POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.01.2011, 19:54:59] • Świnoujście

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uczniom Gimnazjum Integracyjnego nr 4 nieobcy jest patriotyzm i historia naszego kraju. Młodzież postanowiła wesprzeć inicjatywę powstania Pomnika Orła Białego. W tym celu zaprosiła 14 stycznia uczniów świnoujskich szkół, weteranów Światowego Związku żołnierzy Armii Krajowej Koła Terenowego oraz mieszkańców Świnoujścia do Sali teatralnej MDK-u na spektakl słowno – muzyczny pt. „Gdy myślę Polska”.

Młodzi aktorzy przedstawili historię naszego kraju od czasów rozbiorów, aż po dzieje najnowsze.



Wspaniała i przejmująca gra aktorów przeplatana muzyką i śpiewem wywołała wiele emocji.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Młodzież została nagrodzona owacjami na stojąco.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Miło jest patrzeć, jak młodzi ludzie z wielkim szacunkiem i przejęciem potrafią docenić trud i walkę o niepodległość minionych pokoleń.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

ktos • Czwartek [20.01.2011, 12:54:44] • [IP: 80.245.180.***]

fajna muza sebastian, a co tam krystian robi?

NIE WAZNE KTO • Wtorek [18.01.2011, 20:29:11] • [IP: 178.238.255.**]

Kamil fazowo ja zastrzeliles zart

Nikt ważny • Poniedziałek [17.01.2011, 21:53:54] • [IP: 80.245.180.**]

Było wspaniale. Ludzie, którzy komentują to negatywnie po prostu nie rozumieją znaczenia ni sensu bytu takich wydarzeń. Były pewne zgrzyty, marsz był ciut nie równy, podczas" Murów" za mało się działo, ale chodzi o treść, a nie o to, czy będą równo maszerować, stać na baczność. Najlepsze przedstawienie przygotowane przez uczniów jakie jak dotąd dane mi było ujrzeć.

N • Poniedziałek [17.01.2011, 15:42:01] • [IP: 80.245.190.***]

Super się spisaliście moi drodzy aktorzy. Ja jestem z Was dumna.

P.Małgosia • Niedziela [16.01.2011, 20:31:30] • [IP: 80.54.123.***]

Z całego serca chciałam podziękować za zaproszenie mnie na ten spektakl.Był wspaniały.Jestem dumna, że mamy w szkole taką wspaniałą młodzież.Nie jest sztuką wyjść na scenę, ale sztuką jest zagrać i wzruszyć widza.Ja i nie tylko ja zostaliśmy bardzo wzruszeni.Były łzy, to prawda i owacje na stojąco.Gratulacje za scenariusz, reżyserię i wykonawstwo.Cieszy mnie fakt, że doczekaliśmy sie czasów, gdzie można głośno mówić o naszej historii.Twierdzę, że większość do tej pory osób komentujących nie ma pojęcia o historii naszego kraju, tak samo o patriotyżmie.Smutne!! Chłopcy i dziewczęta, byliście wspaniali.

Gość • Niedziela [16.01.2011, 18:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

do warszowiaka, bardzo dobrze kolega Flociarz napisał, to są oznaki patriotyzmu, którego ty nie rozumiesz, pijane bydło to może masz w domu, troche szacunku chłopaczku z wiecznie pijanego warszowa

Gość • Niedziela [16.01.2011, 18:17:42] • [IP: 80.245.191.**]

Koszmar, robicie dzieciom krzywdę tą zabawą w trupy.

113 • Niedziela [16.01.2011, 18:02:58] • [IP: 217.97.193.***]

przykro czytać niektóre komentarze.Jest tylu fajnych młodych ludzi wystarczy ich tylko czymś zainteresować, nie zostawiać samopas nie hodować tylko wychowywać.A Ci którzy mają problemy to najczęściej ofiary dorosłych którzy nie mają dla nich czasu

Warszowiak • Niedziela [16.01.2011, 15:50:05] • [IP: 217.97.199.**]

Do Flociarza. Czy ty wiesz szczylu wgl. co ty wypisujesz? Patriotyzm to nie puste chodzenie z flagami i zapalanie zniczy. To nie też chodzenie na jakieś durne reprezentacje kopania nadmuchanej gumy po boisku. Zanim się odezwiesz zastanów się bez jakichkolwiek przyczyn oczerniasz nas załamujesz duch polskości. POLSKOŚĆ to dążenie do doskonałości własnej osoby poprzez zdobywanie jak najlepszego wykształcenia. Wspinanie się po hierarchii społeczeństwa aby polska była krajem ludzi WYKSZTAŁCONYCH, MĄDRYCH I ŚWIADOMYCH SWOJEJ HISTORII A NIE MASĄ, TŁUMEM PIJANEGO BYDŁA KTÓRE CHODZI NA TZW 'MECZE' I GROZI 'WROGIEJ' DRUŻYNIE KTÓRA RÓWNIEŻ SKŁADA SIĘ Z POLAKÓW.

Gość • Niedziela [16.01.2011, 13:17:49] • [IP: 92.42.115.***]

Owacji na stojąco nie widziałaś?Dziwne i to bardzo, ja też tam byłam i widziałam.Większość komentarzy jest okropna, całą młodzież wsadzacie do jednego WORA!Uważacie, że wszyscy są jednakowi, że nie więdzą co to patrotyzm, że tylko palą, piją, pobluźnią itp.Totalna bzdura!Trochę" pomyślunku"zanim zaczniecie pisać podobne głupoty.

N;) • Niedziela [16.01.2011, 12:34:54] • [IP: 88.156.235.***]

Nie robią tego dla ocen, bo za to się dostaje tylko plusa z zachowania;).

N;) • Niedziela [16.01.2011, 12:34:38] • [IP: 88.156.235.***]

Nie robią tego dla ocen, bo za to się dostaje plusa z zachowania;).

Gość • Niedziela [16.01.2011, 11:01:04] • [IP: 77.254.181.*]

Kamil! ;)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:40:52] • [IP: 80.245.181.***]

jak was słyszę to normalnie scyzoryk mi się w kieszeni otwiera!! Trud i zaangażowanie było duże.Sztywne hmm ogółem nasze Święta Polskie składają się ze sztywniactwa;) Co do marszu się zgodzę bo to nie było tyle szlifowane co teksty aktorów. Kto by lepiej zagrał hmm?? Owacje na stojąco były bo jeszcze raz wyszli a nie którzy nawet płakali! Zebraliśmy dużo Pieniędzy na Pomnik. Krytycy wielcy się odezwali ciekawe czy wszyscy byście byli tacy cwani na scenie?

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:27:37] • [IP: 80.2.68.**]

wiekszosc z nich i tak robi to za oceny i dobre zachowanie na swiadectwie, zwykle szczurki :)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:02:16] • [IP: 92.42.116.**]

fajne mundury;)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 00:38:30] • [IP: 80.245.180.***]

Ehh szkoda gadać totalna klapa zero zaangażowania ze strony" aktorów" wszystko sztywne : (a marsz wyglądał jak by downy chodziły bez koordynacji ruchowej : (ale szczere brawa i podziw za przygotowanie :).

Gość • Niedziela [16.01.2011, 00:29:27] • [IP: 80.245.178.**]

Słabo z tym patriotyzmem czy tylko weterani AK wyzwalali ojczyznę, i tak się robi zgrzyty w społeczeństwie.Szefostwo ZSP4 ocena 2+

Gość • Sobota [15.01.2011, 23:50:56] • [IP: 195.117.222.**]

na tym pierwszym zdjęciu - chłopak po prawo. kim jest? na przedstawieniu miał pięknie pokazany smutek w oczach.

Gość • Sobota [15.01.2011, 23:35:02] • [IP: 80.245.188.***]

Tu jest Polska i to ta prawdziwa, biało - czerwona. Ona jest w nas. Chylę czoło i dziękuję za zaproszenie.

Flociarz • Sobota [15.01.2011, 23:17:28] • [IP: 80.245.186.***]

Patriotyzm, wgl wiecie co to jest, kto był na reprezentacji w piłkę, siatkówkę, szczypiorniaka, czy cokolwiek, kto na euro chodził z Flagami po mieście, kto na jakiekolwiek święto narodowe wywiesza Flagę na balkonie, oknie, klatce, Kto pali znicze na pomnikach - nawet w 'głupie' święto, i wy piszecie tutaj o polskości ?!

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:48:29] • [IP: 195.117.222.***]

Patriotyzm to dla młodzieży bardzo abstrakcyjne pojęcie, ale wyraźnie widać, że nie dla tej młodzieży. Wzruszenie dopadło nie tylko mnie na tej sali. GRATULUJĘ ! NAUCZYCIELOM wychowanków, a wychowankom wzruszającego pokazu. Owacja na stojąco była i to było bardzo miłe.

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:36:06] • [IP: 93.94.184.***]

Taka prawda. Polska patriotyczna będzie w książkach aczkolwiek jeżeli książka przetrwa erę komputera.Dzisiejsi młodzi Polacy przechodzą pralnie mózgu euro-wścieku.Patriotyzm Polski umiera naturalnie mając taką dzisiejszą społeczność narodową zapatrzoną w dobra materialne.

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:33:53] • [IP: 80.245.182.**]

Magiczna czwórka :DDDD

Warszowiak • Sobota [15.01.2011, 22:18:18] • [IP: 217.97.199.**]

Niestety na nic zdadzą się tego typu przedstawienia. W których zmuszamy młodzież odgrywani ról. Ten patriotyzm nie będzie prawdziwy tylko pseudo. Młodzież jest wyniszczona moralnie przez masowe media typu MTV, VIVA brak prawdziwych wzorców ogólnie przyjmowana w szkołach idea" integracji" europejskiej. Której jednym z celów jest zatarcie różnic między narodami i naszej tożsamości, Polskości! Nie na nic się to zda!! Przejrzyjmy na oczy, ostatnią granicą tego szaleństwa było podpisanie traktatu lizbońskiego. Na którego mocy Polska jest. .. stanem nowo utworzonego państwa Unii Europejskich. Niemcy dopięli swego, drogą pokojową. Pozdrawiam myślących poza szablonami.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■