POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.11.2022, 11:03:43] • Świnoujście

Mieszkańcy: Mija tydzień, a gałęzie nadal leżą!

Mieszkańcy: Mija tydzień, a gałęzie nadal leżą!

fot. iswinoujscie.pl

Miniony weekend upłynął pod znakiem opadów śniegu i mrozu. Gałęzie łamały się pod ciężarem mokrego śniegu, spadały na chodniki, ścieżki rowerowe, trawniki. Teraz po ataku zimy sprzed tygodnia pozostały zapiaszczone drogi, pośniegowe błoto i leżące gałęzie. Te ostatnie utrudniają ruch.

- Co prawda leżą na trawnikach, ale nadal nie jest posprzątane i może być niebezpiecznie.

Zdjęcie przedstawia odcinek ulicy Wojska Polskiego, gdzie znajdują się chodnik i ścieżka rowerowa prowadząca do Niemiec.

Mieszkańcy: Mija tydzień, a gałęzie nadal leżą!

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkańcy: Mija tydzień, a gałęzie nadal leżą!

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkańcy: Mija tydzień, a gałęzie nadal leżą!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gryf • Niedziela [27.11.2022, 22:25:18] • [IP: 88.218.253.***]

Tuż przed opadami śniegu i łamaniem gałęzi ten zadrzewiony teren (raczej nie las) był oczyszczony. Czyli była firma do odgałęziania a teraz nie ma jej. Czyli brak decyzji na sprzątanie i może brak pieniędzy. A zima tuż tuż i potrzebne są odpowiednie umowy i pieniądze. Ważne pytanie: kto zatwierdzi odśnieżanie i odgałęzianie a także usunięcie niebezpiecznie rosnących drzew. Są pieniądze czy ich nie ma w budżecie miasta?

EVENT 201 • Niedziela [27.11.2022, 18:34:30] • [IP: 176.221.122.***]

I co w tym dziwnego? Aby one zgniły potrzeba kilku lat. Powinny pozostać tam gdzie są. Przecież usunięcie tych gałęzi wymaga pracy kilku maszyn!! To daje ogromny ślad węglowy i zabija naszą planetę. Muszą przyjechać autem ludzie z piłą spalinową. Pociąć je, jechać z tym kilka kilometrów, rozładować, następnie odpalić maszynę do robienia zrębków. Przyzwyczajajcie się już powoli do życia niewolnika w dziczy. Sami na to płacicie i tego chcecie. TAKŻE NIEWOLNICY NIE BREDZIĆ BEZMYŚLNIE, TYLKO OBEJRZEĆ FILM W INTERNECIE CO CZEKA WAS, WASZE DZIECI I TO ZA WASZE PIENIĄDZE !! ROBIĄ WAM TO GLOBALIŚCI KTÓRZY ZAGARNĘLI KASĘ Z CAŁEGO ŚWIATA, A WY JESTEŚCIE TERAZ SZKODNIKAMI I WYŻERACIE IM ZASOBY : Uszi Przepustki klimatyczne! Sprawdź swój przydział kredytów CO2!

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:56:31] • [IP: 37.30.0.***]

No i niech sobie leżą! Czy tzw."mieszkaniec" naprawdę nie ma większych zmartwień a portal i.swinoujscie nie ma o czym pisać?!

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:44:35] • [IP: 89.151.34.***]

Na cmentarzu też leżą gałęzie, na pomnikach

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:32:54] • [IP: 88.218.253.***]

Poleżą sobie . .. i może kiedyś znikną :-)))

Gość • Niedziela [27.11.2022, 14:06:51] • [IP: 46.77.146.***]

Toż to leży chrust do zabrania na opał dla biedoty, tak Kraj Katolicki wspomaga biednych potrzebujących pomocy.🍵🍵🍵🍵🍵
🍵

Gość • Niedziela [27.11.2022, 13:37:56] • [IP: 46.76.240.**]

Do palenia nie bardzo się nada więc leży

Gość • Niedziela [27.11.2022, 13:12:05] • [IP: 142.44.170.***]

noi se lerzo gałenzie na trawce a co karwasz twasz stojać majo ?

Mieszkaniec • Niedziela [27.11.2022, 13:04:50] • [IP: 83.20.255.**]

Ciezkie czasy ludzie spalą w piecu

Gość • Niedziela [27.11.2022, 13:02:30] • [IP: 178.235.147.***]

Wzdłuż Wojska Polskiego to leżą chociaż na poboczu a przy Karola Miarki zajmują cały chodnik i nic się z tym nie dzieje, może miasto powinno sobie czyli nam, naliczyć opłatę za zajęcie pasa drogowego.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 13:01:19] • [IP: 89.151.33.**]

Na Karola Miarki na chodniku leżą złamane gałęzie.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:25:47] • [IP: 89.78.48.**]

Leżą, a co ? Miały uciec ?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:01:27] • [IP: 37.248.208.**]

Pani naczelnik WOŚ do zmiany. Na europromenadzie drzewo do wczoraj tarasowalo przejście. Ludzie sami pościągali z drogi gałęzie. Czyżby nie było umowy na sprzątanie ? Tak samo z odśnieżaniem...

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:00:59] • [IP: 37.47.152.***]

Widać ze nic ruchu nie utrudnia. Elegancko na boki pościągane. „Mieszkańcy” chyba szikają g**noburzy!

Gość • Niedziela [27.11.2022, 11:53:28] • [IP: 213.155.174.***]

Kasa poszła na czerwoną kanapę, mech, opłacanie nagród dla miasta oraz na podwyzki dla radnych, limuzyny dla prezydenta i inne bzdety do niczego nie potrzebne. Służące tylko dla szpanu.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 11:35:25] • [IP: 37.47.184.***]

Dziadek z ORMO specjalnie powołał kierowników od dróg i od zdechłej zieleni i kupił dodatkowy obiekt do siedzenia, a oni są takimi niewdzięcznikami, że nie pracują na dziadka, tylko myślą jak go skompromitować w oczach mieszkańców.

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W nocy prognozowany jest silny, zachodni wiatr o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 65-75 km/h ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■