POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.05.2026, 18:09:06] • Świnoujście

Mistrzostwa Województwa w LA z podwójnym złotem i minimami na Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Województwa w LA z podwójnym złotem i minimami na Mistrzostwa Polski

fot. OSiR Wyspiarz

Zawodnicy klubu lekkoatletycznego OSiR „Wyspiarz” po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki województwa zachodniopomorskiego.

Podczas Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce U18 i U20, które odbyły się w dniu 23 maja 2026 r., na stadionie w Szczecinie Julia Jagusz i Rafał Kowalczyk zaprezentowali znakomitą formę, zdobywając złote medale. Julia i Rafał nie tylko stanęli na najwyższym stopniu podium, ale również osiągnęli wyniki gwarantujące udział w najważniejszej imprezie krajowej – Mistrzostwach Polski U18, które odbędą się w Lublinie. Zwycięstwo Julii w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 59,06 i Rafała w biegu na 1500 m z wynikiem 4,07,40 nie pozostawia wątpliwości, - to sportowcy, którzy potrafią udźwignąć presję i wykorzystać każdy start jako okazję do potwierdzenia swoich predyspozycji.

Nasi medaliści trenują już od sześciu lat i z każdym sezonem udowadniają, że pasja połączona z systematycznością prowadzi do wielkich rzeczy. Ich technika biegu, dopracowana dzięki tysiącom powtórzeń, wyróżnia się i jest jednym z kluczowych elementów ich sukcesów.

Choć medale przyciągają najwięcej uwagi, na pochwałę zasługują również pozostali zawodnicy klubu, którzy ustanowili rekordy życiowe i prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy.

Mistrzostwa Województwa w LA z podwójnym złotem i minimami na Mistrzostwa Polski

fot. OSiR Wyspiarz

W biegu finałowym na 100 m w kategorii U18 jedna z naszych sprinterek Nina Bandkowska wywalczyła 4 miejsce z wynikiem 13,30, prezentując świetną dyspozycję i walcząc do samego końca o podium. Zaś jej klubowa koleżanka Amelia Czerwińska w tym samym biegu zajęła 6 miejsce z wynikiem 13,79. Ogromne emocje wzbudził start naszego zawodnika Adama Grudnia U20, który niejednokrotnie zdobywał już medale, a tym razem stanął na starcie wyjątkowo mocnego biegu. Pomimo wymagającej obsady, Adam dystans 400 m pobiegł znakomicie zajmując 5 miejsce z wynikiem 52,10 i ustanawiając rekord życiowy. To występ, który pokazuje jego ogromny potencjał i odporność na presję.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje także nasza zawodniczka Justyna Guzenda startująca w biegu na 400 metrów U20. W niezwykle wymagającej konkurencji, w której liczy się zarówno siła, jak i wytrzymałość, pobiegła z ogromną determinacją, zajmując 5 miejsce z wynikiem 66,45.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Województwa. Każdy z Was pokazał ogromne serce do sportu, determinację i wolę walki. Wasze starty — od złotych medali, przez rekordy życiowe, po ambitne biegi w najmocniejszych seriach — są powodem do dumy.


OSiR „Wyspiarz”


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Piątek [29.05.2026, 05:24:23] • [IP: 176.221.124.***]

minimami to jakas mala porcja jedzenia?

Gość • Wtorek [26.05.2026, 20:27:37] • [IP: 176.221.125.*]

Brawo jesteście wielcy i godnie reprezentujecie nasze miasto

Gość • Wtorek [26.05.2026, 18:04:25] • [IP: 89.151.18.***]

Brawo! Podziwiamy Was!

Gość • Wtorek [26.05.2026, 12:58:15] • [IP: 88.156.234.**]

Brawo dziewczyny!!smukłe, piękne, a nie te pseudo atletki z dużą d...i nosem pod niebo hihi

Gość • Wtorek [26.05.2026, 12:24:50] • [IP: 83.11.50.*]

Gratulacje Julka👏👏👏, piękny debiut na nowym dystansie !

Gość • Wtorek [26.05.2026, 10:56:23] • [IP: 37.30.14.**]

A te dziewczyny biegły za karę, że takie są smutne?

Gość • Wtorek [26.05.2026, 09:45:05] • [IP: 195.128.181.**]

OSiR" Wyspiarz" i jego sekcja LA - przykład pracy i jej efektów bez zadecia i zebrań z pseudo bizesmenami zmianami prezesów, trenerów i powolywanie kilku dyrektorów - efektów brak.Przyklad jest tylko trochę skromności.Przy tych dialaniach flota pójdzie na dno.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■