POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.09.2022, 08:13:24] • Międzyzdroje

Woliński Park Narodowy wprowadza opłaty za wstęp do Parku. Mieszkańcy gmin, na których znajduje się Park zwolnieni z opłat

Woliński Park Narodowy wprowadza opłaty za wstęp do Parku. Mieszkańcy gmin, na których znajduje się Park zwolnieni z opłat

fot. Organizator

Z dniem 4 października 2022 roku Woliński Park Narodowy wprowadza opłaty za wstęp do Parku. Obowiązek wprowadzenia opłat wynika z przepisów Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 14 września 2021 r. w sprawie parków narodowych lub niektórych ich obszarów, gdzie za wstęp pobiera się opłaty.

Bilet jednodniowy normalny kosztować będzie 7 zł, a ulgowy 3,50 zł. Dostępne będą także bilety tygodniowe i półroczne.

Zwolnienie z opłat obejmować będzie mieszkańców gmin położonych w granicach parku narodowego i gmin graniczących z parkiem narodowym, tj. gminy Międzyzdroje, gminy Wolin, gminy Dziwnów oraz Miasta Świnoujście.

Z opłat zwolnieni będą również: dzieci w wieku do 7 lat, uczniowie szkół i studenci odbywający zajęcia dydaktyczne w parku narodowym oraz członkowie rodziny wielodzietnej posiadający ważną Kartę Dużej Rodziny. Dodatkowo wprowadzone zostały także ulgi m.in. dla: uczniów szkół i studentów, emerytów i rencistów, osób niepełnosprawnych oraz żołnierzy służby czynnej. Opłaty za wstęp na teren Wolińskiego Parku Narodowego nie będą pobierane w dniach 1 marca (dzień utworzenia Wolińskiego Parku Narodowego) oraz 24 maja (Europejski Dzień Parków Narodowych). Szczegółowe informacje dotyczące opłat za wstęp do WPN dostępne na stronie internetowej Parku.

Bilety będzie można nabyć poprzez nowy system sprzedaży biletów on-line dostępny na stronie www.ebilety.wolinpn.pl oraz w kasach stacjonarnych w Muzeum Przyrodniczym i Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Do końca roku na szlakach przy granicy parku ustawione zostaną tablice informacyjne z QR-kodami, które po zeskanowaniu przekierują na stronę z płatnościami za wstęp do Parku. Przed następnym sezonem, planuje się także zainstalowanie automatów biletowych w miejscach o dużym natężeniu ruchu turystycznego.

Środki zgromadzone z opłat za wstęp do Parku przeznaczone zostaną między innymi na rozwój i utrzymanie szlaków oraz infrastruktury turystycznej, a także na działania związane z ochroną czynną cennych siedlisk i gatunków występujących w Parku.

Woliński Park Narodowy


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Piątek [30.09.2022, 08:26:53] • [IP: 89.174.73.**]

Ale dowód możesz wyrobić również w np Krakowie i co wtedy z organem wydającym?

Gość • Piątek [30.09.2022, 04:55:08] • [IP: 37.248.109.***]

Następne złodziejstwo...leśniczy, czy jakiś ciec będzie chciał żebym się przed nim wylegitymował? Najpierw będzie mnie musiał cmoknac w odpowiednie miejsce

Gość • Czwartek [29.09.2022, 19:31:44] • [IP: 46.205.132.***]

16:58:38] • [IP: 78.10.206.**] Nie masz dowodu? Nie masz nipu? PIT-u nie składasz? Masz je. Co z ciebie za mężczyzna, który piszczy zza ściany i nic nie robi, wiele gada, a nic nie zmienia? Co z twoją d.pą? Dlaczego pierdzi ustami przenosząc woń na klawiaturę, a nie robi przewrotu w" tym czymś nielegalnym" dla ciebie, w kraju?!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 19:07:29] • [IP: 195.136.137.***]

W wielu parkach narodowych są symboliczne opłaty za wstęp, no ale to trzeba ruszyć gdzieś dalej niż tylko jedna czy druga wyspa.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 17:27:24] • [IP: 37.8.215.*]

Park Narodowy nalezy do Narodu to znaczy jest nasz Polakow!!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 17:25:35] • [IP: 77.179.156.***]

Tak jest w calej europie i na swiecie. Pieniadze sa symboliczne a pomoga opiekowac sie smieciami jakie zostawiaja turysci. Nie wszyscy ale niestety jest ich troche.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 17:03:28] • [IP: 46.205.128.*]

Dziwi mnie jednak jak bedą sprawdzac miejsce zamieszkania - nawet organ wydający może być inny, bo ktos może miec wyrobiony dowód w jednym mieście, a mieszkać w innym. Znam też osobę zameldowaną w 100 km dalej a mieszkającą w gminie Dziwnów, pewnie musiałaby miec zaświadczenie z gminy o tymczasowym zameldowaniu - chyba że tymczasowe nie wystarczy.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 16:58:38] • [IP: 78.10.206.**]

13:16:39 - A czy wiewiórka w lesie, albo sarna w lesie potrzebują certyfikatu głąbie? Ty potrzebujesz certyfikatu goju, Twoim certyfikatem jest jest certyfikat niewolnika nazywanie ładnie" Dowodem Osobistym".

Gość • Czwartek [29.09.2022, 16:55:00] • [IP: 78.10.206.**]

12:57:15 - Milcz goju...

Gość nevo • Czwartek [29.09.2022, 16:47:13] • [IP: 5.60.166.***]

jak drzewo wycinali na lewo to dopłat nie było frajerstwo tylko kasa a kto posprząta ten park nowa dozorczyni nastała po Szymańskim to chce się nachapać wstydzcie się

Gość • Czwartek [29.09.2022, 14:08:35] • [IP: 149.156.152.***]

O dzieciuchy. Kilkanaście lat temu w Słowińskim Parku Narodowym do opłaty za parking doliczana była opłata za wstęp do parku od każdej osoby, a nie od samochodu jak mogą myśleć niektórzy.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 13:44:47] • [IP: 185.210.38.**]

Super. Bardzo fajnie, że okoliczne gminy wejdą za darmo. Dbajmy o swoje :)

Gość • Czwartek [29.09.2022, 13:21:08] • [IP: 89.151.36.**]

Gość • Czwartek [29.09.2022, 09:29:11] • [IP: 37.47.136.***]Za oglądanie takich wybryków natury jak ty też będą pobierane opłaty...

Gość • Czwartek [29.09.2022, 13:16:39] • [IP: 89.151.36.**]

Gość • Czwartek [29.09.2022, 11:51:42] • [IP: 78.10.206.**] Jesteś legalny ? Masz certyfikat ?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 12:57:15] • [IP: 185.210.36.***]

12:07 • [IP: 78.10.206.**] Gdzie rewolucja, ty tylko ciągle płaczesz i pyerdzisz w fotel przed ekranem, a gdzie czyn? A tu tylko skamlenie, że państwo polskie nielegalne, że pożadasz Putina, całkiem legalnego - działać trzeba, pójdź na policję i powiedz im, że sa nielegalni, podaj do najbliższego sądu (w Strasburgu? co ci się jawi w czasie ataków mózgu? Bruksela czy Strasburg?). Do dzieła, a nie skamleć publicznie!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 12:15:37] • [IP: 185.210.36.***]

Odetchnąłem:" Zwolnienie z opłat obejmować będzie mieszkańców gmin (...) Międzyzdroje, gminy Wolin, gminy Dziwnów oraz Miasta Świnoujście". Zanim to doczytałem, jako rowerzysta już miałem mroczne myśli:" czyli za dojazd rowerem trasą R-10 z Międzyzdrojów w ramach jazd ze Świnoujścia na koniec wyspy Wolin (a była to moja stała trasa zeszłego lata, liczy w obie strony ok.90 km), będę płacił?!" Druga rzecz: tu nie napisano, jak będzie sie sprawdzać opłatę - czyli pojawi się coś dotąd nieznanego, zatrzymania do kontroli? Nieprzyjemne to. Jestem przeciw takim opłatom - parki narodowe były i nadal pewnie są utrzymywane z naszych podatków, nie są dobrem komercyjnym, więc dziwię się, że trzeba od płatników podatków wyciągać dodatkowe pieniądze - a każdy gość w parku staje się jego promotorem, przekazuje innym, że warto odwiedzać taki park. Jest to podobnie" logiczne", czyli nielogiczne jak opłaty klimatyczne. Ale skoro klimatyczne już jest, należałoby pociągnąć fundusze właśnie z nich.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 12:07:21] • [IP: 78.10.206.**]

Fałszywa i samowolna administracja publiczna nie ma prawa na nikogo nakładać żadnych opłat.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 11:51:42] • [IP: 78.10.206.**]

Nielegalne opłaty wprowadzone przez nielegalny" organ".

Gość • Czwartek [29.09.2022, 10:59:12] • [IP: 37.47.189.***]

29.09.2022, 10:03:27] • [ w dowodzie masz napisany organ wydający.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 10:58:47] • [IP: 79.175.205.***]

I bardzo dobrze. Do TPN tez masuja i nikt nie płacze.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 10:56:29] • [IP: 88.218.252.**]

Wiola!! dzięki :-)

Gość • Czwartek [29.09.2022, 10:14:25] • [IP: 176.221.123.**]

A dlaczego nie.Wszedzie za wstęp do parków się płaci.Brawo

Gość • Czwartek [29.09.2022, 10:11:57] • [IP: 79.191.198.***]

A co z chrustem?. Czepiacie się idą święta trzeba uzbierać na nagrody!!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 10:03:27] • [IP: 37.47.155.**]

Proszę o informację jak straż parku będzie weryfikować czy ktoś jest mieszkańcem naszego miasta.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 09:56:29] • [IP: 176.221.123.***]

Pomysł nie jest zły, utrzymanie parku w porządku patrząc na większość niewychowanych społecznie ludzi, swoje kosztuje. Najważniejsze tylko, żeby faktycznie pieniądze szły na utrzymanie parku...

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■