POGODA

Reklama


Wydarzenia

Kamil Zwierzchowski • Wtorek [02.12.2014, 07:59:07] • Świnoujście

Bo trzeba marzyć - Piaskiem w raka

Bo trzeba marzyć - Piaskiem w raka

fot. Organizator

Fundacja Trzeba Marzyć już od ponad ośmiu lat spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. Do tej pory pozwoliła wielu podopiecznym na chwilę zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą. Kolejne dzieci nadal czekają, by uwierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają.

Fundacja spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała we wrześniu 2006 roku i od tego czasu spełniła ponad 500marzeń. Wśród nich były dzieci marzące o samochodzie na akumulator lub laptopie, chłopcy marzący o byciu żołnierzem czy też
policjantem, oraz dziewczynki pragnące zostać księżniczką.

Wszystkie te marzenia udaje nam się spełnić dzięki ludziom dobrej woli oraz instytucjom, których przedstawiciele włączają się w magiczną moc spełniania marzeń. Fundacja nie zatrudnia żadnego personelu, a wszystkie pozyskane środki przeznacza na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Jestem Wolontariuszem i Prezesem Fundacji Trzeba Marzyć, którą wraz z grupą przyjaciół założyliśmy kilka lat temu. Projekt „Piaskiem w raka” to inicjatywa jedyna w swoim rodzaju - założeniem jest przejście wzdłuż wybrzeża Bałtyku, pokonując w ten sposób ponad 550 km. Liczę na znalezienie sponsora, który wpłaci za każdy przebyty kilometr określoną kwotę pieniędzy. Aby nie była to kwota zbyt wysoka, zakładamy, iż „ceną” 1 km będzie 10 złotych.

Przy okazji liczymy na to, że akcja przyciągnie inne chcące pomóc w spełnianiu marzeń osoby lub firmy, które powiększą pulę pieniędzy. Każda pozyskana kwota pozwoli spełnić kolejne dziecięce marzenia, a przemarsz ma również nagłośnić cierpienie dzieci, ich marzenia i możliwość spełnienia tych najskrytszych, by dać nadzieję, na spełnienie tego wielkiego o zdrowiu. Chcemy tym gestem pokazać również, że spełniamy marzenia, prosimy o wsparcie, ale dajemy od siebie też coś więcej niż tylko poświęcony czas i zaangażowanie. Podejmujemy wyzwania, by wywołać uśmiech na twarzach kolejnych chorych dzieci.

Przejście planuję na środek zimy, rozpoczynając w Święta Bożego Narodzenia i kończąc po Nowym Roku, bez przerw, z noclegami organizowanymi na plaży, pod namiotem. Można powiedzieć, ze będzie to przejście bez „zawijania do portów”, ale rzecz jasna będę musiał przenikać przez cywilizację, której na niektórych odcinkach nie sposób ominąć. Posiadam już niezbędne zgody na przejście oraz biwakowanie w obrębie plaży. Znalazły się również zaprzyjaźnione firmy gotowe wspomóc organizacyjnie całość projektu.

Pozostaje zatem znaleźć sponsora i poprosić życzliwe osoby o dopingowanie akcji oraz wsparcie spełnienia kolejnych dziecięcych marzeń.

Rafał Dadej - Prezes Fundacji


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

trzymacz kciuków • Wtorek [09.12.2014, 10:31:54] • [IP: 46.186.84.***]

Super pomysł. Ciekawe ile ludzi się przyłączy. Dobrze, że dzieciaki mogą liczyć na takie akcje. Trzymam kciuki, bo weszłam na profil facebooka fundacji i robią świetne rzeczy.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 19:23:51] • [IP: 92.42.112.***]

Kopacz i Arłukowicz nie ujęli tego w swojej genialnej reformie. Pan Rafał będzie maszerował a władza będzie się opychała ośmiorniczkami i POpijała sobie drogie wina. Oby tylko chorym nie kazali żebrać na leczenie i iść razem z panem Rafałem. W innych krajach UE nie ma limitów i problemów z leczeniem chorych dzieci.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 14:52:23] • [IP: 91.151.139.**]

Niech dalej marzą, że im sypnę.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 14:14:53] • [IP: 62.69.231.***]

Nie chce mi się tego artykułu czytać, ale ✚ na drogę.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 13:19:22] • [IP: 109.241.63.***]

Dobrze. Niech idą

Oglądasz 1-5 z 5
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■