POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [25.11.2022, 16:12:43] • Świnoujście

Zbierają podpisy „TAK” dla In Vitro

Zbierają podpisy „TAK” dla In Vitro

fot. Organizator

W Świnoujściu rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "TAK dla In Vitro", której celem jest przywrócenie państwowej refundacji tej procedury. Czas na zebranie min. 100 tys. podpisów jest do końca stycznia.

Komitet inicjatywy uchwałodawczej „Tak dla In Vitro" zawiązał się kilka miesięcy temu. Inicjatorką projektu jest Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz, wspierając Obywateli w walce o równy dostęp do leczenia. Jego założeniem jest przeznaczenie środków na politykę zdrowotną w obszarze leczenia niepłodności, w tym finansowanie procedur medycznych wspomaganej prokreacji, między innymi in vitro. Ma być to co najmniej 500 milionów złotych rocznie.

Niepłodność to postępująca choroba cywilizacyjna. W przyszłości dotknie jeszcze wiele i wielu z nas. Musimy być na to przygotowani - przede wszystkim z perspektywy równego dostępu do leczenia. Szacuje się, że w na niepłodność choruje około 3 milionów osób.

Leczenie niepłodności jest bardzo złożone i dotyczy kompleksowej diagnostyki. Niestety metody leczenia niepłodności, takie jak zapłodnienie pozaustrojowe (IVF, inaczej in vitro) nie są objęte rządowym finansowaniem. Dzieje się to ze szkodą dla pacjentów, społeczeństwa i naszego państwa. Między innymi z tego powodu dostępność w Polsce do leczenia niepłodności jest oceniana jako jedna z najniższych spośród wszystkich krajów Europy.

Metoda zapłodnienia pozaustrojowego, jest najskuteczniejszą metodą leczenia niepłodności.

Dlatego też konieczność powołania do życia obywatelskiego projektu ustawy o przywróceniu refundacji leczenia niepłodności, w tym zapłodnienia pozaustrojowego prowadzonego w ośrodkach medycznie wspomaganej prokreacji.

Obywatelski projekt ustawy „TAK dla In Vitro" zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 mln zł. Rokrocznie Minister Zdrowia będzie zobowiązany do przedstawienia kompleksowego planu refundacji. Systemowy plan leczenia niepłodności powinien obejmować aspekty fizyczne i emocjonalne człowieka. Bo leczenie niepłodności nie kończy się w momencie zapłacenia często kilkunastu bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych. To przede wszystkim koszt emocjonalny – zawsze ciężki do poniesienia dla kogoś, kto spotyka się z diagnozą i leczenie musi odbyć na własną rękę.

Podpisy można składać w kawiarni Sonata ul. Marynarzy 7 w piątek, sobotę i niedzielę w godz 12.00 – 16.00. O kolejnych terminach będziemy Państwa informować.

Karolina Romańska
Sekretarz Platformy Obywatelskiej RP w Świnoujściu


komentarzy: 78, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 78

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 19:55:48] • [IP: 176.221.123.***]

[10:26]Kobieta z Jaitpur w Indiach, zanim popełniła samobójstwo, napisała list pożegnalny, w którym wskazała, że mężczyzna, z którym żyła, zmusił ją do zażycia pigułek aborcyjnych aż 14 razy! Kobieta, nie mogąc znieść myśli, że przyczyniła się do zabicia tak wielkiej liczby własnych dzieci, odebrała sobie życie. Osierociła tym samym nastoletnie córki. Na całym świecie aborcja pozwala przykryć problem kazirodztwa, znęcania się nad kobietami, gwałtów, handlu “żywym towarem” oraz innych poważnych przestępstw, którymi ofiarami są kobiety i dzieci.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 23:47:55] • [IP: 89.151.32.**]

Przeciwnicy in vitro doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z przemysłowej produkcji zarodków, eliminacji eugenicznej, produkcji ludzi z dużą pulą uszkodzeń genetycznych, gdzie produkcja ta skazuje omamione pseudoleczeniem jak to nazywają platformersi często na wiele aborcji i widok rodzonych potworków jako błedów z produkcji człowieka. Nie uda się od razu, to się zabija do skutku.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 10:47:42] • [IP: 46.205.140.*]

Przeciwnicy in vitro nawet nie wysilili się poznać o co chodzi. Powtarzają populę polityków i lans pseudo naukowców. Przypomnę tylko że pisać każdy może trochę lepiej trochę gorzej, nawet głupoty. Nie wyskakujcie też z prawdami głoszonymi przez tych co nie mają rodzin i ich jedyną rodziną jest radio Maryja.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 10:46:50] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Piątek [25.11.2022, 23:50:39] • [IP: 176.221.122.***] A ja w sobotę jestem w Sonacie i się podpiszę za. Natomiast do was POKO pelikany, wielbiące POKOzłodziejską mafię, POKO łajdactwo i POKO ohydę, apeluję żeby w pierwszej kolejności uzupełnić swoją wiedzę. Takim degeneratom intelektualnym, jak wy, to się lepiej nie wypowiadać, bo tylko wstyd przynosicie waszym rodzicom.

Gość • Sobota [26.11.2022, 21:58:44] • [IP: 89.151.36.***]

Acha, to już wiemy skąd się biorą takie spórki, biedronie czy inne gdule...

Gość • Sobota [26.11.2022, 21:12:34] • [IP: 185.210.38.**]

No i spoko. Jak zdążę to jutro podjadę i podpiszę.

Gość • Sobota [26.11.2022, 19:55:08] • [IP: 46.205.140.**]

16:33:16] • [IP: 80.157.183.**] odpowiesz za to przed Bogiem, ze spłodzeniem tej córki wiazały się smierci jej siostr lub braci, zawsze z in vitro wiąże sie smierc innych embrionòw przy sztucznym plodzeniu dziecka (np.przy wprowadzaniu embrionu do macicy zdarza sie, ze embrion umiera). Co do sily i wysportowania, to... nie życze źle nikomu, nawet dzieciom, ktore rodzice powołali do zycia w tak niegodny sposób, ale wysportowanie i siła to nie jest gwarancja i symptom zdrowia, ze tak powiem, genetycznego. Statystyka pokazuje, że w tej grupie dzieci jest znacznie więcej chorób i fizjologicznych niedostatków, to mozna znaleźć w literaturze przedmiotu, ale juz w TVN o tym milczą.

Gość • Sobota [26.11.2022, 17:55:59] • [IP: 176.221.123.***]

A ja bede zbierac podpisy na refundacje leku XARELTO ktory kosztuje 150 zl. i co miesiac musze go kupowac + pozostale.

Gość • Sobota [26.11.2022, 16:53:51] • [IP: 176.221.123.***]

Zabronić sprzedaży alkoholu kobietom do 25 lat. Od razu wzrośnie dzietność.

Gość • Sobota [26.11.2022, 16:33:16] • [IP: 80.157.183.**]

Ja tam mam dziecko z invitro, uwazam ze to byla bardzo dobra decyzja. Moja corka jest bardzo zdrowa silna i wysportowana, nie jak jej garbaci, otyli i leniwi smartfonowi rowiesnicy. Jak ktos sie zastanawia to invitro moge tylko polecic:)

Gość • Sobota [26.11.2022, 16:12:48] • [IP: 46.205.140.**]

15:12 - poprawka, oczywiscie powinienem był napisać" jesli masz WNUVCZKA".

Gość • Sobota [26.11.2022, 15:12:33] • [IP: 46.205.140.**]

13:12 - poczytaj profesora Cebrata, inne strony z wypowiedziami, podkreślam, NAUKOWCÓW. Jesli masz dziecko z in vitro, jego siostry lub bracia zostali zabici przy tej procedurze, inne embriony umierają w trakcie tej procedury. Sa tez statystyki dotyczace chorób dzieci z in vitro, jest wiecej tych chorób.

Gość • Sobota [26.11.2022, 14:36:20] • [IP: 176.221.122.***]

NIE dla In Viadro

Gość • Sobota [26.11.2022, 13:12:22] • [IP: 89.151.38.***]

Co za debile wypisują takie bzdury na temat In Vitro.ja doczekałam się wreszcie pięknego wnuka a córka po 10latach leczenia niepłodności synka.Wy maso ciemna dajcie szanse parom zostać rodzicami popieram całym sercem In Vitro życze powodzenia i dużo dzieci.

Gość • Sobota [26.11.2022, 13:02:11] • [IP: 176.221.123.***]

Pozostaje tylko w szyję, jak mawia jeden taki siaki.

Gość • Sobota [26.11.2022, 12:18:59] • [IP: 92.235.43.**]

In Vitro to przedewszystkiem pieniądze! A co do ludzi, to tak się zastanawiam ile to na całym świecie w tym i ten kraju jest zamrożonych zarodków właśnie ludzi którzy dzięki tej metodzie powstali (boć zapłodnienie już było) ale nie mogą się urodzić od 20-30 lat? Co z tymi ludźmi, kto za to płaci, rodzicie?

Gość • Sobota [26.11.2022, 12:15:40] • [IP: 31.11.130.***]

I co chcecie zwojować na świecie głosząc taką ciemnotę?? Ambicje są aby brylować, ale to za mało aby coś znaczyć!! Jeszcze trzeba mieć troszeczkę nowoczesnej mądrości!!

Gość • Sobota [26.11.2022, 12:09:15] • [IP: 176.221.123.**]

Nie. ..in vitro to nie ludzie. Jeszcze nikt z tego wynalazku starości nie dożył

Gość • Sobota [26.11.2022, 12:00:25] • [IP: 185.210.38.*]

Na świecie dwudziesty pierwszy wiek w Polsce średniowieczna CIEMNOTA.

Gość • Sobota [26.11.2022, 11:54:55] • [IP: 5.60.181.***]

Ja miałem być usunięty dzięki mojej matce żyje, dwiedziałm się jak byłem dorosły, nie wiecie co ja pszeżylem, nie życzczęe tego nikomu...

Gość • Sobota [26.11.2022, 11:44:38] • [IP: 37.248.166.*]

Aktywiści PO najpierw namawiają kobiety do skrobanek a efektem jest później bezpłodność tych kobiet i wyrzuty sumienia do końca życia. POtem będą im proponować in vitro. Jedno i drugie nie jest leczeniem! Skuteczność in vitro to kilka %. Reszta zarodków jest mrożona lub jako cenny surowiec dla przemysłu kosmetycznego. Tak się kręci lody, bo in vitro i skrobanki to duży biznes. Jak bardzo zepsute są kobiety, które namawiają do tego inne kobiety. Niech się pochwalą ile sobie zaliczyły skrobanek.

Gość • Sobota [26.11.2022, 11:27:36] • [IP: 62.69.252.***]

Ciekawe z jakiego wynalazku jest nasz mały idol

Gość • Sobota [26.11.2022, 11:09:11] • [IP: 46.205.140.***]

In Vitro to nie jest metoda leczenia niepłodności !!

Gość • Sobota [26.11.2022, 10:57:48] • [IP: 176.221.122.***]

Nie ma na refundację leków dla chorych i umierających Kolejki do lekarzy i na rehabilitację A oni dzieci chca refundować Ile w domach dziecka jest istot potrzebujących miłości Kpina

Gość • Sobota [26.11.2022, 10:56:19] • [IP: 176.221.123.***]

Wszyscy to macie zryte łby!

Oglądasz 1-25 z 78
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W nocy prognozowany jest silny, zachodni wiatr o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 65-75 km/h ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■