POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.11.2022, 17:22:03] • Świnoujście

Po sezonie - Świnoujście będzie czarną dziurą?!

Po sezonie - Świnoujście będzie czarną dziurą?!

fot. iswinoujscie.pl

Postanowiłem wyłączać oświetlenie na promenadzie oraz w parkach - zakomunikował radnym podczas ostatniej sesji prezydent Świnoujścia. Uzasadnienie jest bardzo krótkie. „I tak nikt tam nie chodzi teraz po zmroku. Być może Janusz Żmurkiewicz nie chodzi ale takie stwierdzenie to droga na wielkie skróty.

Prezydent, niczym rasowy kaznodzieja uważa jednak, że po sezonie ma być tak; rano do roboty, wieczorem-telewizor i herbata. Powodem jest konieczność oszczędzania.

Po kilku latach „propagandy sukcesu” kiedy słyszeliśmy co chwila w jak rewelacyjnej kondycji finansowej znajduje się Świnoujście, dzisiejsze słowa prezydenta mogą być prawdziwym szokiem albo... przysłowiowym kubłem zimnej wody na łeb.

Zimą więc nastąpi parkowo promenadowe zaciemnienie. Czy tego życzą sobie mieszkańcy, właściciele lokali, kuracjusze i turyści, którzy pozostawiają u nas sporo grosza, nawet poza sezonem? I czy w tym momencie miasto rezygnuje ze swojego marketingowego hasła, które brzmi „Świnoujście atrakcyjne nie tylko w sezonie”.

„Nikt nie chodzi” już po zmroku po promenadzie czy w parku”- to zdanie prezydenta Świnoujścia, które przedstawił podczas obrad Rady Miasta. Pewnie ludzie nie chodzą, ale bardziej nie chodzili 2 lata temu i rok temu kiedy pandemia paraliżowała wszystkich.

Pytanie więc brzmi: dlaczego dopiero teraz Janusz Żmurkiewicz decyduje się na oszczędzanie i do kogo trafią zaoszczędzone pieniądze. Oby nie na kolejne "czerwone kanapy", programy propagandowe uprawianie za pomocą szczególnie jednej lokalnej telewizji i inne zabaweczki władzy.

Oświetlenie na promenadzie wyłącza się o godzinie 23:00, a w Parku Zdrojowym godzinę później o północy.

Ciekawostką jest że sąsiednia gmina Międzyzdroje większości zdążyła zmodernizować oświetlenia uliczne na ledowe, które dużo mniej zużywa prądu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Środa [30.11.2022, 13:46:17] • [IP: 37.47.136.**]

Aferę robicie jakby naprawdę o północy po promenadzie i po parku tłumy się poruszały

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 19:24:02] • [IP: 46.76.245.***]

A siedziba zmura i innych darmozjadów oświetlona całą dobę! Niech wyłączą też oświetlenie urzedasow po godzinie 18!

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 16:55:09] • [IP: 84.187.183.***]

MONGOL TO TY JESTES !!😂🤪😡A CO PRAWDA BOLI!!?? 🤥JAK PO PRZECZYTANIU NIE „ OGARNELES „ MOJEGO, WPISU TO JUZ TWOJA „BROCHA“!! WY SWINOUJSKIE PANY DZIEKI NAM TURYSTOM ZYJECIE JAK „ PACZUSZKI W MASLE“, TAK WIEC CICHO SZA !!🤫🤫🤫🤫JA MIESZKAM W NIEMCZECH I JAK MOZE WIESZ (A JAK NIE, TO JUZ NIE MOJA WINA)W NIEMIECKA PISOWNIA JEST INNA OD POLSKIEJ!! TYLKO WYSTARCZY POMYSLEC I MNIE NIE OBRAZAC!!😡🤪W INNYM KOMENTARZU ODNISNIE WAS „ RDZENNYCH „ MIESZANCOW KTOS DOBRZE NAPISAL, ZE JESTESCIE CHAMSCY ITD.!! WLASNIE TY IE CHBA DO NICH „ ZALICZASZ“ 😉AMEN🙏

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 14:34:58] • [IP: 37.248.166.*]

Jakie dobre są rządy komuchów, mogli wyłączyć oświetlenie ulic a tego nie robią choć skarbiec pusty.

Gośćgośc • Poniedziałek [28.11.2022, 14:15:11] • [IP: 178.238.250.**]

Dlaczego macie pretensje? Przecież wiek ma swoje prawa Od godziny 19, 00 bambosze i do wyra.Jestem starszy od waszego guru ale chodż ę spac o 20, oo jak nie ma meczu.Zdrowia Panie Prezydencie i dosyć wygłupów

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 14:07:28] • [IP: 79.161.223.***]

Po sezonie zawsze jest czarną dziurą!

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 13:30:24] • [IP: 149.156.152.***]

Szanowni Państwo. Oszczędzać trzeba, lecz dobrze jeżeli robimy to rozumnie. Ze zdumieniem niegdyś zauważyłem, że w Świnoujściu pozwolono sobie oświetlić drogę przez las w kierunku" wiatraka". Pierwszy mój odruch był" po co" - teraz już wiem, to będzie dojazd do nowych osiedli apartamentowych. Ale to dopiero będzie. Tam z powodzeniem można zaniechać oświetlania poza sezonem, a zwierzęta będą nam za to wdzięczne. Podobnie ten rejon nowej promenady (tzw. zdrowia). To wszystko akceptuję. Stara promenada wyposażona była niegdyś w oświetlenie" umowne" - coś tam świeciło, ale było ciemno. To może umówmy się, że starą promenadę oświetlamy w nocy z soboty na niedzielę, jeszcze przez godzinę po zamknięciu lokali gastronomicznych. A potem" dwudziesty stopień zasilania". Myślę, że to wystarczy poza sezonem. Inna sprawa, że nawet w sezonie po 22 to trzeba się naszukać lokalu, aby się napić kawy, herbaty lub zwykłego piwa. Poza żabką wszystko pozamykane. Taki to kurort.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:23:17] • [IP: 37.248.224.**]

TAK NIEDAWNO MIASTO UMORZAŁO DŁUGI ZA NIEPŁACENIE ZA DZIERŻAWĘ GAZOPORTU TO OKOŁO 40 MILIONÓW - TO NIECH TERAZ RZĄD PIS DOŁOŻY MIASTU.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:12:57] • [IP: 83.23.83.***]

Jaki problem można zabrać wieczorem na spacer latarkę jeśli obywatel lubi spacer nocą.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:05:22] • [IP: 78.10.206.*]

04:41:47 -" Polka", pisz po polsku, bo ciężko zrozumieć Twój mongolski bełkot.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:49:44] • [IP: 37.47.184.***]

Teraz już byli ormowcy działają w lokalach, nie jak kiedyś na ławeczkach, więc oświetlanie ławeczek na promenadzie jest zbędne. To też jest zgodne z linią, którą na pewno poparłaby nieboszczka PZPR, gdyż jest wprowadzone przez jej niestrudzonego sługę.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:23:15] • [IP: 37.248.224.**]

BEDĄ ŚWIECIĆ Z GOŁĄ DUPĄ I PUSTĄ MISKĄ RYŻU.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:08:44] • [IP: 45.141.1.***]

Nic nowego. To jest czarna dziura...

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 08:33:35] • [IP: 178.238.251.***]

MOIM ZDANIEM BARDZO DOBRZE JEŚLI NIE M MA PIENIĘDZY NALEŻY OSZCZĘDZAĆ W DOMU TEŻ TO ROBIĘ

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 08:25:57] • [IP: 86.15.80.*]

No bo nic sie tam nie dzieje nawet w srodku sezonu ! Gastronomia o 22 juz zamowien nie przyjmuje, wszystko pozamykane lacznie z pseudo dancingami, emerytownia straszna !

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 07:27:13] • [IP: 178.238.252.**]

Oczywiście, że dobra decyzja ale mieszkańcy powinni być poinformowani na co zostały przeznaczone oszczędności?I osoby z latarkami zatrzymywać, legitymować, pytać w jakim celu szwendają się po parku i promenadzie nocą?Mogą to być wandale ;)

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 06:44:33] • [IP: 5.173.174.**]

Jak dobrze pamiętam to stawka za prąd nie zmieni się dla miasta w 2023r i zostaje na poziomie z 2022r. Także trzeba oszczędzać ale racjonalnie i z głową. A nie populistyczne hasła. Dziura w budżecie miasta jest ogromna i takie piarowe zagrywki tego nie ukryją.

POLKA • Poniedziałek [28.11.2022, 04:41:47] • [IP: 84.187.183.***]

ZA TAKI, NAPIS „PRECZ, “NA MIEJSCU WSZYSTKICH TURYSTOW POPROSTU „ OLALA BYM I OMIJALA „ SZEROKIM LUKIEM“ TO TROCHE WIEKSZE OD WIOSKI NIBY „ MIASTO „ SWINOUJSCIE!!😂SORY !!💐LUDZI MIESZKAJACYCH NA WSIACH!!❤NAWET JEDNA PANI ZE SWINOUJSCIA POWIEDZIAL A, ZE SWINOUJSCIE TO TAKA DUZA WIOCHA!!🤗🤣A TAK OD NAS ZA TO „ PRECZ“🤮😎

Gość • Niedziela [27.11.2022, 23:30:33] • [IP: 5.173.179.***]

No i bardzo dobrze

Gość • Niedziela [27.11.2022, 23:28:25] • [IP: 37.47.170.**]

jeśli mamy oszczędzać, to proszę odłączyć od oświetlenia ulicznego reflektory oświetlające kościoły.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 22:58:40] • [IP: 213.155.174.***]

Bardzo dobrze. Czerwiec, lipiec i sierpień zapraszamy serdecznie turystów, a po sezonie precz!

Gość • Niedziela [27.11.2022, 22:30:58] • [IP: 37.248.218.**]

A park przemysłowy Mulnik. - las oświetlony w pełni możliwości

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:56:46] • [IP: 5.173.177.**]

Mi tam rybka, ja po zmroku w domu siedzę.Szkoda tylko tych co chcą albo muszą iść.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:56:32] • [IP: 31.11.131.***]

Za dnia się szlajać po mieście, można wówczas choć coś zobaczyć. Po nocach nie ma za czym się szwendać ani po promenadzie a tym bardziej po parku! Dobra decyzja należy oszczędzać!

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:55:44] • [IP: 176.221.122.***]

Na orliku na Kościuszki jest reforma już od dawna aby zaoszczędzić na rozumie światło na ful pali się całą noc aż pan przyjdzie o 8 i zgasi światło calutka nocuchne ale to zależy od zmiennika bo inny mości pan zgasi o 18 aby ludzie mogli sobie nogi połamać biegając po bieżni

Oglądasz 1-25 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W nocy prognozowany jest silny, zachodni wiatr o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 65-75 km/h ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■