POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.11.2022, 14:34:28] • Świnoujście

Pogarsza się stan placu zabaw na Platanie. Rodzice już dawno sygnalizowali problem

Pogarsza się stan placu zabaw na Platanie. Rodzice już dawno sygnalizowali problem

fot. Mieszkanka

Plac zabaw przy ulicy Malczewskiego nosi obiecującą nazwę "Platanowy Raj". I rzeczywiście, rajski był tuż po oddaniu go do użytku, co miało miejsce niemal 10 lat temu. Przez dekadę plac, użytkowany codziennie, nieco się zmienił, niektóre elementy są już zniszczone, niektóre wymagają wymiany. Rodzice i opiekunowie małych użytkowników placu zabaw najlepiej wiedzą, co nie nadaje się do bezpiecznej zabawy. Problemem jest na pewno powyginana nawierzchnia.

Do naszej redakcji kilkukrotnie zwracali się rodzice, którzy zauważyli, że nawierzchnia nie jest bezpieczna. Twierdzą, że zgłaszali to w UM, jednak sprawa nie została załatwiona - byli zbywani. Dlatego redakcja portalu iswinoujscie.pl postanowiła zapytać urzędników między innymi o to, od jak dawana podłoże placu jest powyginane, od jak dawana mieszkańcy zgłaszają ten problem. Interesuje nas również stanowisko urzędu w kwestii wymiany nawierzchni i ewentualny termin prac. Zadaliśmy też pytanie o zgłoszenie poszkodowania małego dziecka korzystającego z placu.

Odpowiedzi udzielił Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
- Coroczne wiosenne kontrole wykazały pogorszenie stanu nawierzchni z poliuretanu na terenie placu zabaw przy ul. Malczewskiego. Od tamtego czasu pojawiły się także zgłoszenia dot. złego stanu nawierzchni. W przyszłym roku budżetowym zostały zaplanowane środki na wymianę nawierzchni, która w tym roku nie mogła zostać wymieniona z powodu braku wystarczających środków na to zadanie (koszt wymiany całej nawierzchni to ponad 200 000,00 zł). Nie dotarły do nas żadne zgłoszenia dotyczące poszkodowanych dzieci z powodu nierównej nawierzchni.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Czwartek [01.12.2022, 05:35:09] • [IP: 46.205.140.***]

Przecież to Tuska robota. Widać to gołym okiem. Swoją drogą jakie trzeba mieć zdolności by tak zrobić. Minie jak by tak dali to do roboty i nie wiem za jak duże pieniądze, tak bym nie potrafił to zrobić. To był wybitny artysta o nieprzeciętnej zdolności.

Gość • Wtorek [29.11.2022, 22:40:43] • [IP: 83.20.239.***]

Nic się nie zmieniło od samego początku, ciekawe kto odebrał ODBIÓR TEGO PLACU ZABAW ??

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 23:22:11] • [IP: 46.231.56.***]

Kacapy planowały to od lat;-)

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:01:57] • [IP: 176.221.122.***]

Podstawowy błąd budowlany ! Jeżeli kładzie się gumowe płyty na terenie, to tylko na wcześniej wykonanej nawierzchni sztywnej np. betonowej, lub asfaltowej. Tylko w tym miasteczku tego nie wiedzą.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 06:04:57] • [IP: 176.221.123.***]

Zadaniem miękkiego podłoża na placu zabaw jest ochrona dzieci nie przed upadkiem, a skutkami upadku.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 23:00:02] • [IP: 213.155.174.***]

Ruski stadion się sypie?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:57:36] • [IP: 5.173.177.**]

Wszystko w tym mieście się wali.

Ali • Niedziela [27.11.2022, 19:22:01] • [IP: 109.173.214.***]

Syf STRASZNY PRZEZ ZIMR BĘDZIE JESZCZE GORZEJ TO CUD ŻE ŻADNE DZIECKO ZĘBÓW NIE WYBIŁO NO ALE JAK MÓWI PRZYSLOWIE"JAKI PAN TAKI KRAM"BEZ KOMENTARZA

mieszkanka • Niedziela [27.11.2022, 18:21:24] • [IP: 176.221.122.***]

Zdjąć te gumy i zostawić biały piasek. Jak za mało piasku to przywiezc z plaży.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 17:18:12] • [IP: 176.221.122.***]

Niech zrobią zrzutkę na naprawę, może tak z 500+bo miasto ma bardzo ograniczone pieniądze...jak będą pieniądze z UNI czemu nie..

Gość • Niedziela [27.11.2022, 17:13:38] • [IP: 37.248.225.***]

WYKONANIE ALA PIS. TO TERAZ TAM POMNIK SMOLEŃSKI POSTAWIĄ LUB KAPLICZKĘ.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:30:02] • [IP: 213.155.174.***]

Zadaniem tych gumowych płytek jest ochrona dzieci przed upadkiem. Dalej więc spełniają swoją funkcję. Rodzicom jednak przeszkadzają w lansowaniu się, bo na zdjęciu to brzydko wygląda i nie mogą się pochwalić znajomym. Mamy ważniejsze sprawy takie jak zamykające się dializy czy brak karetek. Przestańcie snoby się zajmować kosmetycznymi sprawami 4-rzędnymi.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:26:58] • [IP: 88.218.253.***]

Bo to BUBEL jest. .. od SAMEGO POCZĄTKU !

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:02:17] • [IP: 178.235.146.***]

Jakiś, , czytelnik ''napisał :, , Toż to standard z Afryki dzikiej, czyli buszu ''. I o to chodzi, tak powinien wyglądać plac zabaw. Powinien przypominać BUSZ ! Niech dzieciaki przygotowują się do trudów życia. Czy plac zabaw ma być gładki jak lustro i wyłożony puchem ?Przed laty w tym miejscu bawiły się dzieci na gruzach, nieruwnościach w kałużach i żyją zdrowo i miło wspominają zabawy na tym placu. Co to za zabawa, którą muszą przygotować urzędnicy. Może jeszcze mają podcierać tyłki waszym dzieciom...co ?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 15:59:37] • [IP: 185.181.61.**]

Jeżeli miasto jest bankrutem, to obowiązkowo musimy zlicytować tego gościa, który uzurpuje sobie prawo do funkcji prezydenta, jego przydupasów i bezradnych, którzy uczestniczą w tym nielegalnym procederze rozkradania miasta.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 15:49:57] • [IP: 83.23.169.***]

Plac dla deskorolek i hulajnóg. Niech się młodzi uczą.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 15:49:12] • [IP: 78.10.206.*]

Przecież, to był, jest i będzie zawsze" Ruskim Stadionem."

Gość • Niedziela [27.11.2022, 15:27:58] • [IP: 176.221.122.***]

Czy kierownik UM odpowie za taką tandetę inwestycyjną i zmarnotrawione środki publiczne mieszkańców ?? Toż to standard z Afryki dzikiej, czyli buszu. Oczywiście inspektorzy nadzoru inwestycyjnego z ramienia miasta nie mogą odpowiadać, bo uni się dopiero uczyli.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 15:11:50] • [IP: 176.221.122.***]

kpina. 200 000 zł ? hahhahaha

Gość • Niedziela [27.11.2022, 15:07:49] • [IP: 185.210.39.***]

Nowoczesność w domu i w zgodzie. Zaśmiecanie świata a trawę posadzić i tyle

Gość • Niedziela [27.11.2022, 15:05:45] • [IP: 88.218.253.***]

Nie da rady już naprawić chyba bo miasto jest zadłużone i ponoć do 2030 roku żadnych inwestycji już nie będzie. Rajcy i władze tak mądrze i roztropnie kierowali nawą finansową miasta, że nasza sytuacja ekonomiczna jest osobliwa:)

Gość • Niedziela [27.11.2022, 14:51:07] • [IP: 31.0.52.***]

Nieprawda wszystko w kraju się poprawia i jest coraz lepiej... A co za Tuska było lepiej? Wszędzie pełno ruskich onuc i antyszczepionkowców... O matko boska Kaczorowska częstochowska chroń Polskę😁

Gość • Niedziela [27.11.2022, 14:47:23] • [IP: 89.151.34.***]

Tak urzędnicy kpią z ludzi, a dzieciom życzą nieszczęścia.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 14:38:16] • [IP: 37.248.225.***]

OD SAMYCH GODZIN PORANNYCH SRAJĄ TAM BURKI JAK I PO ZA PLACEM -KTO O ZDROWYCH ZMYSŁACH PUSZCZA TAM DZIECI SIĘ BAWIĆ?

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W nocy prognozowany jest silny, zachodni wiatr o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 65-75 km/h ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■