POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.05.2024, 12:29:04] • Świnoujście

Setki Mieszkańców przyszło obejrzeć uroczyste ślubowanie Joanny Agatowskiej na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście. Zobacz film!

Setki Mieszkańców przyszło obejrzeć uroczyste ślubowanie Joanny Agatowskiej na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zwieńczeniem pierwszego tygodnia pracy Joanny Agatowskiej jako prezydenta miasta, było uroczyste zaprzysiężenie przed tłumem Mieszkańców, którzy przybyli na to wyjątkowe wydarzenie. To zupełnie nowa jakość w procesie przejmowania władzy w mieście. Po raz pierwszy nowo wybrany prezydent rozpoczyna swoją pracę od publicznego ogłoszenia założeń i celów, które wyznaczył sobie i swoim współpracownikom na najbliższe lata.



"Ślubowanie przed Wami był jednym z najpiękniejszych momentów, jakie spotkały mnie w życiu. Wspólnie z nowym zarządem oraz radą miasta, będziemy krok po kroku zmieniać Świnoujście" - taki wpis zamieściła Prezydent Joanna Agatowska na swoim profilu zaraz po zakończeniu spotkania. Zarówno te słowa jak i samo spotkanie to dowód na radykalną zmianę filozofii rządzenia w Świnoujście jaką niesie za sobą wybór Joanny Agatowskiej.

Setki Mieszkańców przyszło obejrzeć uroczyste ślubowanie Joanny Agatowskiej na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nowo powołana prezydent pojawiła się na miejscu na długo przed rozpoczęciem spotkania. Od razu otaczali ją mieszkańcy, którzy chcieli osobiście złożyć gratulacje, podejmując przy tym pierwsze, nieformalne rozmowy. Jak zapewniła chwilę potem już ze sceny nowa prezydent, to właśnie na rozmowy i konsultacje z mieszkańcami, będą priorytetem na najbliższe lata. Wsłuchiwanie się w opinię Świnoujścian będzie swoistą filozofią sprawowania władzy w mieście.

Setki Mieszkańców przyszło obejrzeć uroczyste ślubowanie Joanny Agatowskiej na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uroczystość miała merytoryczny ale też podniosły charakter. Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał w najlepszym wykonaniu świnoujskiej Orkiestry Wojskowej w połączeniu z naszym niezastąpionym chórem LOGOS.

Setki Mieszkańców przyszło obejrzeć uroczyste ślubowanie Joanny Agatowskiej na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ze sceny podkreślono też, że taka formuła objęcia władzy jest nowością i to nie tylko w wymiarze miejskim. Przypomniał o tym Przewodniczący Rady Miasta, Ryszard Teterycz, który zaznaczył, że formalnie Joanna Agatowska oraz nowo powołana rada pełni swoje funkcję już od 6 maja, kiedy to podczas oficjalnej sesji wszyscy złożyli ślubowanie w kameralnej sali MDK. Na scenie pojawili się też radni nowo wybranej Rady Miasta. Z jednej i drugiej strony padły zapewnienia o zgodnej współpracy dla dobra mieszkańców. Prezydent Agatowska podkreśliła, że nasze piękne miasto stoi i nadal stać będzie na „dwóch nogach”. Mowa oczywiście o turystyce i gospodarce, w tym gospodarce morskiej. Jako prezydent chce od początku, szczególnie bacznie przyglądać się deklarowanej przez rząd budowie terminalu kontenerowego w Świnoujściu. „Zadbamy o to by ten ani żaden inny projekt inwestycyjny nie był nam narzucony. Takie projekty muszą być uzgadniane z mieszkańcami!” -zapewniła. Wśród swoich priorytetów wymieniła wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, rozwój gospodarczy ale też sprawy najważniejsze dla mieszkańców, czyli dbanie o infrastrukturę miejską, sprawną komunikację, a wreszcie wsparcie dla najsłabszych grup społecznych.

Wspólnie z nową prezydent, mieszkańcom zaprezentowała się nowa rada miasta i grono najbliższych współpracowników. I choć większość to nowe postacie na Świnoujskiej scenie politycznej to pani Prezydent nie rezygnuje ze współpracy z osobami sprawdzonymi już w ubiegłych latach. Skarbnikiem miasta np. pozostaje Iwona Górecka Sęczek.

Setki Mieszkańców przyszło obejrzeć uroczyste ślubowanie Joanny Agatowskiej na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Oprócz oficjalnym części wydarzenia, na scenie towarzyszyła świąteczna atmosfera festynu, która objęła także centralny Plac Wolności. Tu rozlokowały się kolorowe dmuchańce, animatorzy, popcorn, wata cukrowa, tarcza i krowa do dojenia. Pojawiły się takie instytucje jak Policja czy Straż Pożarna, które przyniosły dużo uśmiechu dla najmłodszych mieszkańców miasta. Świątecznemu przekazaniu władzy towarzyszył też koncert szantowy. To także symboliczna deklaracja utrzymania kulturalnych atutów miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 87, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 87

Gość • Czwartek [16.05.2024, 20:07:43] • [IP: 88.164.37.***]

Zastepca jest przyjezdny, wiadomo po znajomosciach bo watpie aby jakis konkurs wygral z innymi, z gory byl wybrany, ktos ja zasponsorowal i musiala odwdzieczyc sie stanowiskiem.

Gość • Czwartek [16.05.2024, 09:51:00] • [IP: 78.10.206.*]

Pozdro Jarek S...

Gość • Środa [15.05.2024, 21:24:33] • [IP: 46.112.4.**]

Dla Niemców to ta pani ma przecież Kontenerowy...swego czasu witała minister Niemiec. Fakt pierwszy raz kiełbasa POwyborcza.

Gość • Środa [15.05.2024, 10:31:39] • [IP: 46.205.132.***]

mieszkancy przyszli aby zjezc za darmo bigos, a nie na slubowanie

Gość • Środa [15.05.2024, 10:10:42] • [IP: 185.210.36.**]

Kiedy molo i chala sportowo widowiskowa

Gość • Środa [15.05.2024, 09:16:11] • [IP: 178.238.249.***]

POdsumowanie ostatnich wyborów w Swinoujscie, jak wiele trzeba zmienić aby NIC śię zmieniło...jak czujecie śię Wy światli wyborcy teraz ?

Gość • Środa [15.05.2024, 09:12:53] • [IP: 45.83.104.***]

A ja pamietam jedną panią radną, która swojemu bardzo bliskiemu przyjacielowi-biznesmenowi pomagała wygrać ptzerag, podając mu kwoty zaproponowane przez konkurentów, by on mógł w ostatniej chwili wnieśc niższą ofertę.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 19:17:44] • [IP: 176.221.125.**]

Powielam pytanie kiedy zostanie otwarta ul Ku Morzu zgodnie z obietnicą?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 19:05:25] • [IP: 185.210.36.***]

17:18:15] • [IP: 37.248.224.***]jeśli kryminalista, to podaj wyrok na niego, jaki był konkretnie, ile odsiedział/ jak długo był w domu poprawczym (jeśli był w nim), jak brzmiał ów domniemany wyrok. Czekamy.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 18:02:30] • [IP: 37.109.162.***]

Było fajnie- radni nalewali mieszkańcom grochówkę i nakładali bigos (nikt nie wysługiwał się wolontariuszami, oczywiście radni z " Wspólne Wyspy"). Szkoda, że na układy nie ma rady (może pod mądrym kierownictwem zastępcy wykażą się).

Gość • Wtorek [14.05.2024, 17:18:15] • [IP: 37.248.224.***]

Wybory do UE a co tam z naszym kryminalistą ze Świnoujścia jojo startuje czy wróci zbierać haracze od uczniów w pociągach i na sezamkowej? Czołowy kryminalista PIS.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 16:04:58] • [IP: 5.173.188.**]

Ktoś powiedział, , cyt, , jesteś drobną, ale bardzo piękną kobietą, , co to miało znaczyć?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 15:56:23] • [IP: 37.47.154.**]

Ten od inwestycji to odkrycie ostatniego pół wieku, ale widać Joanna A. lubi odkrywać. Dobrze, że rzeźnik który zlikwidował Grupę Morską również został zlikwidowany przez radnych, bo wiedzą, że po dwóch klasach rzeźniczych to tylko do boju, a nie do Rady Miejskiej, głowa pustostan.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 14:43:58] • [IP: 77.252.46.**]

Na ścieżce rowerowej do działek i do Garz od końca kwietnia jest dziura w studzience. Oczywiście jest zabezpieczona ustawionym sierżantem, ale czy przez rok tak będzie? Tych studzienek nas tej ścieżce kilka i już w następnych beton zaczyna się kruszyć. Trzeba zrobić przegląd wszystkich ścieżek i ulic i szybko zlecić komu trzeba naprawę, a nie jakieś świętowania, bo się zostało prezydentem. Już kiedyś na Kołłątaja było nieszczęście z powodu dziurawej studzienki.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 14:39:31] • [IP: 77.252.46.**]

Na ścieżce rowerowej do działek i do Garz od końca kwietnia jest dziura w studzience. Oczywiście jest zabezpieczona ustawionym sierżantem, ale czy przez rok tak będzie? Tych studzienek nas tej ścieżce kilka i już w następnych beton zaczyna się kruszyć. Trzeba zrobić przegląd wszystkich ścieżek i ulic i szybko zlecić komu trzeba naprawę, a także nie jaki

Gość • Wtorek [14.05.2024, 13:40:51] • [IP: 176.221.125.***]

Ja po takich obietnicach przed wyborczych a obecną rzeczywistością nie potrafiła bym mieszkańcom spojrzeć w oczy. WSTYD!!

Gość • Wtorek [14.05.2024, 13:39:30] • [IP: 176.221.124.***]

Hehehe dziurawe drogi na Warszowie ale ok wydajmy tysiące na lans a dziury poczekają kolejne lata

Gość • Wtorek [14.05.2024, 12:58:13] • [IP: 159.242.10.**]

Co by nie mowic. ... to zgrabny zakiecik / komplet (i kolor o dopasowanie) .

Gość • Wtorek [14.05.2024, 12:40:38] • [IP: 46.170.37.***]

Współczuję wam takiego zastępcy. Pan Arkadiusz ostatnimi czasy nie miał dobrej prasy w powiecie myśliborskich. Generalnie to wyglądało tak, że był mocno skłócony z większością swoich niedawnych koleżanek i kolegów partyjnych. W ostatnich kadencjach zasłynął w sumie z niczego, a po ostatnich wyborach utracił całkowicie moc sprawczą nad czymkolwiek w swoim rejonie działania. Takie obsadzenie stanowiska, jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe i śmiem rzec, że prezydent Agatowska przyjęła go na stołek w ramach jakiś obietnic przedwyborczych. Gość z inwestycjami ma tyle wspólnego co przeciętny Kowalski z uprawą orzeszków ziemnych. Spadochronowy zaciąg bez przyszłości.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 12:23:29] • [IP: 193.69.22.**]

Darek! Liczymy na Ciebie!

Gość • Wtorek [14.05.2024, 11:44:20] • [IP: 37.47.176.**]

Reset cesarza • Wtorek [14.05.2024, 04:10:06] • [IP: 37.248.162.**] układ się zmienił, a nie skończył

Gość • Wtorek [14.05.2024, 11:39:57] • [IP: 178.238.245.**]

a to w Świnoujściu nie ma mądrych ludzi że zastępcy muszą być przyjezdni ?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 11:09:29] • [IP: 195.116.253.***]

Wpisy; [13.05.2024, 18:40:53] • [IP: 46.205.137.**] oraz [13.05.2024, 22:22:21] • [IP: 78.30.66.***], a także [13.05.2024, 22:42:21] • [IP: 89.64.19.**] zawierają, niestety obraz jaki, którego nie zakryje ogrom propagandowych peanów na cześć obecnej" władzuni". Zastanawiający jest wpis [13.05.2024, 19:57:16] • [IP: 176.221.124.***], podpisany Jarzabek, sądząc po treści artykułów o nowej pani prezydent uporczywie nasuwa się wrażenie, czy przypadkiem nie zamieścił go administrator?" Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam. ..." witamy w rzeczywistości jak z" Misia". Pozdrawiam.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 10:15:08] • [IP: 62.69.252.***]

Udane rozpoczęcie...w końcu coś dla mieszkańców i to z pompą a nie tylko dla Turystów i Niemców.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 09:40:57] • [IP: 79.169.55.***]

jedyne co zostanie po pudlu to długi i afery

Oglądasz 1-25 z 87
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■