POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [04.04.2012, 22:26:05] • Świnoujście

Świnoujście: pomoc dla 148 osób

Świnoujście: pomoc dla 148 osób

fot. Czytelnik

Już 11 kwietnia rozpocznie się nowy rok pomocy żywnościowej prowadzonej przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Świnoujściu.

– W 2011 roku pomagaliśmy m.in. rodzinie z jedenaściorgiem dzieci – sprawozdaje Agnieszka Kowalewska, kierownik filii. – Mieliśmy pod opieką ponadto jeszcze kilka innych rodzin wielodzietnych. Pomocy udzielaliśmy w ramach unijnego programu PEAD przy współpracy z Bankiem Żywności w Koszalinie i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Świnoujściu. Od kwietnia rozpoczynamy wydawanie produktów z puli za 2012 rok. Będzie je odbierać 148 osób.

Świnoujście: pomoc dla 148 osób

fot. Czytelnik

Choć w tym roku pula artykułów spożywczych dostępnych w ramach programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej) zmalała, i tak będzie to spore wsparcie dla potrzebujących mieszkańców Świnoujścia. Będą oni mogli bezpłatnie odbierać m.in. mleko, ser żółty i ser topiony.

Lokalna filia ChSCh jest jedną z ponad 70 filii działających w Polsce. Blisko połowa z nich prowadzi systematyczną pomoc żywnościową, wydając artykuły spożywcze zazwyczaj raz w miesiącu.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej: www.pomoc-zywnosciowa.chsch.pl

Złóż dar na działalność dobroczynną:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
26 1240 1994 1111 0010 3045 8599
z dopiskiem: Filia Świnoujście
Możesz skorzystać z przelewu on-line: http://www.chsch.pl/zloz_dar/filie/swinoujscie/
Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

Pomoc żywnościowa jest możliwa dzięki wsparciu wielu osób dobrej woli. Wolontariusze ChSCh wydają artykuły spożywcze w pomieszczeniach bezpłatnie użyczonych przez Klub Abstynenta „Hol”. Auto Komis Lider – również bezpłatnie – zapewnia transport żywności z Banku Żywności w Koszalinie. Ponadto zawsze można liczyć na młodzież – tak jak we wrześniu i grudniu ubiegłego roku, kiedy to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu wspólnie z wolontariuszami ChSCh włączyli się w zbiórki żywności organizowane w sklepach.


Zaktualizowano: Piątek [06.04.2012, 11:16:27]

komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Piątek [06.04.2012, 23:07:14] • [IP: 46.170.38.**]

Wiem bo widziałem" Gościu" z 17.54 że te artykuły z marketów pojechały m.in.do domu dziecka w Lubiniu. Fajna sprawa.

Gość • Piątek [06.04.2012, 09:17:10] • [IP: 91.199.250.*]

W Marketach też zbierali. Robią dobrą robotę od paru lat dla wielu potrzebujących, ale po cichu bo taka jest właśnie służba dla innych - bez glorii i chwały. Z tego co wiem mają sponsora -autokomis z karsiborskiej, ale oni też nie chcą rozgłosu (za co przepraszam). Towar trzeba przywieżć, wydać rozliczyć księgowo i inne tam - z tego co wiem robią to za swoje.

Gość • Czwartek [05.04.2012, 17:54:18] • [IP: 79.163.227.*]

Ja tu widzę unijną pomoc a gdzie są artykuły spożywcze zbierane na ten cel w markerach, czyżby pomyliły stoły ??

Gość • Czwartek [05.04.2012, 16:40:27] • [IP: 81.131.201.**]

Robią wspaniałą robotę po cichu i przynajmniej do polityki sie nie wciskają po plecach ubogich.

Gość • Czwartek [05.04.2012, 12:59:25] • [IP: 93.154.216.***]

Gdzie osoby z Łunowa oraz Przytoru mają pobierać te dary ?

Gość • Czwartek [05.04.2012, 12:11:56] • [IP: 80.54.123.**]

Najlepiej rozdawać jedzenie, dawać zapomogi, dodatki itd.a towarzystwo dalej nie będzie pracować bo po co.

Gość • Czwartek [05.04.2012, 12:09:06] • [IP: 80.54.123.**]

A co to za twór ChSCh, nowy Huszcza czy konkurencja dla Caritasu?

Gość • Czwartek [05.04.2012, 09:00:07] • [IP: 178.238.245.***]

Asieńko, wszędzie cie pełno:) Buziaki:* Kuzynka

Gość • Czwartek [05.04.2012, 08:23:10] • [IP: 217.97.193.**]

Nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00 przy ulicy Hołdu Pruskiego 13 w Świnoujściu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do głębszego studiowania pisma świętego.

Gość • Czwartek [05.04.2012, 08:12:01] • [IP: 93.94.185.***]

przecież to są dary z uni rozdawane w kościołach

Gość • Czwartek [05.04.2012, 06:52:45] • [IP: 92.42.118.***]

hol...co to za kościół??age znam, przemiła osoba

HOL • Czwartek [05.04.2012, 06:33:36] • [IP: 88.156.234.***]

PAPAZ - nie, Oni nie mają nic wspólnego z kościołem katolickim, jest to Kościół Adwentystów Dnia 7-go Mimo, że jestem ateistą znam ich i podziwiam za zaangażowanie w niesieniu pomocy innym i to bezinteresowne. Agnieszko pozdrowienia dlla całego zboru

Magda • Środa [04.04.2012, 23:48:13] • [IP: 81.141.91.**]

Chylę czoła, piękna sprawa z dobrego serca. Pozdrawiam Cię Asiu i oczywiście moją ukochaną siostro-przyjaciółkę Agnieszkę K. Jesteście Wielcy!! Magda F.

Gość • Środa [04.04.2012, 22:44:23] • [IP: 37.47.166.**]

A czemu nie przed Świętami ?

PAPAZ • Środa [04.04.2012, 22:43:57] • [IP: 80.54.123.**]

czy ta pomoc ma coś wspólnego z kościołem rzymskokatolickim?? jeśli nie to chętnie pomogę

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Starszy mężczyzna upadł na terenie Galerii Corso. Doznał na tyle licznych urazów, że zdecydowano się na przetransportowanie go do szpitala LPR. Do upadku doszło 03.08.2021 około godziny 14:00 w Galerii Corso. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli poszkodowanego. Około godziny 15.00 mężczyznę zabrał śmigłowiec LPR. ■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■