POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.05.2026, 08:21:15] • Świnoujście

Wieczorem okolica pogrążyła się w ciemnościach

Wieczorem okolica pogrążyła się w ciemnościach

fot. iswinoujscie.pl

Kolejny raz część ulicy 11 Listopada w Świnoujściu została pozbawiona oświetlenia. W ciemnościach znalazł się odcinek od okolic Lidla i skrzyżowania przy Platanie aż do ulicy Wojska Polskiego. Nie świeciły także lampy przy ulicy Legionów. Wieczorem mieszkańcy i młodzież idąca w stronę McDonald’s poruszali się praktycznie po ciemku.

Wieczorne zdjęcia pokazują niemal całkowicie pogrążoną w mroku ulicę. Nieczynne były kolejne latarnie wzdłuż 11 Listopada, a okolica sprawiała wrażenie opustoszałej i nieprzyjaznej. Szczególnie ciemno było w rejonie parkingu przy UBB i McDonald’s, który sam w sobie od dawna pozostaje nieoświetlony.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że sytuacja nie zdarza się pierwszy raz. Awaria oświetlenia na tym odcinku pojawia się nie raz i za każdym razem budzi obawy o bezpieczeństwo pieszych. Wieczorami tą trasą porusza się wiele osób.

Wieczorem okolica pogrążyła się w ciemnościach

fot. Mieszkaniec

Niektórzy mieszkańcy podkreślają, że w takich warunkach trudno dostrzec pieszych, rowerzystów czy osoby przechodzące przez jezdnię. Szczególnie niebezpiecznie robi się przy przejściach dla pieszych oraz w okolicach osiedli mieszkaniowych.

Parking przy UBB i McDonald’s pozostaje nieoświetlony na stałe, jednak tym razem dodatkowo zgasły również uliczne lampy, przez co cały fragment miasta sprawiał wrażenie pogrążonego w „egipskich ciemnościach” - jak określają to mieszkańcy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Wtorek [19.05.2026, 08:57:37] • [IP: 37.31.136.**]

13:25 - jest, kilka dni temu jechałem tam rowerem późniejszym wieczorem, to widziałem.

Gość • Wtorek [19.05.2026, 08:20:15] • [IP: 88.218.254.***]

na gdyńskiej tez tak jest wieczorem... latarnie sa dla ozdoby

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 22:38:49] • [IP: 31.175.36.**]

Na Barlickiego często mamy takie ciemności, to już norma .

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 19:22:16] • [IP: 88.156.232.***]

Ale do żarcia przetworznego z psa razem z budą młodzież I tak dotrze😂😂

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 17:04:45] • [IP: 91.94.19.***]

Potańcówki muszą być częściej bo coś ostatnio dużo narzekania i malkontenctwa

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 13:38:01] • [IP: 178.238.246.**]

Może za duże jest nasze miasto? Aby rządzili nieudolnie ludzie niekompetentni, wszystko oprócz imprez, jest beznadziejne 🤔

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 13:25:52] • [IP: 89.151.20.***]

Tak było a nie jest. ..

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 13:09:31] • [IP: 31.175.36.**]

I smutkiem

Gość • Poniedziałek [18.05.2026, 11:16:07] • [IP: 185.210.36.**]

fajny klimat, nie ma co robić afery

jeździec apokalipsy • Poniedziałek [18.05.2026, 10:29:37] • [IP: 37.248.163.**]

tylko ciemność i ujadanie kundli

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■