POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.01.2023, 21:28:40] • Świnoujście

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w lutym - Świnoujście

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w lutym - Świnoujście

fot. Organizator

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Szczególnie zachęcamy Panie urodzone w 1973 roku, które po raz pierwszy w 2023 roku będą mogły wykonać mammografię w programie. Przypominamy też, że do końca 2023 roku po raz ostatni bez skierowania badanie będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1954 roku.

Z nowym rokiem nowym krokiem. Niech na liście postanowień noworocznych pojawi się profilaktyczna mammografia.

Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED:

Świnoujście – 13 lutego w godzinach od 10.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. J. Matejki 1

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

• nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

• lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Anna Niemirska
Starszy specjalista ds. Marketingu i PR
LUX MED Diagnostyka


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Czwartek [26.01.2023, 23:14:42] • [IP: 89.204.138.***]

Mammografia wywoluje raka, poczyatjcie ttoche jaka to jest moc naswietlania.

Gość • Czwartek [26.01.2023, 21:51:04] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Czwartek [26.01.2023, 02:50:25] • [IP: 176.221.123.**] Po kiego te badania... Lepie na dwie zdrowaśki do piekarnika...

Gość • Czwartek [26.01.2023, 21:47:34] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Czwartek [26.01.2023, 05:38:14] • [IP: 31.0.176.**] Skorzystaj z okazji i sobie ten pusty łeb prześwietl... - ruska onuco...

Gość • Czwartek [26.01.2023, 16:50:34] • [IP: 2.106.93.**]

Mammografia jest szkodliwa. Poczytajcie na ten temat - to nie moja opinia. Ale każda kobieta sama decyduje o swoim zdrowiu.

Gość • Czwartek [26.01.2023, 13:32:23] • [IP: 176.221.123.***]

tylko usg.

Gość • Czwartek [26.01.2023, 12:46:05] • [IP: 92.118.166.*]

do tego co chce umierać a ciągle ŻYJE !! Wez sie za robotę..Był czas ze mozna było POnarzekac na brak pracy. Teraz bezrobocie jest ok 6 %. Nie chce się żyć i nie chce się pracować. POcze3kaj nadchodzi Tusek on juz wszystkim daje i tylko POdobno 4 dni pracy w tygodniu. CZEKAJ i głosuj a będziesz szczesliwy !

Gość • Czwartek [26.01.2023, 12:25:45] • [IP: 37.47.153.***]

Gość • Czwartek [26.01.2023, 09:44:40] • [IP: 5.173.175.*] Ciekawe czym może zaskoczyć pozytywnie życie młodego człowieka. Był artykuł na ten temat, że młodzi ludzie urodzeni już w nowym wieku XXI nie mają szans aby się dorobić czegokolwiek i większość z nich nie kupi nigdy swojego mieszkania. Są po to aby nabijać kabzę wynajemcom i wegetować całe życie. Wypłata starcza ledwie na wynajem, a nadgodziny na jedzenie i ubranie. Nie da się nic odłożyć. Faktycznie lepiej od razu umrzeć i się nie męczyć.

Gość • Czwartek [26.01.2023, 10:32:52] • [IP: 37.47.176.**]

Ja też jestem młoda ale wolała bym już umrzeć. Starałam się, dobrze uczyłam, skończyłam studia po to aby nie mieć żadnych perspektyw. Zdałam sobie sprawę, że czeka mnie do końca życia wegetacja na wynajętym mieszkaniu i w zasadzie oddawanie całej wypłaty albo mieszkanie z rodzicami. Poza tym spójrzcie za okno. Taka pogoda do umierania, a nie do życia. W życiu najlepiej lubię sen. Pobudka powoduje gehennę kolejnego dnia. Oby to życie szybko przeminęło.

Gość • Czwartek [26.01.2023, 09:44:40] • [IP: 5.173.175.*]

Do młodego któremu nie chce się żyć ale musi.Jeszcze nie wiesz jak cię życie pizytywnie zaskoczy. Raz na wozie a raz pod wozem. Pozdrawiam.

Gość • Czwartek [26.01.2023, 09:27:51] • [IP: 46.76.217.**]

Szkodliwe dla kobiet badanie promowane przez zdegenerowaną przez" sponsorów" służbę zdrowia

Gość • Czwartek [26.01.2023, 07:51:04] • [IP: 5.173.199.***]

Kobiety USG jest najlepsze!!

Gość • Czwartek [26.01.2023, 05:38:14] • [IP: 31.0.176.**]

DEWOTKI KOŚCIELNE NIE CHCĄ SIĘ BADAĆ, DROGA DO NIEBA OTWARTA.

Gość • Czwartek [26.01.2023, 04:14:58] • [IP: 176.221.123.***]

Co jest takiego w tym badaniu, że na wyprzódki na nie zapraszają ?

Gość • Czwartek [26.01.2023, 02:50:25] • [IP: 176.221.123.**]

Wszystko tylko nie mammografia.Jesli jest guz, może być wiele lat uśpiony. Mammografia to nic innego jak ściśnięcie piersi jak w imadle czyli pomyślcie sami, pęknięcie tego czegoś co jest zamknięte...I rozprzestrzenienie się z krwią w organizmie i już rak gotowy.Usg pokaże to samo bez rozsiewania komórek rakowych.Serio? Wieezycie kobiety że rząd chce wam pomóc? Machina zachorowańj zbadamy i tak cie leczyć będziemy ze nie wyleczymy. Bo jesteś pieniądzem. Wszystko tylko nie mammografia.

Gość • Środa [25.01.2023, 23:02:27] • [IP: 37.47.157.*]

Podziwiam ludzi. Ja jestem młody i już bym chciał umrzeć i czekam na śmierć ale pewnie będę się musiał męczyć jeszcze na tym zgnitym świecie i wegetować, a inni chcą żyć, a umierają. Bez sensu.

Gość • Środa [25.01.2023, 22:12:45] • [IP: 2.106.93.**]

Badania na starym sprzęcie, który w Szwecji wycofali? Polska wzięła? Bardzo szkodliwe (opinia mojego lekarza). USG zalecił zamiast tego badania.

Gość • Środa [25.01.2023, 21:56:53] • [IP: 31.0.176.**]

IP36 Idz cycki zbadaj bo cie zawsze swędzą. Z legitymacja PIS cie zbadają.

Gość • Środa [25.01.2023, 21:44:02] • [IP: 154.190.200.**]

Najgorsze co moze byc dla kobiety. Jeżeli już to usg.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■