POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [26.11.2022, 22:29:25] • Świnoujście

Jak uzyskać dotację do zakupu węgla przy dwóch niezależnych gospodarstwach domowych pod jednym adresem? MOPR odpowiada na pytanie

 Jak uzyskać dotację do zakupu węgla przy dwóch niezależnych gospodarstwach domowych pod jednym adresem? MOPR odpowiada na pytanie

autor: Klaudia Baran(fot. stock.adobe.com/pl )

O przypadku dwóch odrębnych rodzin mieszkających pod jednym adresem w budynku przy ulicy Zalewowej, które chciałyby otrzymać dotację do zakupu węgla, nasza redakcja dowiedziała się od samych zainteresowanych. Czas ucieka, rodziny nie mają węgla, a chciałyby go kupić. Redakcja portalu iswinoujscie.pl zwróciła się więc do odpowiednich urzędników z pytaniem, czy ktoś wyda decyzję o przyznaniu dotacji dwóm różnym gospodarstwom domowym. Odpowiedzi udzielił Rzecznik Prezydenta Jarosław Jaz.

- W odpowiedzi na zapytanie, dotyczące uzyskania dotacji do zakupu węgla przy dwóch niezależnych gospodarstwach domowych rodzin mieszkających pod jednym adresem, informuje, iż zgodnie z nowymi przepisami tj. art. 3c i 3d Ustawy z dnia 05 sierpnia 2022 r.o dodatku węglowym (DZ.U. 2022.1692 ze zm.), pozwalają one na przyznanie dodatków węglowych dla kilku gospodarstw domowych, jeżeli do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie (dla tych gospodarstw) odrębnego adresu zamieszkania, ale tylko w sytuacji, jeżeli podjęte zostały przez wnioskodawców kroki formalne, prowadzące do nadania odrębnego miejsca zamieszkania tj. wyodrębnienia samodzielnego lokalu mieszkalnego.

Taki dodatek może zostać przyznany w formie decyzji administracyjnej, po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego. Wywiad taki przeprowadza się w celu potwierdzenia, że pod jednym adresem zamieszkania znajduje się więcej niż jeden lokal mieszkalny i w lokalach tych prowadzone są odzielne gospodarstwa domowe, których główne źródło ogrzewania uprawnia do przyznania dodatku węglowego (tj. wpisane zostało do centralnej ewidencji emisyjności budynków CEEB).

W związku z powyższym jeżeli taka sytuacja zostanie stwierdzona w stosunku do wskazanych w zapytaniu rodzin, będzie im można przyznać odrębne dodatki węglowe.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Niedziela [27.11.2022, 17:43:35] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [27.11.2022, 04:21:35] • [IP: 5.173.27.**]I prawidłowo bo cwaniaków w tym kraju jest większość.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 17:39:53] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [27.11.2022, 14:18:14] • [IP: 46.77.146.***]Czy kupiłeś i paliłeś tym węglem że powielasz te idiotyzmy tvn-skie. Spróbuj samodzielnie pomyśleć i spal chociaż jedną bryłę jeśli potrafisz prawidłowo palić w piecyku, bo podejrzewam że ogniska nawet nie potrafisz sam rozpalić bez Internetu.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 17:15:15] • [IP: 37.248.225.***]

TYLKO PALIĆ SIĘ NIE CHCE?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:30:09] • [IP: 88.218.253.***]

MISSION IPOSSIBLE BY POLAND :-)))

Gość • Niedziela [27.11.2022, 14:18:14] • [IP: 46.77.146.***]

Aby mieć węgiel do palenia na zimę, a wam nie chcą go sprzedać, bo nie macie grosiwa na jego zakup, to znakiem tego musicie go w nocy ukraść...Ale on i tak się kiepsko pali, ale sam strach przed kradzieżą wam da ciepło i nie trzeba palić w piecu tym barachłem..W OT Port leży go na hałdach ponad 300 tyś ton.🍅

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:15:16] • [IP: 62.69.252.***]

ty nie trzymaj w rekach tego wegla tylko wkladaj do pieca ipal

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:12:44] • [IP: 62.69.252.***]

jak kompinujecie to wam niechca dac formalnosci trzeba dokonac macie zawile sprawy rodzinne i czego sie spodziewacie poregulowac i bedziecie palic weglem paliscie szmatamiiodpadami i bylo dobrze teraz i nawegiel dostaniecie i jeszcze zle a fige z makiem wam dac matoly jedne wszystko niedobrze a bierzcie sie w garsc ido pracy i wegiel na zime bedzie byscie tylko za darmoche chcieli to na grochowke z kotow ta darmowa wynocha

Gość • Niedziela [27.11.2022, 11:51:30] • [IP: 213.155.174.***]

Jak mogą być dwa gospodarstwa domowe pod jednym adresem?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 11:49:48] • [IP: 83.20.254.***]

W Międzyzdrojach 300 osób złożyło wnioski o dofinansowanie żródła ciepła na węgiel. I dostało 3000 zł. A tera uwaga - aż 30 osób zadeklarowało chęć zakupu węgla po preferencyjnych cenach do 2000 zł/T. Ciekawa sprawa, prawda? Do IP5.60.7 - mógłbyś być na półce w Serw pod Paryżem jako wzorzec DEBILA !!

Gość nevo • Niedziela [27.11.2022, 10:51:37] • [IP: 5.60.7.*]

dzieci nie wiedzą co to jest węgiel ludzie, jaja sobie robicie,

EVENT 201 • Niedziela [27.11.2022, 10:16:49] • [IP: 176.221.122.***]

PATRZĄC TAK W HISTORIĘ NASZEGO KRAJU TO JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK ZWYRODNIAŁEGO, CHCIWEGO, BEZWZGLĘDNEGO OKUPANTA JAK TE OBRZYDLIWE NEANDERTALCZYKI KAUKASKIE. MOTŁOCH W UBEKISTANIE TAK ZBYDLĘCILI JAK ŻADEN OKUPANT DO TEJ PORY !! NAJPIERW EGZEKUCJE SZPRYCĄ SATANISTYCZNĄ, A TERAZ MASOWA AKCJA EUTANAZJI PRZEZ WYZIĘBIENIE WE WŁASNYCH DOMACH. HITLER I STALIN PRZY TYCH KANALIACH TO CIENIE BOLKI.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:42:17] • [IP: 88.218.254.***]

Jeden adres ale dwa osobne gospodarstwa,. rozumiem, ze dwa piece grzewcze dla każdej komórki rodzinnej osobny.Jeśli jednak jest to jeden piec wspólny dla całości adresu, domu, to chyba logiczne, że tylko na ten piec jest dotacja.A koszty podziału za opał są do dogadania się w rodzinie.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:05:47] • [IP: 45.134.212.***]

MOPR i Jaz to jedno?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 08:14:19] • [IP: 37.248.225.***]

"MORAWIECKI: NIE MA CO SIĘ MARTWIĆ WĘGLA NIE ZABRAKNIE, STATKI Z WĘGLEM JUŻ PŁYNĄ, NIE PALI SIĘ."

Gość • Niedziela [27.11.2022, 07:21:01] • [IP: 77.68.3.***]

Ale Was żyduchy urządziły.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 04:21:35] • [IP: 5.173.27.**]

z tym dodatkiem to pic na wode, czekam juz 3 miesiac, i jeszcze agenta na wywiad mi chca przyslac czy aby mam piec w domu.

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W nocy prognozowany jest silny, zachodni wiatr o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 65-75 km/h ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■