POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.05.2024, 15:10:57] • Polska

Działania „Prędkość”

Działania „Prędkość”

fot. Policja

Dziś, 17 maja Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym spowodowanych przez kierujących pojazdami.

Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W działania zaangażują się również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

BRD KGP


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Niedziela [19.05.2024, 12:59:15] • [IP: 5.173.159.**]

Sku#$%^&* (tylko do kierowców mają jakieś ale. Piesi i rowerzyści mogą robić co chcą na oczach policji i nic, zero reakcji.

Gość • Niedziela [19.05.2024, 12:51:20] • [IP: 89.151.25.***]

Dla mnie 9 na 10 obywateli to debile. Widać to na każdym kroku Po nawoływaniu do karania, po głosowaniach na zakłamanych ludzi itd...

Gość • Sobota [18.05.2024, 13:21:39] • [IP: 78.10.206.*]

Ta prywatna firma nie ma prawa nikogo kontrolować, bo niby na jakiej podstawie świadczą swoje usługi nie mając z nami żadnej umowy?

Mieszkaniec • Sobota [18.05.2024, 12:35:59] • [IP: 89.151.21.**]

Dobrze, niech łapią piratów drogowych. Powinno być jak w Norwegii, mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h. I tak mandaty u nas w Polsce są za mało surowe na tle innych krajów UE.

Gość • Sobota [18.05.2024, 11:44:57] • [IP: 78.10.206.*]

"Ograniczenia prędkości, to kretynizm. Prędkość powinna być dostosowana do możliwości samochodu, pogody, aktualnego stanu nawierzchni, naszego samopoczucia i ilości spożytego alkoholu - tego znaki zakazu nie uwzględniają, dlatego na nie, nie patrzę..." ― Kondrad Berkowicz

Gość • Sobota [18.05.2024, 11:09:51] • [IP: 37.47.158.**]

Może tak NAGŁOŚNIENIE Pierwszej w Świnoujściu konfiskaty pojazdu za prowadzenie pod Wpływem... dla Przestrogi

Gość • Sobota [18.05.2024, 10:28:23] • [IP: 46.113.12.**]

Polska to jest taki kraj ze jak jedziesz 100 po mieście to nie dostaniesz mandatu bo nikt nie kontroluje ale jak jedziesz 100 na wyjeździe z miasta albo za miastem to od razu dostaniesz.

Gość • Sobota [18.05.2024, 07:12:24] • [IP: 5.173.222.**]

Co ty wiesz o Niemcach mieszkam tam 4-ty rok i zmieniłem o nich zdanie o 180°, wszyscy gadaliśmy że tacy że tacy hit la ka put a tak naprawdę to my polacy jesteśmy tacy jacyś ogłupieni niepotrafimy sobie powiedzieć dziendobry czy pogratulować kupna nowego auta hahahahaah niemcy są lepiej wychowani w polsce to jeszcze komuna umysłową jak wygina komuniści to może coś się zmieni ale raczej nie bo my Polacy to taki naród właśnie wstyd mi że jestem polakiem

Gość • Piątek [17.05.2024, 22:46:27] • [IP: 46.113.12.**]

Słynna grupa speed co łapie" najgroźniejszych zwyrodnialcow" czyli jak ktoś jedzie merolem autostradą z Kolbaskowa 140 bo w Niemczech jechał legalnie 180 albo na dwupasmowce w Szczecinie" gnał" 75 jak wariat.

Gość • Piątek [17.05.2024, 22:18:54] • [IP: 79.186.200.***]

Ta... jak trzeba to ich nie ma a jak przekroczysz prędjość w miejscu nie zrozumiałym to dowalą mandat z górnej półki ftuuuuuuu

Gość • Piątek [17.05.2024, 20:36:53] • [IP: 5.173.196.***]

W Niemczech hahaha to już nie da się jeździć wszędzie radary w krzakach na trydziestkacch. Pomieszkaj pojeździj to pogadamy. Niemcy to już nie ten kraj DDR się rozlał wszędzie a ciapaci to jeszcze dobili.

CHAZARSKA DZICZ • Piątek [17.05.2024, 20:30:23] • [IP: 176.221.125.**]

BRAWO !! WSPANIAŁA INICJATYWA. KARAĆ ZWYROLI I PSYCHOLI MANDATAMI !! MASĘ LUDZI JUŻ BESTIALSKO ZAMORDOWALI NA DROGACH.

Gość • Piątek [17.05.2024, 19:35:32] • [IP: 31.0.177.***]

Psy PiSu na kraweżniku.

Gość • Piątek [17.05.2024, 18:18:15] • [IP: 151.248.62.***]

będą jacyś fajni policjanci?

Gość • Piątek [17.05.2024, 17:52:05] • [IP: 176.221.124.**]

w Świnoujściu w Przytorze przecież mamy ich cały dzień i cały rok tam stoją..czy tam jest jakieś zagrożenie dużo wypadków czy fajne miejsce na szybki zarobek ograniczenie do 40 km/h jedziesz 52. .300zł i 6pkt panowie i panie zmieńcie już to miejsce...smutne

Gość • Piątek [17.05.2024, 17:24:51] • [IP: 46.113.12.**]

W Niemczech poza obszarem zabudowanym jest 100km/h a na autostradach nie ma ograniczenia prędkości. To gdzie się żyje lepiej? Kaczor który sam nie ma prawa jazdy i nie jeździ nawet rowerem kazał zrobić na Polakow najostrzejsze prawo drogowe w całej Unii.

Gość • Piątek [17.05.2024, 17:16:50] • [IP: 37.248.212.**]

Po co piszecie o ogólnopolskiej akcji? W Świno to nie działa! Jak żyję to w Świnoujściu raz miałem kontrolę drogówki w ramach" trzeźwych poranków" na Warszowie przy BP, jakieś 10 lat temu czy coś... Tutaj jest dziki zachód, prawo działa tylko wtedy gdy jest to wygodne dla wybranych...

Gość • Piątek [17.05.2024, 17:13:49] • [IP: 37.109.164.**]

Puścić ruchome patrole SPEED na nieoznakowanych radiowozach, wszystkich cwaniaczków wyłapią..🐲🐲

Gość • Piątek [17.05.2024, 17:05:36] • [IP: 46.205.205.**]

Codziennie kontrola i wysokie mandaty. Za granicą nie ma dyskusji, prawo jazdy mogą zabrać a mandaty bez dyskusji. Nie podoba się, samochód na parking.

Gość • Piątek [17.05.2024, 16:53:29] • [IP: 89.151.31.***]

Zapraszam przed TUNEL Między 06.00 a 06.30 na pomiar ALKOMATEM :)

Gość • Piątek [17.05.2024, 16:32:41] • [IP: 5.173.155.**]

Natkotesty robić więcej naćpanych niż pijanych jeździ ot i tyle

Gość • Piątek [17.05.2024, 16:20:32] • [IP: 83.20.57.***]

Tak się pisze po MARYSI ??

Gość • Piątek [17.05.2024, 16:18:08] • [IP: 5.173.152.**]

To raczej jest akcja zbieram na psia pensje

Gość • Piątek [17.05.2024, 16:14:12] • [IP: 31.60.246.***]

To nie prędkość zabija tylko nagłe zatrzymanie.

Gość • Piątek [17.05.2024, 15:22:07] • [IP: 95.91.244.***]

A jeszcze bardzo dużym zagrożeniem jest rozmowa przez komurkę i do tego Mrichuana to komplek do nieszczęścia Pozbrawiam

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■