POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.08.2023, 11:56:34] • zachodniopomorskie

Zachodniopomorska KAS zablokowała ponad 400 tys. na kontach firm wyłudzających VAT

Zachodniopomorska KAS zablokowała ponad 400 tys. na kontach firm wyłudzających VAT

fot. Organizator

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) Szef KAS zablokował ponad 400 tys. zł na rachunkach bankowych kontrolowanych podmiotów. Szacowana wartość uszczupleń w VAT to 1,1 mln zł. Jeden z podatników złożył korekty deklaracji na kwotę 271 tys. zł.

Analitycy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS) zidentyfikowali podmioty wyłudzające VAT metodą na znikającego podatnika. Ustalono łańcuch transakcji z udziałem znikającego podatnika oraz podmioty deklarujące działalność jako restauracja i agencja pracy prowadzone przez osobę pochodzącą z Azji.

Szacowana wartość uszczupleń w VAT to 1,1 mln zł.

W trakcie postępowania udowodniliśmy, że pierwsza firma nie prowadziła rzekomej restauracji, natomiast druga z firm rzeczywiście pośredniczyła w pozyskiwaniu pracowników z Azji i Europy Wschodniej.

Monitoring baz danych pozwolił na podjęcie działań zabezpieczających interesy Skarbu Państwa. Realizację działań wobec nieuczciwych podatników skoordynowano z komórką Szefa KAS ds. STIR. Na rachunkach podatników prowadzących działalność w zakresie pośrednictwa pracy zablokowano ponad 400 tys. zł.

Dodatkowo na poczet ujawnionych uszczupleń funkcjonariusze ZUCS zabezpieczyli 20 tys. zł w gotówce, którą znaleziono podczas przeszukania miejsca zamieszkania prezesa jednej ze spółek na terenie Mazowieckiego. Zabezpieczyliśmy również obszerną dokumentację papierową i elektroniczną.

Pracownicy ZUCS wszczęli dwie kontrole celno-skarbowe w wyniku czego jeden z podatników złożył korekty deklaracji na kwotę 271 tys. zł.

Procedura STIR
Działania realizowane były w ramach procedury STIR umożliwiającej Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej (Szef KAS) dokonywanie blokad środków na rachunkach bankowych podejrzanych podmiotów.

STIR to narzędzie analityczne Ministerstwa Finansów, które służy do skuteczniejszej walki z przestępczością podatkową i pozwala przeciwdziałać wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych. Blokada rachunków zapobiega transferom środków pochodzącym z wyłudzeń i może trwać 72 godziny z opcją przedłużenia o trzy miesiące po spełnieniu ściśle określonych warunków.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [08.08.2023, 16:18:21] • [IP: 5.173.155.**]

Takie grosze, w Świnoujściu to jeden pseudo pato biznesmen tyle przekręci w dwa miesiące.

Gość • Wtorek [08.08.2023, 14:43:22] • [IP: 80.52.185.***]

Ludzie robią co mogą, żeby przetrwać. Gwarantuje, że gdyby podatki były dla ludzi to każdy by płacił i to najwyższe, ale jeżeli nasze pieniądze rozkrada obecny rząd to nic dziwnego, że coraz mniej się na to godzi. Szkoda, że ich złapano. Zamiast szukać kropli w morzu to zajmijcie się może oceanem na wiejskiej w Warszawie.

Gość • Wtorek [08.08.2023, 12:22:24] • [IP: 176.221.122.**]

Gdzie jest 400 tysiecy, lub nawet ten 1, 1 mln w stosunku do cyrku jaki odwala pis? Afera z respiratorami to wielokrotnosc tej sumy, do dzisiaj nikt za nic nie odpowiedzial

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■