POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.12.2022, 17:53:18] • Świnoujście

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny

fot. Organizator

Drodzy Mieszkańcy Świnoujścia i okolic! ZOD FREGATA sp. z o.o. świadczy usługi pielęgnacyjno–opiekuńcze dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, ze znacznym deficytem w zakresie samoopieki. Realizujemy także szeroki zakres usług rehabilitacyjnych.

Przebywający u nas Pacjenci objęci są szeroko rozumianą terapią zajęciową. W ramach tych zajęć zostali zaangażowani w przygotowania do kiermaszu świątecznego, tworząc kartki, świeczniki, zawieszki oraz innego rodzaju fantazyjne rękodzieło. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby warsztatów terapii zajęciowej, w tym zakup surowców na prace tworzone w przyszłości.

Przy okazji zachęcamy do przekazywania dla naszych
Pacjentów:
- puzzli (z większych elementów), np. 6 elementowych,
- książek o tematyce obyczajowej (lub innych),
- gier planszowych, np. szachy, warcaby,
- klasycznych kart do gry,
- układanek,
- artykułów biurowych.


ZOD FREGATA sp. z o.o.

Bydgoska 14, Świnoujście

poniedziałek-piątek 8-18
w soboty i niedziele 10-14

tel. 91 443 67 00

Każda forma wsparcia jest dla nas cenna

Serdecznie zapraszamy  

Prezes Zarządu ZOD FREGATA sp. z o.o.
Małgorzata Szewczuk


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Czwartek [08.12.2022, 13:02:34] • [IP: 176.221.122.**]

...NIEDLUGO BEDZIEMY MOGLI TYLKO WSPOMNIEC ZE BYL TAKI OSRODEK...

Gość • Sobota [03.12.2022, 22:52:33] • [IP: 185.210.38.***]

Nowa Fregata miała być rozwiązaniem opieki nad starzejącymi sie świnoujścianami. Przynajmniej tak nas zapewniali zarządcy naszego miasta. Na corocznych spotkaniach z okazji Dnia Seniora pan prezydent podkreślał, że los starzejących się Swinoujścian leży mu na sercu i że robi wszystko aby zapewnić im opiekę i nie przyjmował do wiadomości, że forma opieki jaka mają tam otoczyć potrzebujących nie jest rozwiązaniem. Niewiele zwiększyła sie ilość miejsc jesli chodzi o opiekę krótkoterminową, zaś proponowana opieka długoterminowa za niebagatelna sumę 7-8 tys zł przekracza możliwości seniorów i ich rodzin. I jak było do przewidzenia olbrzymia ilość tych miejsc była niewykorzystywana generując milionowe długi. Ustalona zaporowa cena sprawiła, że większość łózek w tej części było pustych. Gdyby obniżono cenę, to nie musielibyśmy szukać miejsc w oddalonych ale za to tańszych domach opieki. Podobną sytuację mamy w kinie gdzie ustalono b.wysokie ceny biletów co sprawia, że często wyświetla się film dla 1 lub 2 widzów.

Gość • Sobota [03.12.2022, 17:16:21] • [IP: 176.221.123.***]

Ludzie wy serca nie macie. Co ci starzy ludzie wam zawinili, ze jest tak a nie inaczej jeśli idzie o finanse placówki?Nie chcesz nic dać to nie dawaj ale zawrzyj za przeproszeniem pys i zajmij się sobą. Zadbaj o zdrowie, bo czas tyka wszystkich.Może się zdarzyć, że i ty tam się znajdziesz.To taki problem oddać jakieś ksiązki, karty, farby?Wstyd. Idz tam jeden z drugim.Serce się kraje jak się widzi tych bezradnych ludzi z upokorzeniem w oczach

Gość • Sobota [03.12.2022, 13:04:33] • [IP: 176.221.123.***]

Mieszkańcy Świnoujścia, tam przebywają nasi rodzice, sąsiedzi, znajomi, babcie i dziadkowie. Czy nie należy im się dobre słowo, przekażcie empatie, chociaż dziś, na tym portalu. Wszyscy będziemy kiedyś wiekowi, chorzy i tez będziemy potrzebować opieki.

Gość • Sobota [03.12.2022, 12:58:11] • [IP: 89.151.32.***]

Miliony dokładane przez miasto do pustych łóżek nie wystarczą na zakup kart i gier planszowych? taki komunikat to wstyd dla prezesa, bo chyba nie o taką poprawę w zarządzaniu Fregaty chodziło.

Gość • Sobota [03.12.2022, 10:03:03] • [IP: 31.11.130.***]

Wstyd, za pobyt ludze płacą ogromne pieniądze, a tu zbiórka puzzli?

Gość • Sobota [03.12.2022, 09:58:08] • [IP: 37.47.180.**]

Jak można było dopuścić do ogromnego zadłużenia Fregaty na ok.1.600.000 zł ? Dlaczego nikt tego nie nadzorował, gdzie jakaś kontrola? Przecież miasto też tam ma chyba udziały.Teraz trzeba zbierać na materiały biurowe, gry i inne niezbędne rzeczy.Czy ktoś za takie zaniedbania poniósł konsekwencje? Czy radni gdzieś to zgłosili? Teraz piękny, nowy ośrodek musi zbierać i organizować kiermasz.To jest karygodne i nadaje się do prokuratury!

Gość • Sobota [03.12.2022, 09:23:51] • [IP: 81.219.101.***]

To jakiś żart? Koszt pobytu jednej osoby to ponad 7 tysiecy i na puzzle nie stykło?

Gość • Sobota [03.12.2022, 08:35:55] • [IP: 5.173.177.***]

Jak można być tak bezwstydnym i wyzutym ze wselkich uczuć aby BRAĆ PIENIĄDZE uciułane przez starszych ludzi krwawicą ich pracy? Koszt pobytu w tej placówce jest bardzo wysoki bo żerują na nim jak sępy" nadzorująće darmozjady. I na dodatek postaw się emerycie w roli proszącego o bibułę farbki i klej za" co łaska". Mnie to oburza. Oby los sprawił że za parę lat ci co bogacą się kosztem tych chorych starszych osób zostali tak samo potraktowani.

Gość • Piątek [02.12.2022, 23:11:13] • [IP: 46.77.180.**]

pionier 52 • Piątek [02.12.2022, 20:28:31] • [IP: 92.118.166.**] emeryt mieszkający w domu musi zrobić opłaty.. i mu wystarcza. . a jak pójdzie do Fregaty to musi jeszcze opłacić armię darmozjadów...dlatego jest tak drogo, mimo, ze na dopłatę z NFZ...ciekawe- --- Co za cymbał to napisał? A więc zamknijmy Fregatę, a Wy zabierzcie swoich bliskich do domu. Problem " darmozjadów" się rozwiąże.

Gość • Piątek [02.12.2022, 23:06:16] • [IP: 46.77.180.**]

ZOD FREGATA sp. z o.o. Bydgoska 14, Świnoujście poniedziałek-piątek 8-18 w soboty i niedziele 10-14

Gość • Piątek [02.12.2022, 21:19:35] • [IP: 37.248.167.**]

Kiedy i gdzie

pionier 52 • Piątek [02.12.2022, 20:28:31] • [IP: 92.118.166.**]

emeryt mieszkający w domu musi zrobić opłaty. .i mu wystarcza . .a jak pójdzie do Fregaty to musi jeszcze opłacić armię darmozjadów...dlatego jest tak drogo , mimo, ze na dopłatę z NFZ...ciekawe

Gość • Piątek [02.12.2022, 19:30:29] • [IP: 46.205.128.***]

Tylko kiedy i gdzie ten kiermasz?

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W nocy prognozowany jest silny, zachodni wiatr o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 65-75 km/h ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■