POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.07.2023, 12:30:56] • Świnoujście

Wystawa Grafiki Artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART

Wystawa Grafiki Artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART

fot. Robert Ignaciuk

W sobotę, 1 lipca 2023 roku o godzinie 18.00, Galeria "ART" miała przyjemność otworzyć wystawę grafiki artystycznej autorstwa Jacka Walczaka, który osobiście przedstawił swoje najnowsze dzieła. W trakcie tej niezwykłej wystawy, zwiedzający mieli okazję zapoznać się z cyklem grafik stworzonych przez artystę w latach 2020-2023.

Wystawa Jacka Walczaka była pełna różnorodności i zaskakującej twórczości. Prace artysty były zarówno barwne, jak i monochromatyczne, zawarte w kilku cyklach noszących tytuły: "Zabawa z formą", "W głębi oceanu", "Księga znaków i symboli", "Wyprawy marsjańskie" oraz "Wyprawa na Wenus". Każdy z tych cykli miał swoją unikalną atmosferę i tematykę, które przyciągały uwagę odwiedzających.

Jacek Walczak jest absolwentem wydziału malarstwa i grafiki Akademii Sztuki Pięknych w Gdańsku. Jego talent artystyczny i zaangażowanie w rozwijanie swojej twórczości czynią go ważną postacią w świecie sztuki współczesnej. Jego prace charakteryzują się nie tylko wyjątkową techniką wykonania, ale również głębokim przekazem i refleksją nad światem, formą i symbolem.

Wystawa Grafiki Artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART

fot. Robert Ignaciuk

Jacek Walczak jest nie tylko utalentowanym artystą, ale również aktywnie zaangażowany w promocję i rozwijanie lokalnej sceny artystycznej. Prowadzi Galerię ART, która jest jednym z ważnych miejsc dla młodych i utalentowanych twórców, dając im możliwość prezentacji swoich prac i spotkania z publicznością. Ponadto, artysta prowadzi również pracownię grafiki w Miejskim Domu Kultury, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zainteresowanymi artystami.

Wystawa Grafiki Artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART

fot. Robert Ignaciuk

Wystawa grafiki artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART była wyjątkowym wydarzeniem dla miłośników sztuki i kultury. Prace prezentowane na wystawie zachwycały oryginalnością, pomysłowością i umiejętnością artysty w tworzeniu głębokich przekazów za pomocą grafiki. Wielbiciele sztuki mieli okazję do wnikliwej obserwacji i interpretacji prac, a także do spotkania samego autora, który chętnie dzielił się swoimi inspiracjami i historiami związanymi z powstaniem poszczególnych dzieł.

Wystawa Grafiki Artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART

fot. Robert Ignaciuk

Wystawa była doskonałą okazją dla publiczności, zarówno doświadczonej w sztuce, jak i amatorskiej, by odkryć nowe wymiary grafiki artystycznej i zanurzyć się w fascynującym świecie twórczości Jacka Walczaka. Jego umiejętność posługiwania się różnymi technikami i eksperymentowanie z materiałem w połączeniu z bogactwem tematów i przekazów wzbudziły żywe zainteresowanie wśród zwiedzających.

Wystawa Grafiki Artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART

fot. Robert Ignaciuk

Jacek Walczak, dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu na Akademii Sztuki Pięknych w Gdańsku, odznacza się wyjątkowym warsztatem i głęboką wiedzą na temat sztuki. Jego prace są nie tylko estetycznie piękne, ale również pobudzające do refleksji i zachęcające do dialogu na temat istotnych kwestii społecznych i kulturowych.

Wystawa Grafiki Artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART

fot. Robert Ignaciuk

Wystawa grafiki artystycznej Jacka Walczaka w Galerii ART była nie tylko wyjątkowym wydarzeniem dla miłośników sztuki, ale także inspirującym doświadczeniem dla wszystkich odwiedzających. Dzięki takim wystawom możemy cieszyć się bogactwem i różnorodnością twórczości artystów oraz poszerzać nasze horyzonty kulturowe.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Środa [05.07.2023, 22:54:16] • [IP: 46.205.141.**]

17:55-" sztuka zdegenerowana" - termin stworzony przez NSDAP, urządzilli nawet szyderczą wystawę z obrazami takich mistrzów jak Emil Nolde czy Paul Klee.

proletariacki obuch • Wtorek [04.07.2023, 17:55:56] • [IP: 31.187.78.***]

O proszę jaka elita tutaj, czują się lepsi od zwykłych ludzi. Herrenvolk. Nadludzie:) Ta elita jak widać nie łapie, że jest to sztuka zdegenerowana. Mazaje. Pokażcie realistyczne malarstwo choć raz bo waszą wspólną cechą jest, że wszyscy malujecie zdegenerowane mazaje a nikt z was nie potrafi odtworzyć dzieł prawdziwych mistrzów malarstwa;)

Gość • Wtorek [04.07.2023, 10:05:09] • [IP: 46.205.140.***]

Dziś dominuje prymitywizm upodobania w memach, filmikach... Grafika? Ceni ją tylko elita, czyli ludzie wrażliwi, uformowani artystycznie.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■