POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.06.2020, 15:44:42] • Świnoujście

Kiedy otwarcie granic?

Kiedy otwarcie granic?

fot. BIK UM Świnoujście

Ze stron wielu środowisk coraz częściej pada pytanie o termin otwarcia granic. Temat to ważny dla wielu środowisk, dotyczy także Świnoujścia.

W maju br. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz skierował pismo do Wicepremier Jadwigi Emilewicz wnioskując o rozważenie przyśpieszenia decyzji o otwarciu granicy państwa. W załączeniu publikujemy Państwu odpowiedź od Sekretarza Stanu Andrzeja Gut – Mostowego z Ministerstwa Rozwoju, która wpłynęła dziś do Urzędu Miasta.

Kiedy otwarcie granic?

fot. BIK UM Świnoujście

J. Ścigała
BIK UM Świnoujście


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Niedziela [07.06.2020, 00:01:41] • [IP: 176.221.122.**]

Otwarcie granic 12z 13 czerwca POTWIERDZONA INFORMACJA BRAWO UNIA UNIA UNIA NIC WAM NIE POMOZE WASZA ZAWISC POLACZKI Z MIASTA SZWAGROW!!

Gość • Sobota [06.06.2020, 22:12:36] • [IP: 176.221.113.**]

Wszystko się kręci bez Niemców. Turystów cała masa. Nie ma potrzeby otwierania granic z Niemcami. Damy sobie radę bez nich.

Gość • Sobota [06.06.2020, 20:10:25] • [IP: 188.146.173.**]

Przypomnijcie sobie z kąt dostaliśmy tę" koronę" - z zagranicy, od sąsiadów. Wy pseudo biznesmeni, chcecie powtórki!! Zarobisz (jeżeli jesteś miejscowy), i co z tego. A jeśli zachorujesz (oby nie), a jak umrzesz (oby nie). To kiego ci te k...wa kasa. Tutaj larum podnoszą, co są właścicielami z Polski. Oni tracą, nie nasi. Niech im tarcza (Morawieckiego) pomoże. Dzięki, której pracodawca może mieć wsparcie (nie każdy), natomiast pracownik NIE!!, bo musi spełniać kryteria. Jestem za utrzymaniem zamkniętych granic, bo w sezonie wzrośnie zachorowalność, po sezonie umieralność. Prosty przykład Szwecji - CHCECIE ICH NAJAZDU? -

Gość • Sobota [06.06.2020, 19:19:13] • [IP: 46.114.5.**]

Ech Polaki cebulaki, gdzie spod pach wali że trzeba wietrzyć, klapki skarpety albo sandały są na porządku dziennym, drapiecie się po spoconych jajach bo chyba wam się wydaje, że nikt tego nie widzi, sprana polówka i spodenki w kratę za kolana a na dole skarpety do połowy łydki, odpięty guzik od koszuli a spod niej wystające śmierdzące spocone kudły. Prysznic raz dziennie i śmierdzi za wami a pot wycieracie ręka która potem podajecie … Dlatego JA POLKA wolę mężczyzn z zagranicy.

Gość • Sobota [06.06.2020, 18:27:31] • [IP: 83.233.110.***]

to wkoncu kiedy

Gość • Sobota [06.06.2020, 17:49:11] • [IP: 176.221.123.***]

granica 16 czerwca będzie otwarta dla Turystów

Gość • Sobota [06.06.2020, 15:46:34] • [IP: 176.221.122.**]

Płac albo spadaj

Gość • Sobota [06.06.2020, 15:45:27] • [IP: 176.221.122.**]

Płqc podatki albo spadaj

Gość • Sobota [06.06.2020, 15:27:21] • [IP: 176.221.123.***]

Zielona Granica będzie dalej Zamknięta tylko przejscie Garz jest otwarte tu Turyści przejda Kontrolę Sanitarną

Gość • Sobota [06.06.2020, 15:01:35] • [IP: 37.47.158.**]

OTWÓRZCIE NAM GRANICĘ!! CHCEMY PRACOWAĆ!!

Gość • Sobota [06.06.2020, 13:25:32] • [IP: 109.241.63.**]

Mnie bardziej by interesowało zwolnienie z podatku od nieruchomości - bo jakoś w tej kwestii cisza, niż sprowadzanie na nas, mieszkańców Świnoujścia, dodatkowego zagrożenia. Polak powinien pracować w Polsce i dla Polaków, a nie na rzecz obcych.

Gość • Sobota [06.06.2020, 12:34:47] • [IP: 176.221.122.***]

Nie otwierać granicy!

Gość • Sobota [06.06.2020, 12:16:29] • [IP: 79.186.49.***]

To ty won jak ci się nie podoba mieszkać w mieście przygranicznym jakim jest Świnoujście, wiadomo ze w takich miastach duża cześć mieszkańców żyje z handlu przygranicznego.Kumasz cwaniaczku, jak masz teraz dochody to się ciesz i zamknij d

Gość • Sobota [06.06.2020, 11:03:21] • [IP: 188.146.190.**]

jak nos teraz zamkniecie to już nos więcej nie otwierejcie

Lucek • Sobota [06.06.2020, 11:02:03] • [IP: 188.146.190.**]

Jak nos roz zamkniecie jo już nos więcej nie otwierejcie

Gość • Sobota [06.06.2020, 10:56:32] • [IP: 176.221.123.**]

Granice otworzyć i uruchomić rynek, Polacy i tak tam nie chodzą a na Niemieckich tłumach sprawdzimy czy się zarażą od naszych górników?Mądry wie jak uniknąć ryzyka głupi musi się zakazić i wtedy się dowie...

Gość • Sobota [06.06.2020, 10:29:58] • [IP: 31.0.38.***]

Zamknąć Śląsk otworzyć granice

Gość • Sobota [06.06.2020, 10:25:27] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Sobota [06.06.2020, 08:54:03] • [IP: 83.11.90.***] Dokładnie. Trzeba utrzymać zamkniętą granicę aby zło nie wdzierało się do Polski.

Gość • Sobota [06.06.2020, 09:57:51] • [IP: 176.221.123.**]

to jest jakas konkretna data czy nie. Bo w radio gadają w internecie piszą niech prezydent powie otwieramy 15 i koniec czy 15 to też nie

Gość • Sobota [06.06.2020, 09:55:55] • [IP: 176.221.123.**]

lepiej jak szwędają się ukraińcy super rozwój miasta żabka piwo i ławka i zaszczane bloki

Gość • Sobota [06.06.2020, 09:29:04] • [IP: 176.221.123.***]

przeciez granice sa otwarte, o co tu chodzi ?

Gość • Sobota [06.06.2020, 08:54:03] • [IP: 83.11.90.***]

NIGDY, NIGDY JEST TAK DOBRZE I NIE POTRZEBNE NAM NIEMIASZKI SZWENDAJĄCE SIĘ PO MIESCIE I SMIEJĄCE SIĘ NAM W TWARZ. A KTO CHCE TO PODANIE I TRZY ZDJĘCJA I WON Z POLSKI.

Gość • Sobota [06.06.2020, 08:48:06] • [IP: 178.238.252.**]

Na początek, otworzyć by można tylko dla pieszych i rowerzystów(jak napisał Ktoś wcześniej)i zobaczyć, jak będzie?Z czasem dla aut...po tej ciszy, spokoju i czystszym powietrzu, raptowny" najazd", nie jest wskazany.

Gość • Sobota [06.06.2020, 08:12:16] • [IP: 176.221.123.**]

nie chcemy otwarcia granic, nie chcemy niemców ale za to chcemy wykończyć wieśniaków z budkami na promenadzie którzy wchodzą w d... niemieckim emerytom za 2 euro-koniec lizania d...y czas na szacunek dla Polaka restauracyjne knury, zaczniecie doceniać Polaka a jak nie to bankructwo

Gość • Sobota [06.06.2020, 07:39:22] • [IP: 89.64.7.***]

Głosujcie na Dudę to Nigdy! Polska nie podejmuje rozmów z otwarciem naszych granic. Idziemy głosujemy bo chcemy być w Unii Europejskiej i Schengen.

Oglądasz 1-25 z 89
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ostrzeżenie meteorologiczne od godz. 06:00 dnia 03-12-2022 do godz. 10:00 dnia 04-12-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów śniegu i deszczu ze śniegiem powodujących gołoledź i oblodzenia. Opady najpierw zaczną występować w południowych rejonach i będą się przesuwać w kierunku na północ i północny wschód obszaru. Najdłużej zagrożenia utrzymają się w powiatach północnych i wschodnich. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■