POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [21.08.2023, 09:48:38] • Świnoujście

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Morza szum, ptaków śpiew i gorący dotyk meduz – tak słoneczny poranek budzi mieszkańców i gości Świnoujścia a najszersza plaża w Polsce kusi swoimi wdziękami i zapachem kukurydzy gotowanej, jagodzianek oraz lodów Bambino. Ale nie wszystkich. Są i tacy, którzy są odporni na te pokusy i niczym ortodoksyjni wyznawcy zdrowego stylu życia trzymają się ściśle swojej treningowej diety. I jako nieodzowny element planu treningowego w kalendarzu każdego biegacza nie może zabraknąć świnoujskiego parkrunu. Nie inaczej było w przedostatnią wakacyjną sobotę gdzie w świnoujskim Parku Zdrojowym swoją historię pisał #307 parkrun Świnoujście.

Na starcie pojawiło się zaledwie 30 zawodników, ale generalnie nie liczy się ilość tylko jakość pokonywania pięciokilometrowej trasy.

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Spośród 8 dziewcząt, które zdecydowały się na poranne bieganie najlepszą formą wykazały się: Dominika DUSZKIEWICZ (26:53), Karina MIKULSKA-GAWLE (27:41) oraz Monika MURAWSKA (28:15).

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Wśród panów najkrócej na trasie przebywali: Jacek GIBA (19:10), Robert SZKÓŁKA (19:22 debiut w lokalizacji) oraz Radosław NOWAK (22:02). Ale to, że wymieniamy zazwyczaj pierwsze trójki nie znaczy, że pozostali byli gorsi (też przecież pokonali taki sam dystans tylko dokładniej) i zasługują na mniej braw – wszyscy jesteście dla nas zwycięzcami!

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Zawody zabezpieczało 11 wolontariuszy, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi kolejny raz udowodnili, że są najlepsi na świecie – dziękujemy wam za poświęcony swój wolny czas i dobrą robotę.

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Więcej info i szczegółów biegu znajdziecie na www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

A za tydzień ostatnia wakacyjna sobota, którą naprawdę warto dobrze wykorzystać. A żeby tak było powinniście przed rozpoczęciem roku szkolnego zadbać o formę, zapas endorfin oraz odpowiednie dotlenienie organizmu. I tutaj naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Wam parkrun Świnoujście, który już przygotowuje #308 edycję swojego biegu. Zatem zapraszamy Was wszystkich, bez względu czy jesteście uczniami, rodzicami, dziadkami, pradziadkami, sprinterami, biegaczami, truchtaczami, chodziarzami (nawet tymi z kijkami) w następną sobotę 26 sierpnia do Parku Zdrojowego w okolice boiska. Zaczynamy równo o 9.00 – nie spóźnijcie się bo powtórki w sierpniu już nie będzie. Do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście
Tekst: Adriana Zbigniew Kosel


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

RP • Poniedziałek [21.08.2023, 09:54:10] • [IP: 89.64.30.***]

Jacek the best.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■