal mi was. Jesteście durnym społeczeństwem, który łyka te tanie gadki o tym super ustroju:)

Gość • Czwartek [29.09.2022, 08:34:18] • [IP: 83.3.66.*]

A co z konkursem na Prezesa Fregaty? I konkursem na Prezesa Uzdrowiska?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 08:30:33] • [IP: 83.3.66.*]

A co z konkursem na Prezesa Fregaty? I konkursem na Prezesa Uzdrowiska ?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 08:21:23] • [IP: 37.248.219.***]

Jeżeli po jednej dobie każą odebrać seniora bo błąka się po korytarzu to nie dziwo że tonie w długach 😭

Oglądasz 1-25 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ostrzeżenie meteorologiczne od godz. 06:00 dnia 03-12-2022 do godz. 10:00 dnia 04-12-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów śniegu i deszczu ze śniegiem powodujących gołoledź i oblodzenia. Opady najpierw zaczną występować w południowych rejonach i będą się przesuwać w kierunku na północ i północny wschód obszaru. Najdłużej zagrożenia utrzymają się w powiatach północnych i wschodnich. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■