POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.09.2022, 10:51:25] • Świnoujście

Urząd Miasta: Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

Urząd Miasta: Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Budowa kompleksu sportowego Uznam Arena i rozbudowa szkoły CEZiT przy ulicy Gdyńskiego wygrała 26. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku w kategorii obiekt sportowy. Wczoraj (środa) w imieniu mieszkańców nagrodę odebrała I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

- To bardzo prestiżowy konkurs. Członkowie jury osobiście odwiedzają, wizytują wszystkie Inwestycje, obiekty, które zostały zakwalifikowane do finału. Byli tak i u nas w Świnoujściu – mówi Barbara Michalska. – Cieszymy się, że nasz obiekt został tak wysoko oceniony.

W Uznam Arenie są 25-metrowy, sportowy basen pływacki z ruchomym dnem, basen dla dzieci z elementami rekreacji wodnej, sauna, siłownia, hala sportowa do gry w piłkę ręczną sitkową, koszykówkę i nożną. Jest też zewnętrzne, wielofunkcyjne boisko z miejscami dla publiczności. Obiekt jest połączony łącznikiem ze znajdującą się obok szkołą Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. W ramach tej inwestycji wykonano także nadbudowę samego budynku szkoły, w której znajdują się pracownie gastronomiczne i sale wykładowe.

Wykonawcą kompleksu była firma Mirbud ze Skierniewic. To ta sama, która w Świnoujściu wybudowała Zakład Opieki Długoterminowej oraz miejskie przedszkole przy ulicy Bydgoskiej.

Urząd Miasta: Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Uznam Arena to już czwarty świnoujski obiekt, który zwyciężył w tym prestiżowym konkursie. Wcześniej były to zmodernizowany budynek szpitala miejskiego (2008 rok), przebudowany Plac Wolności (2013 rok) i Amfiteatr im Marka Grechuty z jego wyjątkowym zadaszeniem (2014 r.).

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, a patronat mają m.in. ministerstwa infrastruktury, klimatu i środowiska, rozwoju i technologii oraz sportu i turystyki.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 75

Zdegustowany • Niedziela [23.10.2022, 12:28:37] • [IP: 174.212.34.***]

Przy ulicy Gdyńskiego, powiadacie? A kimże był ów Gdyński i czym się zasłużył? Kiedyś mieszkałem przy ulicy Gdyńskiej ale widzę, że nowy ład to i nowe ulice. A co do nagrody.. jeden pusty łeb przyznał drugiemu pustemu puchar, hotel, delegacja, kawusia, ciasteczko, przejazd do Wawy, dieta i pensyjka się zgadza. Pożytku żadnego ale ważne, że mam pracę! Baśka, mam nadzieję, że wspomniałaś o autorskim planie zawężania ulic?

Zdegustowany • Piątek [07.10.2022, 21:22:17] • [IP: 174.196.209.***]

Przy ulicy Gdyńskiego, powiadacie? A kimże był ów Gdyński i czym się zasłużył? Kiedyś mieszkałem przy ulicy Gdyńskiej ale widzę, że nowy ład to i nowe ulice. A co do nagrody.. jeden pusty łeb przyznał drugiemu pustemu puchar, hotel, delegacja, kawusia, ciasteczko, przejazd do Wawy, dieta i pensyjka się zgadza. Pożytku żadnego ale ważne, że mam pracę! Baśka, mam nadzieję, że wspomniałaś o autorskim planie zawężania ulic?

Gość • Niedziela [02.10.2022, 07:19:04] • [IP: 77.252.46.**]

Obiekt może i ok, ale mnie zastanawia nadal miasto pcha kasę w różne projekty mniejsze większe, kupiliście tam super kanale za kule kasy, jakieś dziwne inne dodatki a od młodzieży któraś trenuje w Osirze pobieracie opłaty nie chodzi o ich wielkość tylko nic tym dzieciakom nie dajecie na zawody pływackie nie jeżdżą..., brak jakieś komunikacji z rodzicami, a teraz ponoć nie zakupicie strojów dla sekcji siatkarskiej bo za mało jest pieniędzy śmieszni jesteście. Chcecie mieć super sportowców siatkarzy, pływaków, biegaczy a zero finansowania.Nalezaloby przejrzeć budżet i wydobyć kasę dla tych dzieci.

Gość • Sobota [01.10.2022, 17:24:07] • [IP: 5.174.8.**]

Oj pomarszczona JUŻ TA ARENKA

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:20:35] • [IP: 37.248.168.**]

Byłam już parę razy. Warunki super. Piękny budynek czepiacie się jak zwykłe

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:47:28] • [IP: 37.8.231.***]

Tyle tandety co na tym pseudo obiekcie sportowym to nie widziałem jak żyję. Ale za chwile możemy dowiedzieć się ze to najlepszy obiekt na świecie a kto wie moze i w galaktyce.

Marcin • Piątek [30.09.2022, 11:21:49] • [IP: 213.155.174.***]

Propaganda gorsza niz za czasow PRL. Mam wrazenie ze stoi za tym jakas mafia. Ten basen to jest straszny bubel, za ktory powinny byc liczne dymisje min tej pani ze zdjecia. Zaraz po otwarciu pekl kociol i wszystko zostalo zalane. Oswietlenie energooszczedne LED nie dziala tylko swieca halogeny, bo zstosowano oswietlenie nie nadajace sie do takiej wilgoci. Firma nie chce naprawic tego bubla. Dopiero co dach robili, bo juz przeciekal. Pod prysznicami zbiera sie grzyb. Tak samo pod sufitem zbiera sie grzyb, bo nie ma wentylacji. To jest szczyt bezczelnosci i powinno byc zlozone zawiadomienie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestepstwa.

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:04:58] • [IP: 213.155.174.***]

Ręka rękę myje.

Gość • Piątek [30.09.2022, 10:05:35] • [IP: 5.173.156.***]

Przyznajcie tej Pani Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za Mulnik nawet dajcie jej dwie może sobie pójdzie.

Gość • Piątek [30.09.2022, 09:38:58] • [IP: 176.221.123.***]

ta Pani Wiceprezydent prowadziła w Warszawie Rozmowy na temat Budowy Tunelu z Rządzącą Katolicką PIS i będzie Tunel otwartyw Maju 2023 r

Gość • Piątek [30.09.2022, 09:26:46] • [IP: 37.47.184.***]

Basen na miarę Miasteczka Wolin nie ujmując wolinianom a nie bogatego miasta! Kpina

Gość • Piątek [30.09.2022, 09:23:26] • [IP: 37.30.100.**]

Basia to fajna mamuśka i fajnie wygląda czarnulka.

Gość • Piątek [30.09.2022, 06:37:49] • [IP: 89.171.59.***]

ale gul skoczył buractwu !!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 23:48:35] • [IP: 185.210.37.*]

czy Gdyński to inaczej ulica Kaczyńskiego?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 23:37:08] • [IP: 178.235.187.***]

Im sie coś popieprzyło...to w Krakowie.W Świnoujściu nie ma ulicy Gdyńskiego.Tylko co tam robi nędza prezydencka i wyjątkowo arogancka baba?

Zdegustowany • Czwartek [29.09.2022, 23:28:01] • [IP: 174.242.64.***]

Przy ulicy Gdyńskiego, powiadacie? A kimże był ów Gdyński i czym się zasłużył? Kiedyś mieszkałem przy ulicy Gdyńskiej ale widzę, że nowy ład to i nowe ulice. A co do nagrody.. jeden pusty łeb przyznał drugiemu pustemu puchar, hotel, delegacja, kawusia, ciasteczko, przejazd do Wawy, dieta i pensyjka się zgadza. Pożytku żadnego ale ważne, że mam pracę! Baśka, mam nadzieję, że wspomniałaś o autorskim planie zawężania ulic?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 22:02:25] • [IP: 176.221.122.**]

Takie nagrody mozna kupić, to tajemnica poliszynela.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 21:46:08] • [IP: 176.221.122.***]

no pewnie z kanapa za 40 tys.zl, koniecznie najlepszy obiekt

Mopsik • Czwartek [29.09.2022, 20:55:58] • [IP: 37.47.186.***]

Trzeba uwazac, bo to babsko za duzo sie ostatnio lansuje i za duzo robi judaszowe usmieszki. Moze probowac bezczelnie kandydowac na prezydenta miasta. To by byla katastrofa. Totalna drozyzna i beton pod cwaniakow, ktorzy skupuja apartamenty i piora kase. Ta baba to wrog mieszkancow.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 20:55:34] • [IP: 5.173.176.**]

No i co, wiecznie niezadowoleni durnie? Zatkało kakao?

Król Majtek I • Czwartek [29.09.2022, 20:21:06] • [IP: 5.173.30.**]

O! Pani, która kupiła bieliznę i na drugi dzień po balu, chciała ją zwrócić.Kiedy jej odmówiono, rzekła: pani nie wie kim ja jestem, po czym rzuciła majtki i wyszła.Klasa sama w sobie.

Mieszkaniec • Czwartek [29.09.2022, 19:55:00] • [IP: 65.108.7.**]

Te szkodniki rzadzace miastem na szkode mieszkancow robia sie coraz bardziej bezczelne i zuchwale. A gdzie jest CBA ? Moze trzeba masowo zglaszac te inwestycje do prokuratury?

Gosia • Czwartek [29.09.2022, 19:41:24] • [IP: 213.155.174.***]

Zobaczcie jakie ta osmiornica ma macki dlugie. Jak dla mnie to ta inwestycja to byl pokaz niegospodarnosci odpowiedzialnych za ta budowe. Ta baba ze zdjecia to straszny szkodnik. Pewnie bedzie kandydowac na prezydenta, o ile Gargamel dotrzyma slowa i nie bedzie kandydowal.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 19:40:56] • [IP: 178.37.91.***]

Chyba pęknę ze śmiechu...! i dam na mszę, oby tak dalej się Nam wiodło...

Gość • Czwartek [29.09.2022, 19:33:20] • [IP: 213.155.174.***]

Haha to jest dopiero bezczelność. Ręka rękę myje. Uznam Arena to największy bubel w mieście. Dach przecieka, ciągłe awarie i wydane pieniądze na głupoty takie jak mech za ciężkie pieniądze i kanapa kiczowata za 40 tys zł.

Oglądasz 1-25 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■