POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.04.2026, 20:45:54] • Region

Hangar 10 w Zirchow znów otwarty. Wracają historyczne samoloty i lotnicze emocje

Hangar 10 w Zirchow znów otwarty. Wracają historyczne samoloty i lotnicze emocje

fot. Mieszkaniec

Po zimowej przerwie wraca jedna z ciekawszych atrakcji po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Od wczoraj ponownie można zwiedzać Hangar 10 w Zirchow – muzeum, które przyciąga nie tylko pasjonatów lotnictwa.

Z końcem marca ruszył nowy sezon w Hangarze 10, zlokalizowanym przy lotnisku Heringsdorf. Obiekt ponownie przyjmuje zwiedzających od 31 marca 2026 roku, oferując dostęp do unikalnej kolekcji historycznych maszyn lotniczych.

W hangarze prezentowane są przede wszystkim samoloty z okresu II wojny światowej, często utrzymywane w stanie lotnym. To sprawia, że ekspozycja wyróżnia się na tle wielu innych muzeów - tutaj historia nie jest tylko „za szybą”, ale żyje i bywa prezentowana także w powietrzu.

Obiekt działa w formule połączenia muzeum i centrum nauki. Oprócz samej wystawy dostępne są stanowiska edukacyjne, które w przystępny sposób pokazują zasady fizyki lotu oraz funkcjonowania samolotów.

Hangar 10 czynny jest obecnie od wtorku do soboty w godzinach 10:00–16:30, natomiast w niedziele i poniedziałki pozostaje zamknięty. Ostatnie wejście możliwe jest do godziny 16:00.

Dla mieszkańców Świnoujścia i turystów to kolejna propozycja na wypad - zwłaszcza przy mniej sprzyjającej pogodzie. Dojazd zajmuje kilkanaście minut, a na miejscu oprócz muzeum działa także restauracja.

Zdjęcia pokazują, że obiekt jest już przygotowany na przyjęcie gości - zarówno część gastronomiczna, jak i hala z eksponatami są dostępne dla odwiedzających.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Piątek [03.04.2026, 11:04:06] • [IP: 37.31.134.*]

15:53 - chyba komentarz do innego wpisu, do 22:12• 176.221.124.*** na foto ruski" antek" w eleganckim stanie

Gość • Piątek [03.04.2026, 10:24:05] • [IP: 37.31.134.*]

13:12-- no ale tu mamy wystawę 12 km od miasta, a w linii prostej, lotniczej 4 km.

Gość • Czwartek [02.04.2026, 15:53:04] • [IP: 31.0.60.**]

[02.04.2026, 07:05:07] • [IP: 176.221.125.*** ruski zaczęli go produkować w1947r.

Gość • Czwartek [02.04.2026, 15:46:14] • [IP: 176.221.124.***]

21:43:55 Tu na forum jest więcej miłośników historii. Jeden zna nawet aktualny stan liczebny armii USA i innych.

Gość • Czwartek [02.04.2026, 13:12:35] • [IP: 149.156.219.***]

Cudze chwalicie swego nie znacie. W Polsce jest o wiele lepsza kolekcja. Ciekawe czy autor wie?

Gość • Czwartek [02.04.2026, 12:34:01] • [IP: 91.94.24.***]

Czy są opisy w języku polskim lub angielskim czy tylko po niemiecku?

Gość • Czwartek [02.04.2026, 11:13:00] • [IP: 31.175.48.**]

A czy wy wiecie co oni robili w czasie 2 wojny i 1 też. To są bydła a nie ludzie !

Gość • Czwartek [02.04.2026, 10:41:56] • [IP: 37.31.134.*]

Bieżcie, o świnoujścianie radośnie o tej wiośnie, którą mamy śliczną/ bo tam nie czekają z kurtaksą klimatyczną!

Gość • Czwartek [02.04.2026, 10:19:28] • [IP: 178.238.251.**]

tylko mogą pobrać opłatę klimatyczną. Trochę to kosztuje

Gość • Czwartek [02.04.2026, 09:25:53] • [IP: 91.150.198.**]

A stare hełmy też posiadają jeszcze?

Gość • Czwartek [02.04.2026, 09:11:02] • [IP: 46.112.212.**]

O, i tu pisowskiego półgłówka nie mogło zabraknąć.

Gość • Czwartek [02.04.2026, 07:05:07] • [IP: 176.221.125.***]

Narzędzia zbrodni nazywa się dziś atrakcją?? I kiełbaski popija się przy nich piwem?

Gość • Środa [01.04.2026, 22:12:38] • [IP: 176.221.124.***]

na foto ruski" antek" w eleganckim stanie

Gość • Środa [01.04.2026, 21:46:26] • [IP: 89.151.19.***]

Ciekawe, czy są Messerschmitty w muzeum. To pierwsze odrzutowe samoloty.

Gość • Środa [01.04.2026, 21:43:55] • [IP: 89.151.19.***]

A wiecie co się dowiedziałem ostatnio? Moja pasja to historia od II wojny. Otóż w II wojnie słychać było świst niemieckich bombardujących samolotów nurkujących (dobrze nam znany świst). Co było przerażające. A to nie był świst (prawa fizyki). Samoloty miały specjalne syreny zamontowane. I dlatego były takie dźwięki. Ot, taka ciekawostka, co się dowiedziałem, w sumie niedawno właśnie, z filmu dokumentalnym.

Gość • Środa [01.04.2026, 21:37:07] • [IP: 89.151.19.***]

To jest takie muzeum lotnictwa? Nie wiedziałem.

Gość • Środa [01.04.2026, 21:33:34] • [IP: 176.221.124.***]

Czy planowany jest jakiś pokaz na ten rok?

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■