POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.05.2024, 16:19:41] • Świnoujście

Internautka: Rezerwacja w Parku Zdrojowym?

Internautka: Rezerwacja w Parku Zdrojowym?

fot. internauta

Park Zdrojowy jest miejscem dostępnym dla wszystkich, można tam spacerować, odpoczywać, jeździć na rowerze. Nie można, na szczęście, wjeżdżać samochodem. Jednak obrzeża parku coraz częściej są anektowane przez kierowców, którzy parkują tam swoje samochody.

Wzdłuż ulicy Mieszka I, tuż przy parkowych drzewach, stoją zaparkowane pojazdy. Oczywiście jest to dzikie, niedozwolone parkowanie. Co więcej, jak zauważa Internautka, pomysłowi kierowcy wręcz rezerwują sobie miejsca, stawiając np. palety. To ma gwarantować podwójną korzyść - parkowanie za darmo i pewność, że nikt nie zajmie tak "zaznaczonego" kawałka wolnej przestrzeni. Proceder kwitnie, kierowcy bezkarni, park staje się parkingiem...

Internautka: Rezerwacja w Parku Zdrojowym?

fot. internauta

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Czwartek [16.05.2024, 13:59:56] • [IP: 185.210.37.***]

Już się zaczęło szkalowanie rodziny Pani Prezydent : (długo nie trzeba było...

Gość • Środa [15.05.2024, 06:55:03] • [IP: 5.184.117.***]

A gdzie ludzie mają parkować skoro tam mieszka dużo Ukraińców i Gruzinów i zaj Mija miejsca parkingowe swoimi szortami a mieszkaniec nie ma gdzie zaparkowac

Gość • Wtorek [14.05.2024, 18:55:04] • [IP: 64.176.65.**]

A na Bursztynowej postawiono śmietniki betonowe zamieniono je na donice i posadzono kwiatki żeby było łatwiej wjeżdżać na posesje.To jest po prostu chore, czy straż miejska tego nie widzi ??

Gość • Wtorek [14.05.2024, 18:38:33] • [IP: 89.151.31.***]

Jedni płacą za parkingi abonament a inni pod willami parkują za frajer oraz ich turyści, można?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 18:25:33] • [IP: 185.210.38.***]

Miejscowe dzbany na innych wyzywaja a sami jak pospolite buractwo sie zachowuja.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 17:07:43] • [IP: 178.238.251.***]

Tamtędy ponoć będzie pociągnięta dalsza część ścieżki rowerowej, która urwała się na skrzyżowaniu Jachtowej z Rogozińskiego. Oby jak najprędzej!

Gość • Wtorek [14.05.2024, 14:35:19] • [IP: 31.60.236.**]

Maja parking i daraz na swojej działce to tam niech stawiają

Gość • Wtorek [14.05.2024, 13:41:26] • [IP: 178.238.246.**]

A gdzie STRAŻ MIEJSKA?karac takich ludzi park zdrojowy nie jest miejscem do parkowania dla nikogo, karać i wtedy naucza się ze zdrowo jest przejść się 😡

Gość • Wtorek [14.05.2024, 11:58:49] • [IP: 88.218.255.**]

[13.05.2024, 16:42:33] • [IP: 70.34.246.***] a dlaczego nie parkują na swoich posesjach skoro mają domy z garażami?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 10:43:09] • [IP: 5.173.153.**]

Syf robią tymi" rezerwacjami" i nie tylko w tym miejscu. A'propos przywłaszczania terenów wspólnych to jedna z restauracji na rogu przy promie blokuje ponad pół chodnika dobudówką a dodatkowo wystawia donice z kwiatami i ławkę tak że przejść nie można tym wąskim już chodnikiem a tam akurat dużo ludzi idzie z promu a chodnik zablokowany przez donice i ławkę z restauracji i na rogu ulicy Chrobrego.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 10:32:39] • [IP: 5.173.153.**]

Perfidnie te" rezerwacje" to samowola, podobnie przy muzeum bus meblowy stawia potykacz pomimo że miejsca płatne to potykacz ustawiony na miejscu parkingowym nie płaci a blokuje to miejsce.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 09:27:58] • [IP: 89.174.2.**]

Blokady na koła i ostre mandaty !! SM na co czekacie coooo??!!

Gość • Wtorek [14.05.2024, 09:17:36] • [IP: 62.69.253.**]

bardzo dobry artykuł, ŚWINOUJŚCIE miastem starszych osób i zachowania rodem z komuny są na porządku dziennym. Widać, że można działać... oczywiście dla naszych służb to za duży problem, wolą szybkie łatwe pieniądze... oczywiście żeby nie było problemu... park sprzedadzą... hahaha

Gość • Wtorek [14.05.2024, 08:54:56] • [IP: 178.238.253.**]

Gość • Wtorek [14.05.2024, 03:20:29] • [IP: 62.69.229.**]. Tam była trawa i wydeptana ścieżka w niej, swego czasu gdy mieszkałem w pobliżu, chodziłem na spacery.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 07:56:23] • [IP: 178.238.252.**]

To stoi od dwóch lat...w ub.roku w tym miejscu, ktoś szybę w aucie wybił.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 07:17:24] • [IP: 150.254.67.**]

2000 mandatu i się nauczy

Gość • Wtorek [14.05.2024, 03:20:29] • [IP: 62.69.229.**]

To żaden rozjechany trawnik tylko pozostałości po zakopanych rurach ciepłowniczych poprowadzonych dla przyszłych hoteli w okolicach portu jachtowego i wiatraka. Jak zwykle u nas hotele są ważniejsze niż mieszkańcy

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 23:20:39] • [IP: 37.248.214.***]

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 21:04:37] • [IP: 208.127.61.***]Ty rozgarnięty, szanuj zieleń, boś nie Jeleń.Zachciało się w Parku, jeszcze miejsc postojowych.Park to Park, a nie parking.Nie długo to po autach trzeba będzie chodzić.

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 23:06:09] • [IP: 37.248.153.**]

Na Posejdonie to samo

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 22:12:22] • [IP: 31.60.66.**]

TE INTERNAUDKA ZRÓB SE PRAWO JAZDY I KUP SAMOCHÓD

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 22:05:23] • [IP: 92.118.167.***]

To nie jest parking tylko część parku.Najwyższy czas zrobić z tym porządek.Pani Prezydent do dzieła.Pani poprzednik miał to w d.Albo był dogadany.

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 21:04:37] • [IP: 208.127.61.***]

naturalna i oczywista rzecza jest wybudowac tam parking do parkowamia w sposob poprzecznie do osi ulicy. ale to tylko dotyczy rozgarnietych

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 20:11:57] • [IP: 178.238.253.**]

Miasto niech postawi słupki tak by tam nie wyjeżdżali i bedzie po kłopocie. Faktycznie jeszcze trochę to w Park będą wjeżdżać i rozjeżdżać co się da.

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 19:48:01] • [IP: 178.238.250.**]

Właściciele domów to niech parkują na swoich posesjach a nie w zabytkowym parku. Proszę miasto o przywrócenie tam zieleni.

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 19:46:20] • [IP: 178.238.250.**]

Pytanie czy to miasto utwardziło pobocze piachem czy to czyjaś samowola.

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■